Adelen Adelen komentáře u knih

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Pohodové čtení.

26.02.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě nezklamala, čekala jsem, že se pobavím a zasměju a toho jsem se dočkala. Sedl mi autorův styl psaní i humor. Fajn oddechovka.

10.08.2020 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Povídky jsou čtivé, každá z nich je něčím zajímavá a musím říct, že mě téměř všechny bavily.

24.07.2020 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Zábavná oddechovka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Za mě super, nezklamala.

20.07.2020 4 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Jako prvorodičce mi kniha poskytla mnoho užitečných rad. V praxi si teď už spoustu věcí dělám podle sebe, ale zezačátku mi informace z knihy velmi pomohly.

16.07.2020 4 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Kniha se mi nečetla moc dobře, nesedl mi autorčin styl psaní, některé věty byly podle mě krkolomné. "Humorem jiskřící příběh" si představuji jinak, kniha mě nudila, čekala jsem od ní mnohem víc.

16.07.2020 1 z 5

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

Čte se rychle, ale nepřináší nic nového, nic k zamyšlení. Dobře se u ní usíná :D.

31.03.2020 2 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kniha se čte dobře, na to jak je tlustá, tak i velmi rychle. Taková oddechovka, která i pobaví.

06.03.2020 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Přiznám se, že jsem u čtení této knihy trošku prokrastinovala. Osobně byly pro mě daleko lepší přednášky Petra Ludwiga na toto téma, kterých jsem se zúčastnila. Pan Ludwig dokáže neuvěřitelně zaujmout a jeho názory jsou podložené výzkumy. Spoustu principů z knihy využívám denně v praxi a ulehčují mi studijní i pracovní život. Rozhodně stojí za přečtení a k zamyšlení.

06.03.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dřív čtená z donucení, dnes se k ní ráda vracím. Napínavé příběhy, které ožívají ve verších a dokážou čtenáře pohltit. Klasika, která nikdy nevyjde z módy.

06.03.2020 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Peníze na vydání této knihy mohly a měly být investovány do něčeho smysluplného.

06.03.2020 odpad!

Nana Nana Émile Zola

Zpočátku jsem s knihou trošku bojovala, nicméně nakonec mě pohltila a moc bavila. Je to jedna z mála knih, které jsem četla dvakrát a pořád ve mě zanechává takový zvláštní pocit.

06.03.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavá kniha, čte se jedním dechem.

05.03.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Perfektně napsaná kniha, kterou by si měl přečíst každý.

Gejša Gejša Arthur Golden

K této knížce se mi vážou vzpomínky na jedno z nejkrásnějším období v mém životě, proto ji nikdy nevyřadím z knihovny. Knihu jsem přečetla jedním dechem, dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky a atmosféra mě naprosto pohltila. Kromě toho, že se velmi dobře čte, přináší spoustu zajímavostí z dané doby.

05.03.2020 5 z 5

Proč si muži nic nepamatují a ženy nic nezapomínají Proč si muži nic nepamatují a ženy nic nezapomínají Marianne J. Legato

Kniha není úplně špatná, najdete v ní poznatky k zamyšlení. Nicméně kapitoly, které pro mě nebyly aktuální nebo zajímavé, jsem přeskakovala. Podle mě to není knížka, kterou přečtete od začátku do konce, spíš je potřeba si v ní najít, co vás zrovna zajímá. Myslím, že jsou i lépe napsané knihy k této problematice.

05.03.2020 4 z 5

Knihy od Karla Čapka nikdy nezklamou. Geniálně napsané, moc milé.

13.01.2020 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Nádherný, silný příběh. Krásně se četla.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Krásná, oddechová knížka.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jak jednou začnete číst, tak se neodtrhnete. Mám ráda detektivky od Jo Nesbo.

10.01.2020 5 z 5