Aaloha Aaloha komentáře u knih

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Druhý díl mi přišel o trochu slabší než první. Ale určitě stojí za přečtení. Komiksové zpracování holocaustu je zajímavé.

28.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tentokrát trochu slabší díl. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, ani popisy krajiny a prostředí mě nijak nenadchly. Asi jsem čekala víc.

27.01.2023 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Čtivě napsané, dvě časové linie mám ráda. Román Životice je samozřejmě podrobněji napsán, ale i tak to bylo zajímavé pátrat po předcích.

20.01.2023 4 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Zvláštně napsaná kniha a vzdala jsem čtení po 30 stránkách. Nedočetla jsem, knihu jsem odložila, což běžně nedělám. Nějak mi to nesedlo.

18.01.2023 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé, odpočinkové, plné očekávání nějakého zvratu, protože nic není tak, jak se na první pohled zdá. Konec trošku překombinovaný, ale pěkné to bylo.

17.01.2023 4 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Téma holocaustu přiblížené hlavně dětem formou komiksu je dobrý nápad. A zobrazení osob podle národností a zvířat také. Dobře jsou popsané povahy jednotlivých postav.

15.01.2023 4 z 5

Hodně silný příběh, který mě vtáhl do děje. Nemohla jsem přestat číst jak jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. Vzhledem k tomu, že jsem v té době žila a sama mám dceru, tak i slza ukápla.

12.01.2023 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsané, vtáhne do děje, ale první díl se mi líbil o trochu víc. Možná tím, že nebyl tak smutný. Ale takový je život, není vždy růžový. Víc mě bavil život Ilony.

09.01.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tak to byl hodně velký propletenec. Ke konci už tam bylo tolik postav, že jsem se občas ztrácela kdo je kdo. Ale napínavé to bylo až do konce.

06.01.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Tak tohle se četlo samo. Kdo zažil 70. léta tak chápe jak se tenkrát žilo. Příběh je věrohodný a to se mi líbí. Hlavně "co by tomu řekli lidi ", na to se tenkrát hodně hledělo.

30.12.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak tohle bylo hodně slabé. Díl o ničem. Další pokračování už snad nebude.

24.12.2022 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nejsem milovnicí Aristokratky, ale přečetla jsem všechny díly, možná proto, že to jsou knihy na den, čtou se rychle. Tento díl mě velice mile překvapil a opravdu jsem se smála nahlas. Asi nejlepší ze všech. Možná je to i tím, že jsem viděla film a dovedu si jednotlivé postavy představit. Těším se na pokračování

21.12.2022 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Trochu jako pohádka, trochu jako Malý princ, úvahy, myšlenky, poučení, ale nijak mě to neoslovilo.

21.12.2022 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Na knihu jsem se těšila,ale nadšená z ní tedy nejsem. Četla se dobře, ale místy žádná akce, stále se řeší vztahy kdo s kým a kdo komu lže. Postavy mi byly celkem nesympatické. Až poslední třetina se rozjela, ale zase mi to přišlo až moc překombinované ten závěr. Hvězdy na cestě se mi líbily víc.

15.12.2022 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně je Erika se svým týmem zpět a zase je to jízda od začátku do konce. Nemohla jsem přestat číst. Napínavé kdo že je pachatel a neuhodla jsem. Výborné jako vždy a teď zase čekání na pokračování.

10.12.2022 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Vyrůstala jsem ve stejné době a tenkrát se mi příběh líbil. Dnes by asi 14 leté slečny neoslovil. Přečetla jsem znovu jen kvůli výzvě.

05.12.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Takové odpočinkové čtení mezi thrillery a detektivkami. Trocha humoru, trocha romantiky a trochu pohádka. Nenadchne, ale ani neurazí.

02.12.2022 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Jako vždy rychlé a napínavé čtení. Ke konci trochu překombinované rozuzlení, ale dobré to bylo. I když poslední díl Matčin hrob mi přišel o hodně lepší.

22.11.2022 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Tak to bylo moc hezké čtení. Nejde o literaturu faktu, ale příběh o velkém přátelství. Doporučuji přečíst jak náctiletým tak i dospělým.

12.11.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje šestá přečtená od autorky. Sice trochu jiné prostředí, jiná země, ale jako vždy má děj spád a dobře se čte. Nechybí zápletka, nic není tak, jak na první pohled vypadá. Jen jsem brala trochu s rezervou, jak se všichni s Bergmanem ochotně bavili a zpovídali se mu a policie s ním spolupracovala. Ale dobré to bylo.

09.11.2022 4 z 5