A.K.A.R. A.K.A.R. komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu bych neviměnila.Tak zábavnou romantiku člověk,jen tak nenajde a ten obal.Prostě velmi dobré.Jako první jsem tedy viděla film a musím se přiznat,že to byl jeden z důvodů, proč jsem se do toho pustila.Senzace.Těším se na další díl.

11.10.2018 4 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Byla to pohodová četba a nikdy jsem nic takového nečetla.Přes všechny předsudky ke knize mne velmi bavila a těším se na další díl.

24.09.2018 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Knihu jsem zhltla v rekordním čase.Moc jsem si ji užila a hned jsem chtěla číst další díl.Cassandra Clare je skvělá spisovatelka a všem doporučuji.

24.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Knihu Harry Potter jsem si oblíbila i hlavně kvůli dobře napsanému ději a postavám.Celá serie je velmi pěkně napsaná a pátý díl mladého kouzelníka také tak.Ale jinak je to dobře propracované, jako vždy od Rowlingové.Těším se na další díl a snad to bude stejně dobré.

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Knihu sníh nebo popel jsem začala číst kvůli její obálce ,ale rozhodně nelituji.Sníh nebo popel byla velmi čtivě napsaná a já jsem si ji oblíbila.Avšak ,i k ní mám ovšem své výtky a to například zdlouhavý úvod nebo neuzavřený konec.I přezevše se mi kniha líbila, pobavila jsem se s Meirou a někdy mne i zastihla nepřipravenou na akce v rychlém sledu.Tuto fantazi by si rozhodně nikdo neměl nechat ujít.

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Co se týče knihy Talon mám problém jen s jedním a to jak se postava Ember nemůže rozhodnout do koho je to vlastně zamilovaná.Už tak je příběh dost zamotaný a do toho jěště tohle.Kniha se mi líbila ,ale znova bych ji asi nečetla.

22.09.2018 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro každého kdo si chce přečís Stmívání a ještě neviděl film říkám:Nekoukejte se dokud si to celé nepřečtete, film je nanic!Teď opravdu knihy ze ságy stmívání jsem si oblíbila ,ale film wtf ?Kdo to točil?Naprosto vynechané některé důležité detaily.Rozhodně doporučuji, ale nejdřív si to přečtěte.

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Úžasné.Úžasné.A zase úžasné.Kniha Dračí oči je přesně třikrát taková.Snad jediná vítka může být nízký věk hlavní hrdiky ,jinač má kniha samé plusy.Já vím ,že se opakuji, ale tato kniha je prostě úžasná a jedinečná.Hned jsem si ji zamilovala a snad mi dáte za pravdu ,když napíši ,že by si ji snad měl přečíst každý co má rád draky a neposedné dospívající bojovnice.Nikdy nezapomenu na Michaela s jeho nadávkami na Elenu i na její vzpurnost.Prostě božské.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Zvláštní na této knize je to ,že každý má jinou představu o budoucnosti a Hunger Games je jiná verze než jakou známe a všechny nás uchvátila.Ano pár úmrtí bylo trochu divných,avšak tato kniha poukazuje na fakt že i lidé dělají chyby.A to velké.Nicméně kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji.Velmi se těším na další díl.

22.09.2018

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tento díl byl snad ještě lepší než ten první.Postava Kaze je prostě neuvěřitelná ,jeho genialita se snad nevyrovná ničemu co jsem doposud četla.Leigh Bardugo se v sérii Griša povedlo mne uchvátit a ikdyž někteří tvrdí ,že to není až tak úžasná kniha já ji prostě miluji.Hlavních šest postav je velmi dobrých a jediný kterého jsem z té party zločinců asi neměla moc ráda je Mathias.Konec konců v každé knížce je nějaká chybička.Rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Moc se mi líbila hlavní hrdinka a jako dívčí knihu rozhodně doporučuji.

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Rozhodně jsem si tuto knihu zamilovala.Směsice nadpřirozena a lásky bylo úžasné čtení a sledovat jak se postavy mění bylo fantastické.Knihu jsem přečetla za jeden den a už se nemůžu dočkat na druhý díl.

Ghúlmošky navždy Ghúlmošky navždy Gitty Daneshvari

Knihu jsem četla před spousty lety a hned jsem po dočtení musel číst další díl.Je to sice dětská četba ,ale i tak jsem si ji koupila a mám ji stále ve své knihovničce doma.

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Kniha se mi velmi líbila ,jen začíst se na začátku byl trochu problém.Knihu jsem dlouho odkládala ,ale nelituji.Hlavní hrdinka mi sice připadala trochu neschopná ,avšak rozkodně bych knížku jako takovou doporučila.

Tajemná země Minor Tajemná země Minor Iva Hlaváčková

Kniha je velmi propracován a postavy taky.Jako dětskou literaturu doporučuji.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Liv se mi hned zalíbila a snový svět mne uchvátil.To jak se Kerstin Gierová vypořádala se světem snů je fantazie.Knížku jsem tolikrát viděla a jejím přečtením nelituji.Už se těším až si přečtu Rudá jako rubín a další díly ze série drahokamů.

22.09.2018

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Obálka i příběh na téma Kráska a Zvíře mne zaujali ,ale jsem trochu zklamaná.Příběh byl trochu o ničem.První stránky mi připadaly jako uvaděcí,avšak spisovatelka se nějak nedokázala vymotat z kruhu.Hodně jsem se musela nutit abych ji dočetla a po dočtení jsem na ni zapomněla.Průměrná až podprůměrná.

22.09.2018 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Naprostý trhák.Nemůžu uvěřit jak se toho Lauren Kate zhostila.Na téma mytologie a andělé jsem toho moc nečetla a i možná, proto mě kniha tak nadchla.

21.09.2018

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Každá dívka by si přála svého prince a která taky ne.Stejně tak i Sophie sní o svém princi a tady je možnost.Ale co to.Chybička se vloudila a na její místo Školník posílá ošklivou Agátu , aby se stala princeznou.Ta se ocitá zprvu na nehostiném místě ,avšak později se ukazuje pravda celého příběhu.Ten knižní kousek jsem si zamilovala.

21.09.2018 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

První díl byl dokonalý.Správné prostředí,správné drama hlavní hrdinky s láskou.Nicméně druhý díl byl trochu zklamání.Očekávala jsem naprosto něco jiného než příběh ,který autorka vykouzlila v 2.díle. Naprosto jsem se sekla, uprostřed z ničeho nic ani jsem nevěděla jak .Jediné plusy má asi Konstantin.

21.09.2018