A.K.A.R. A.K.A.R. komentáře u knih

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Neobvyklý s neobvyklou tématikou. Zaujalo mne to už od začátku a knihu jsem přečetla za tři dny pilného čtení, ale i pracování. Musím autorce nechat, že si vymyslela vlastní svět a doladila ho dost do detailů, i přes tu extravagantnost. Mohu doporučit, už i třeba jenom kvůli tomu tématu.

28.02.2019 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

No, kde začít. Kniha byla dobrá, ale ne takové to páni, skvělí. Co mi knihu trochu znepříjemnilo bylo očekávání po druhém dílu, který mne nijak nezaujal. Avšak bylo to příjemné překvapení a docela i napínavé. Knihu jsem četla na dvakrát a to s velkou pauzou, ovšem nakonec jsem ji přece jen dočetla. Není nejlepší, po čase na ni asi zapomenu ,ale i tak jsem si ji ráda přečetla.

27.02.2019 4 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Bomba. Rychle přečtené. Sprosté a neotřelé. Bavila jsem se celou dobu napínavý děj a samá překvapení. Není to sice nic pro nejistý žaludek, ale to rozhodně není můj případ. Prostě skvělé.

24.02.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Má své úžasné kouzlo.

05.01.2019 5 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Má zajímavý nádech dobrodružství

02.01.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuhle knihu miluji. Boj, velká rozhodnutí a nečekané zvraty prostě miluji. Děj byl napínavý, čtivý a také rozhodně osobitý. Neal Shusterman se pozastavil nad dokonalým světem, čímž se odlišil od ostatních spisovatelů, kteří píší o zániku světa nebo dokonce o budoucnosti plné bojů a techniky. Nikdo z nich se však nepokusil takto přiblížit svět blízké a přesvědčivé budoucnosti. Smrtka má osobitý nádech a pokud se napíše další díl rozhodně si ho přečtu. Velmi jsem se s knihou pobavila a doporučuji.

30.12.2018 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tato kniha má jisté nadání tvářit se nezajímavě a zajímavě zároveň. Tuto knihu si rozhodně nenechte ujít a podle mého názoru ji dočtěte až do konce. Napínavý děj a správné drama. Každý si najde něco svého. Určitě doporučuji.

22.12.2018 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Knihy co přečteme na jeden ráz si pak někdy pamatujeme méně. Já jsem tuto knihu četla na dvě etapy a myslím, že i přes to je tato kniha svým způsobem kouzelná a fantastická. Doporučuji a velmi se těším na další díl.

14.12.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuhle knihu i přes všechnu morbiditu jsem si nesmírně užila a rozhodně si ji přečtěte. Je to nářez. Hlavní hrdinové jsou úžasní, specifičtí a taky trochu ztřeštění. Ve světě , který je dokonalý by jste řekli že nebude problém vůbec v ničem, ale Citra a Rowan vás těch přesvědčení zbaví. Svět smrtek byl okouzlující, a i když s trochou hanby se přiznávám , že jsem knihu měla doma dost dlouho, nikdy na tento originální příběh nezapomenu. Spoiler-Nečtěte pokud na to nemáte žaludek:)

14.12.2018 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Jako druhý díl této úžasné trilogie se spisovatelka zaměřila na druhou ze sester Dragonových a tou je Donatella. Příběh byl zajímavý už od začátku a rozhodně měl štávu. Snad se to stalo kvůli hlavní postavě nebo ději, ale moc jsem si to užívala. A Dante je velmi magická postava. Určitě si přečtěte.

07.12.2018 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Začátek -průměr a víc. Střed-dost dobrý. Konec- doslova jsem hltala. Toto je kniha , která vás donutí číst až do konce , protože víte , že ten konec bude nejlepší , ale zjistíte to ,až na konci. Miluji a doufám moc , moc v další díl této úžasné knihy se správnou fantasy i dobrým humorem. Je to kniha co má grády i přes svou romantickou stránku . Zkrátka kniha, jak se patří.

05.12.2018 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Tak, kde začít ? Všichni si ted myslí, že když tohle píšu musím být padlá na hlavu vzhledem k tomu ,že jsem dala do hodnocení čtyři hvězdy. Nemějte strach, hned to vysvětlím. Za prvé: Kniha je originální a to znamená mnoho vysvětlování a faktů, s kterými si autorka moc dobře neporadila, kniha se ze začátku dost vlekla a to mne trochu odrazovalo. Za druhé: postava měla tendenci skákat do minulosti , která byla taky dost nejasná a já se musela vracet. Za třetí: následný románek mi nedával moc smysl (omlouvám se jestli si to někdo nemyslí, já se prostě v lásce nevyznám). A to je z výtek všechno, jinak kniha byla po začátku čtivá a moc mě bavila, jak hlavní postava, tak i vedlejší (Zoe je fakt super).Musím doporučit, avšak jestli nemáte trpělivost s dlouhými začátky asi bych do toho moc nešla.

02.12.2018 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Velmi ojedinělý příběh. Avšak mám pocit, že autorka si během konce trochu fantazírovala , ale asi je to kvůli Tessyně nesmrtelnosti. Příběh skončil dobře, avšak výtka se najde. Posledních pár stránek v knize vůbec být nemuselo a příběh byl dokonalý. Plusy na konci knihy se ukáže št´astný konec i Jemovi. Mínusy -Tessa se stále nemohla rozhodnout koho ze dvou chlapců a tak zlomila srdce všem i sobě. Takový je občas už osud, ale v knize od Cassandry Clare se nedá nic jiného čekat. Trilogii již po druhé nebo po třetí rozhodně doporučuji i kvůli historii a zeměpisu Londýna.

25.11.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Poté co se život velmi mladé Tessy změnil ze dne na den se ocitáme v druhém napínavém díle trilogie Pekelný strojů do dramatu mezi dvoumi chlapci a jednou dívkou i do nebezpečí že budou muset odejít z Institutu.Tato kniha velmi poukazuje na hlavní postavy než spíše na padoucha jako takového.Tragické odhalení špehů mezi řadami dobrodějů ma také své kouzlo.Nejvíce mě však dostala Tessa se svou nerozhodností pro muže.Takové příběhy už prostě Cassandra Clare píše a já ji velmi obdivuji.Přes známé postavy až po ty neznáme se docela dost seznamujeme s vnitřním nadhledem postav a příběh se odehrává trochu z dálky i přes to jsem si knihu užila a doporučuji.

23.11.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Každý kdo má rád vražedkyni Celaenu Sardothien může jásat nad druhým dílem Skleněného trůnu. Kniha půlnoční koruna je jistě velmi oblíbená, tak jako všechny díly ze Skleněného trůnu. Nechci nic prozrazovat, těm co Celaenu budou teprve číst a tak můžu jenom říct , že mne jedno úmrtí postavy velmi sebralo. I přes svou tvrdost se hlavní hrdinka dokáže ponořit do emocí a prožít to všechno se vztyčenou hlavou a to by si měl každý pamatovat, když se řekne Skleněný trůn a Celaena Sardothien. Moc obdivuji autorku a přeji si , aby byly další díly jako ty první dva.

28.10.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Když si představíte knížku plnou zvláštního, zamotaného a nebezpečného je kniha Divergence právě pro vás od začátku až po konec. Svět, kde si šestnáctiletí vybírají co budou po zbytek života dělat je ze začátku trochu náročné pochopit, ale jak se začtete zjistíte že s tím nemáte žádný problém. Tris je velmi zajímavá postava už jen podle volby jakou si zvolila a mohu říct, že jsem to tak trochu i předpovídala. Láska ,jenž se vyvine mezi Čtyřkou a Tris je také trochu očekávatelná ,ale co jinak vytknout kniha je jistě zajímavá pro milovníky sci-fi i fantazy.

28.10.2018

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příběh o nezkrotné lásce ,která není ani tak láskou ,jak by se mohlo někomu zdát je právě příběh Griši ,dívky co se během jednoho dne stala mocnou a žádostivou grišou bojující o vlastní život je spíše pohodová záležitost s nějakými těmi akcemi a hrůznou láskou co se málem nevyplní a hlavní hrdinka by ,kvůli ní zemřela. Tato krásná trilogie si jistě získala mnoho čtenářů o tom nepochybuji ,avšak i přesto byla tato série slabší. Málo co mohu vytknout ,ale je vidět ,že autorka teprve začíná a její další série je podle mého názoru propracovanější. Pokud chcete pěknou a pohodovou knížku mohu jen doporučit.

28.10.2018

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha je velmi rozdílná od filmu a konec naprosto jiný.Musím se přiznat že kniha mne okouzlila a jsem ráda za jiný konec jak pro Gwenny tak Gideona.Moc doboručuji.

20.10.2018

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Velmi, velmi velká romanťárna na mne. Ale jinak je kniha velmi hezky napsaná. Od autorky už jsem předtím četla sérii snů (Stříbrná kniha snů) a je to zajímavý námět. Filmy vůči knihám jsou velmi rozdílné například od Twilight ságy a to je co říct ,i když původ spisovatele je asi také znát na knize, kvůli jiné kultuře a celkovému životu.Kniha je rozhodně k přečtení.

17.10.2018 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Kniha byla více záživná ,než minulé dva díly i proto jí dávám pět hvězd . Nechyběla zde vášen ani akce a zato spisovatelce moc děkuji.Knihy ,které se vlečou jsou nudné a já mám tendenci je odkládat.I u této knihy jsem se musela trochu dokopat k dočtení ,ale to nebylo kvalitou knihy , ale proto, že jsem začala číst oblíbenou sérii Drahokumů.Takže autorce plus a knihu si rozhodně přečtěte a pro ty co jste ji přestali číst n konec je fakt napínavej:)

13.10.2018 5 z 5