Město světců a zlodějů

od:


KoupitKoupit eknihu

Nejlepší young adult detektivka roku 2017! V temných uličkách města Sangui se pohybuje stín. Tím stínem je dívka, která trpělivě čeká, až nastane ten správný čas. Čas na pomstu a odhalení vraha její matky… Tina patří k nejschopnějším zlodějům pouličního gangu Goondů. Na ulici žije čtyři roky – přesně od té doby, co slyšela výstřel, který zabil její mámu. Tehdy jí bylo dvanáct let. Když se jí naskytne možnost vloupat se do domu prominentního obchodníka, v jehož vile k vraždě došlo, neváhá ani na chvíli. Má v plánu pomstít se a Ronalda Greyhilla naprosto zničit. Místo toho ale začne o své pravdě pochybovat. V domě totiž dojde k nečekanému setkání, které ji zavede na zcela novou stopu. Zpět do nebezpečného Konga, odkud před lety s matkou uprchly, aby si zachránily holý život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367552/mesto-svetcu-a-zlodeju-WHH-367552.jpg 413
Orig. název:

City of Saints & Thieves (2017)

Žánr:
Detektivky, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
GinaKicaid
07. září

Znáte ten pocit, když jdete do čajovny pro černý čaj a místo toho dostanete zelený? Není to špatné, ale není to ono. Rozhodně jste to nečekali... A přesně takový pocit mám z této knihy.

Veronicess
09. srpna

Taká priemerná kniha. Nič na nej nebolo vyslovene zlé, ale zase ani nič extra výnimočné.

Prostredie deja a problémy nastolené v knihe mi prišli veľmi dôležité a som rada že som sa zase dozvedela niečo nové, o čom som nemala predtým ani tušenia. Žijem si celkom pohodlne v Európe a tu často zabúdame alebo nechceme myslieť na to, ako zle sú na tom ľudia v Afrike. Ale to bolo tak všetko čo mi táto kniha dala. Nebavilo ma to a často som preskakovala celé paragrafy, kde sa nič nedialo. Postavy mi prišli veľmi ploché a ani super zlatý BoyBoy nemohol zachrániť nie až tak zaujímavý dej.

LilianaFalcon
29. června

Hodně zajímavá kniha. YA které se točí okolo milic, krvavého zlata, znásilňování. Dobře zvolený styl vyprávění, i když občas zdlouhavý.
Michael byl roztomilý, Tina nebyla špatná, ale pan Greyhill se vážně nevyvedl :-D

Reniee
01. května

Docela pěkná knížka, která se odehrává v Africe, kde nahlédneme do gangu zlodějů-dětí, kteří žijí na ulici a na druhou stranu do bohaté rodiny. Jedná se tu o pomstu za vraždu matky a hledání pravdy. Napínavý příběh a plno nebezpečných situací.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

pro děti

Autor knihy

Natalie C. Anderson

Natalie C. Anderson
americká

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x