Město světců a zlodějů

Nejlepší young adult detektivka roku 2017! V temných uličkách města Sangui se pohybuje stín. Tím stínem je dívka, která trpělivě čeká, až nastane ten správný čas. Čas na pomstu a odhalení vraha její matky… Tina patří k nejschopnějším zlodějům pouličního gangu Goondů. Na ulici žije čtyři roky – přesně od té doby, co slyšela výstřel, který zabil její mámu. Tehdy jí bylo dvanáct let. Když se jí naskytne možnost vloupat se do domu prominentního obchodníka, v jehož vile k vraždě došlo, neváhá ani na chvíli. Má v plánu pomstít se a Ronalda Greyhilla naprosto zničit. Místo toho ale začne o své pravdě pochybovat. V domě totiž dojde k nečekanému setkání, které ji zavede na zcela novou stopu. Zpět do nebezpečného Konga, odkud před lety s matkou uprchly, aby si zachránily holý život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367552/mesto-svetcu-a-zlodeju-WHH-367552.jpg 4.120

City of Saints & Thieves (2017)

Detektivky, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

A.K.A.R.

Má zajímavý nádech dobrodružství

šneki
11.12.2018

Příběh mě pohltil hned ze začátku a postavy byly sympatické, ale pro čtvrtou hvězdičku jsem se rozhodla po přečtení závěru autorky. Skvělá young adult detektivka založená částečně na pravdivých příbězích.

GinaKicaid
07.09.2018

Znáte ten pocit, když jdete do čajovny pro černý čaj a místo toho dostanete zelený? Není to špatné, ale není to ono. Rozhodně jste to nečekali... A přesně takový pocit mám z této knihy.

Veronicess
09.08.2018

Taká priemerná kniha. Nič na nej nebolo vyslovene zlé, ale zase ani nič extra výnimočné.

Prostredie deja a problémy nastolené v knihe mi prišli veľmi dôležité a som rada že som sa zase dozvedela niečo nové, o čom som nemala predtým ani tušenia. Žijem si celkom pohodlne v Európe a tu často zabúdame alebo nechceme myslieť na to, ako zle sú na tom ľudia v Afrike. Ale to bolo tak všetko čo mi táto kniha dala. Nebavilo ma to a často som preskakovala celé paragrafy, kde sa nič nedialo. Postavy mi prišli veľmi ploché a ani super zlatý BoyBoy nemohol zachrániť nie až tak zaujímavý dej.

LilianaFalcon
29.06.2018

Hodně zajímavá kniha. YA které se točí okolo milic, krvavého zlata, znásilňování. Dobře zvolený styl vyprávění, i když občas zdlouhavý.
Michael byl roztomilý, Tina nebyla špatná, ale pan Greyhill se vážně nevyvedl :-D

Reniee
01.05.2018

Docela pěkná knížka, která se odehrává v Africe, kde nahlédneme do gangu zlodějů-dětí, kteří žijí na ulici a na druhou stranu do bohaté rodiny. Jedná se tu o pomstu za vraždu matky a hledání pravdy. Napínavý příběh a plno nebezpečných situací.