Inkarceron

od:


KoupitKoupit eknihu

Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Incarceron - futuristické vězení, uzavřené od pohledu, kde žijí potomci původních vězňů v temném světě, ve světě obsahující rivalitu a barbarství. Je to děsivá kombinace špičkových technologií - obývací budova, která prostupuje celý román, budova, kde jsou středověké mučírny - řetězy, velké haly, bludiště. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba – supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů – jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75469/inkarceron-Q5J-75469.jpg 3.9306
Série:

Inkarceron (1.)

Orig. název:

Incarceron (2007)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
A.K.A.R.
24. září

Byla to pohodová četba a nikdy jsem nic takového nečetla.Přes všechny předsudky ke knize mne velmi bavila a těším se na další díl.

Krčka5
06. září

Velmi zajímavé, neotřelý nápad. Dvě dějové linky, které se střídají vždy v tom nejnapínavějším okamžiku, čtenáře neustále udržují ve střehu.

lucie2371
14. června

První díl byl naprosto kouzelný! Vřele doporučuji všem milovníkům fantasy.

JanaT.
06.12.2017

Já mám ráda,když mají knihy přesah do něčeho,o čem sama přemýšlím.Když to tak nějak příběhově znázorní...Proto asi jsem z této knihy nadšená. Protokol,Doba, Vězení,Únik... dystopie mě v poslední době hodně berou a tato mi připadá dost dobrá. Bavila mě od samého začátku a těším se na 2.díl.

EvaT86
03.12.2017

Povedená kniha s neotřelým dějem, která se čte sama.

PeťkaW.
22.03.2017

Poslední roky se s fantasy roztrhl pytel a najít knihu, která by měla aspoň trochu originální námět a myšlenku je čím dál obtížnější. Inkarceron řadím k těm lepším počinům. Děj je čtivý, běží svižně, líbí se mi i propojení více dějových linií. Zaujala mě myšlenka samotného vězení a mrzí mě, že se o něm autorka nerozepsala víc. Stejně tak Doba a Protokol mohly dostat víc místa. Co se hlavní zápletky týče, trochu mě mrzí průhlednost... ale jak jsem psala - jde o čtivou knížku, která si určitě získá hodně příznivců a která má co nabídnout.

Elen telemna
14.03.2017

Děj je rozhodně zajímavý. Už jen ten nápad samotného Ikarceronu je originální. A když se přijde na to, kde se Ikarceronu doopravdy nachází... PÁNI!!! Knížka je velmi čtivě a poutavě napsaná (tedy kromě trošce předvídatelných a předem jasných dějových obratů). Jen jsem nějak nepochopila vztah mezi Claudií a Finnem... Rozhodně mi nepřišlo, že ji měl rád tak, že by si ji chtěl vzít. Vždyť jí vůbec neznal! Ale je to věc názoru... Nelíbil se mi konec a celkově nevím jestli si přečtu i druhý díl.
Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a doporučuji ji všem! Určitě je dobré udělat si na ni svůj vlastní názor.

Formiska
17.01.2017

Skvělá!!

sara572
01.11.2016

Z ukázky jsem potěšená. Takový typ knih právě MILUJI! Jdu rovnou číst. :-))))

maruschka
24.06.2016

4,5. Ne zrovna jednoduché, přesto strhující čtení. Možná není úplně dobré soustředit se na to, jak mrazivě výstižná je tahle knížka, pokud se odhodláme připustit si, že je to očividná alegorie. Jeden má hnedle zaděláno na pořádnou depku.
Úžasný překlad, nezvykle bohatý jazyk.

Svatoslav
09.06.2016

Catherine Fisherové se povedlo to, co se nedaří některým spisovatelům dlouhá léta. Pomocí mistrné hry se slovy napsala tak epickou a sympatickou úvodní kapitolu trilogie. Na poli 363 stran stačila popsat mytologii rozsáhlých světů, zkritizovat režimy a postupující techniku. Některé linie postupně uzavřela, ale ty hlavní nechala otevřené. Myslím si, že šokující závěr zůstane v hlavě všem čtenářům ještě hodně dlouho. Bohužel na Sapphique si budeme muset ještě chvíli počkat. Už teď je ale jisté, že se nám tu klube nezapomenutelné dílo. Jinými slovy – pohodové čtení, které se těžko hledá.

Safiira
15.05.2016

Námět úžasný, promyšleně napsaná, má to hlavu a patu, ale je to snad první knížka, kterou vysloveně nedokážu dočíst.

sarahmoon
03.03.2016

Knihu jsem dostala od Táty k vánocům minulý rok. Hned pod stromečkem jsem si přečetla první 2 strany a nelíbilo se mi to. První strany mě nepohltili a přišli mi zbytečně složité. Odložila jsem ji až do minulého týdne... rozhodla jsme se, že ji dám ještě jednu šanci. A jsem velmi ráda. Kniha je přes prvotní zmatek ( alespoň pro mne ), velmi pečlivě zpracovaná. Prolínáním dějových rovin po kapitolách, autorka docílila napětí a touhy přečíst další ne jednu, ale hned dvě kapitoly :D Určitě si přečtu i Sapphique. A jestli bude film moc se na něj těším.
SPOILER:
Nápad, že je vězení malinká krabička je úžasný. A taky mě dostalo to, že Claudie je z Inkarceronu. Že Finn je ztracený princ bylo vice než jasné. Ale zbytek byl naprosto nepředvídatelný. Konec je velmi otevřený Jsem zvědavá co mě čeká v druhém díle.

AdélKrat
01.03.2016

POZOR! OBSAHUJE SPOILERY!
Kniha je opravdu skvělá. Příběh běží plynule a člověku se málo stane, že by se v ději, či postavách ztrácel. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, úryvky na začátku každé kapitoly byly naprosto úžasné! Autorka mě celou dobu držela v napětí co se stane dalšího a proto každá kapitola končila způsobem, že jsem musela začít okamžitě číst další.
Největší překvapení nastalo v podobě vězení. Při čtení této kapitoly jsem skoro nedýchala a když došlo na odhalení, co je a kde se vězení nachází málem jsem dostala infarkt.

sasencicka
11.01.2016

Kniha mě moc nebavila..dobrý námět, ale divné zpracování...

zuzik2301
05.12.2015

Ze začátku mě kniha zaujala, a tak jsem ji dala šanci. Velká chyba.
Nápad má dobrý, ale zpracování již trochu pokulhává. Děj je až smutně předvídatelný, kdo je onen ztracený "princ" je jasné ani ne v polovině knihy. Nebýt tohohle bylo by to skvělé počtení. Škoda, že autorka trochu víc nezapracovala na tajemnu.

Roselunda 1928
24.10.2015

Fakt dobrý nápad. Velmi dobrý. Jenže to mělo hodně velké nedostatky. Jako předvídatelnost. Minimální napětí. A hlavně překlad. Většinou dávám špatný styl psaní za vinu autorovi, ale tady to je jasně překladem. A to mi celý dojem z knihy strašně zkazilo.

elfinkaa97
20.08.2015

Obsahauje spoilery!
Já často dělám to, že knihy které jsem už četla, čtu klidně i víckrát, když se mi líbí. Harryho Pottera jsem četla už asi 3x. Inkarceron jsem teď četla poprvé a je to po dlouhé době kniha, která mě neskutečně moc nadchla! To že je Finn ztracený Giles mi bylo jasné od začátku. Nejvíc ze všehomě překvapilo to, že Inkarceron není obrovské vězení pod zemí, ale malá krabička na Správcových hodinkách! To je nejlepší nápad, jaký jsem ve světeě fantasy kdy viděla :D Autor neustále své čtenáře drží v napětí tím, že KAŽDÁ kapitola končí tím způsobem, že ihned musíte číst další. Kniha patří mei pár mých knih, které jsem přečetla jedním dechem a rozhodně se po přečtení druhého dílu (Sapphique) hodlám do tohoto Vězení vrátit znovu :)

Babsie
09.07.2015

Knížku jsem kupovala na slepo, tak jsem nevěděla co od ní čekat, ale moc se mi líbila. Celou dobu napínavé, ty úryvky na začátku každé kapitoly, z těch občas mrazilo, jak moc byly úžasné!:D Skvělý nápad. Říkala jsem si, že vězení co bude vlastně samo myslet bude kravina, a doufala jsem, že to tam moc zmiňovat nebudou, nakonec to tam párkrát bylo a vůbec to příběhu nevadilo. Docela mě zmátlo že to má být kniha pro děti a mládež, mě osobně dětská vůbec nepřišla. Dva zvraty jsem odhalila hned na začátku, docela mě mrzelo, že je neukryla lépe, takhle jsem to prokoukla hned. Ale byly tam i věci co mě překvapily.

Plusy: Básně a úryvky na začátcích kapitol, napínavé, plné zvratů, nečekané překvapivé situace, sympatické postavy, dobře napsáno a kombinováno
Mínusy: Myslím že se autorka mohla trochu víc rozepsat, ale většinou to nebylo tak do očí bijící, některá tajemství příliš očividná

notburga
17.06.2015

Vzhledem k tomu, že hodnocení přečtených knih uděluji vždy až po delší době, je to za čtyři hvězdičky. Knížka mě sice bavila a nemohla jsem ve čtení přestat. Ale když jsem pak hledala v knihovně vhodný dárek pro kamarádku, padla volba právě na ni. nějak nemám chuť ji číst podruhé, tak jde o dům dál. Nejspíš se mi nějak nepovedlo vžít se do postav...

Adel703
10.05.2015

I když jsem si na začátku říkala, že jsem knihu prokoukla, konec mě stejně překvapil. Nakonec bylo všechno jinak než jsem si myslela :D moc se mi líbilo vězení a celkové rozuzlení toho, kde se nachází

nikol2178
30.03.2015

Kniha je super, mám ráda i Keira!

monita333
13.11.2014

Zpočátku mě to moc nechytlo, šlo to docela pomalu, ale po pár stránkách přišel zvrat a já jsem byla moc ráda, že jsem nepřestala číst. Ta originalita příběhu vězení, které má svoji vlastní mysl. Pokud jde o postavy, tak jsem, ani nevím proč, měla opravdu ráda Keira. Finna taky, ale ze začátku jsem moc neměla ráda Claudii, ale potom už jsem si ji docela oblíbila. Kapitoly ve vězení byly opravdu napínavé a poté i ty Venku. Já ted čtu druhý díl a kdo ví, jak se to vyvine.
Nicméně opravdu skvělá knížka a jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Nagadir
13.11.2014

Co říct? Strašně se mi líbila originálnost světa a jakým způsobem se příběh vyvíjel a jeho prolínání mezi dvěma světy, nicméně mě mrzí, že jsem nebyla schopna se ztotožnit s postavami. Nemůžu říct, že by byly plýtké, ale prostě jsem si žádnou nedokázala nijak zvlášť oblíbit a nebo znepřátelit.
8/10

ElisR1
05.09.2014

Tak tahle kniha mě moc neoslovila. Nápad to byl zajímavý, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Přišlo mi to zmatený a trochu nepřehledný. V podstatě mě bavilo jenom posledních padesát stránek.

Rodaw
29.08.2014

Skvělá a hlavně velmi originální dystopie, která mě zaujala. Ten nápad je ve své podstatě geniální :)

Noreen
08.05.2014

Dočetla jsem před půl hodinkou a stále mám ten nepříjemný pocit, který člověk mívá po přečtení dobré knihy končící otevřeně a nemá po ruce další díl.
Je to skvělé počtení.
Inkarceron mi v knihovničce ležel už druhým rokem a stále jsem se nijak neměla k tomu ho přečíst.
Jsem ráda, že jsem po něm před pár dny sáhla.
Originální zápletka, skvělý děj i hlavní hrdinové. Čtenář je celou dobu napjatý a nedočkavě vyhlíží další zvrat.
Co se mi obzvlášť líbí, je začátek knihy. Autorka to nijak nudně neomílá a ihned na nás vyvalí ubohý život ve Vězení, což mě osobně okamžitě pohltilo. Přiznávám, že to občas bylo trošku matoucí, ale která kniha někdy není?

mora.nocna
08.01.2014

Tak neviem. Zaciatok rozpacity - najhorsi mozny zaciatok knihy je podla mna vychrlit na uboheho citatela same mena a funkcie.. Potom som si zvykla, ale knizka ma dako nechytila. Az v poslednej stvrtine to nabralo spad a precitala som ju jednym dychom. Ale zas tych necakanych zvratov bolo akosi privela.. Mnohe napady ocenujem, ale chcelo to podla mna este trocha vyzriet, dva tri roky nechat ustat, odlezat, co to prepisat... Hlavne cast s Klaudiou ma neskutocne iritovali dialogy. Cast s Finnom bola o dost lepsia. Ale je mozne, ze to mohol pokazit aj preklad..clovek nikdy nevie na ktorej strane je chyba. Ale druhy diel si asi precitam...

Terry.89
08.01.2014

Kniha mě celkem překvapila pohybuje se na pomezí fantasy a sci-fi, proto se dle mého názoru hodí pro milovníky obou žánrů. Z počátku jsem byla trochu zmatená, protože hned na prvních stránkách vás kniha vrhne do spletitého děje dvou od sebe oddělených světů, které se přesto vzájemně prolínají. Je to napínavé čtení, plné zvratů a tajemství, které vás pohltí a vtáhne do sebe. Sami se ocitnete v Inkarceronu a jediná šance na "Únik" je přečíst knihu až do poslední stránky. Ale Inkarceron se tak snadno nevzdává a "Únik" je jen zdání, protože na nás ještě čeká druhý díl série, takže ještě není všemu konec. :)
Další díl z jakékoliv série většinou nečtu hned po dočtení toho prvního, obvykle je to způsobeno tím, že změním žánr a přečtu si něco z jiného soudku nebo i tím, že další díl prostě ještě nevyšel. Ale Inkarceron mě tak napnul, že se prostě hned musím dát do čtení druhého dílu, protože mě opravdu velice zajímá, jak to s vězením a "Únikem" jeho chovanců nakonec dopadne. Protože zatím se zdá, že žádná další cesta ven není.

Bublushka
03.01.2014

Oba hrdinové zažíjí spoustu nebezpečných situací a jejich příběh se časátečně propjuje.
Celá kniha je stále čtivá. Po jedné kapitole je člověk hned zvedavý co se asi děje dál. A konec se čte jedna báseň. Kniha není jen tak nadarmo nazvána nejlepší knihou pro mládež za rok 2009.
Knihu můžu vřele doporučit, sice je tam občas zmatek a chos, ale díky typu psaní se na to vždy rychle zapomene a o nic nepřijdete.
A pozor varování: kniha končí tak, že si prostě musíte sehnat pokračování