Inkarceron

Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Incarceron - futuristické vězení, uzavřené od pohledu, kde žijí potomci původních vězňů v temném světě, ve světě obsahující rivalitu a barbarství. Je to děsivá kombinace špičkových technologií - obývací budova, která prostupuje celý román, budova, kde jsou středověké mučírny - řetězy, velké haly, bludiště. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba – supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů – jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75469/inkarceron-Q5J-75469.jpg 3.9335

Inkarceron 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Knižní klub

Incarceron · 2007

Kniha Inkarceron

Ailee

Tento příběh mě moc nebavil. Přišlo mi, že spousta věcí je, jak je, jen proto, že se to autorce zrovna hodilo. Jen pár jich na konci bylo jakž takž teda vysvětleno, ale bylo to takové... že u toho člověk nemohl moc přemýšlet, protože mu věci byly servírovány prostě jako hotovky. Bez možnosti se jich dovtípit sám. Konec nepřekvapil.

Selket

Inkarceron je opravdu skvělý nápad na vězení, trochu jsem si při čtení vzpomněla na Lakea a jeho Srdce světa, ovšem u tohohle žánru mám čím dál neodbytnější pocit, že jde vlastně jen o takové rychlokvašky, které sice mají dobrý nápad, ale zpracování už poměrně pokulhává. Příběh ano, nálada ano, ale je tu spousta nedomyšleností a logických chyb, které úplně kazí veškerou návaznost a u mě i začtenost. Za mě: je to určitě tzv. rychlé a místy i napínavé, ale do druhého dílu už se asi nepustím...

ElizabethB
28. květnaodpad!

Ani na druhý krát sa mi nepodarilo začítať sa do tejto knihy a tak to vzdávam. Je to stále o ničom, nudné a postavy ma nijako zvlášť nezaujali.

Noname007

Ke knize jsem se dlouho nemohla dostat, ale když jsem ji začala číst, nemohla jsem přestat. Příběh byl velmi čtivý, prostředí i postavy velmi dobře vykreslené. Napětí prakticky po celou dobu. Doporučuji.

Zmiu

Zajímavá kniha, která je velmi čtivě napsaná. Bavily mě postavy i napětí. Co mě tolik nebavilo, byl celý ten svět vězení, to se mi někdy blbě představovalo. Nicméně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Další díl si určitě přečtu, ale nejspíš se už k sérii nevrátím.

Awča

Nejsem cílová skupina (věkem :-)) a ke knize jsem se dostala víceméně náhodou přes čtenářskou výzvu.
Příběh mě doslova uchvátil, obdivuji autorčinu fantazii. Pro mě napínavé od začátku do konce a vlastně až za něj, protože je částečně otevřený a já se těším na druhý díl!
Oba světy jsou jsou vykresleny pěkně, možná by mohly být popsány více do hloubky. Postavy jsou zajímavé, příběhy dvou světů se krásně prolínají, přečetla jsem jedním dechem.

A.K.A.R.
24.09.2018

Byla to pohodová četba a nikdy jsem nic takového nečetla.Přes všechny předsudky ke knize mne velmi bavila a těším se na další díl.

Krčka5
06.09.2018

Velmi zajímavé, neotřelý nápad. Dvě dějové linky, které se střídají vždy v tom nejnapínavějším okamžiku, čtenáře neustále udržují ve střehu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

průnik světů vězení, věznice

Catherine Fisher