Zuzka222 Zuzka222 komentáře u knih

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Musím přiznat, že jsem z knihy dosti zklamaná. Povídky ve mně nezanechaly vůbec nic. Zajímavá myšlenka byla většinou zabalená do nezáživných příběhů, takže ve finále vyšla úplně naprázdno. Navíc mi dost vadilo, že většina příběhů byla o rybách a rybaření, takže to začala být brzo fakt ukrutná nuda. Když bych ale měla vybrat nejlepší povídku, tak asi Lovcova žena.

28.04.2017 2 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Ke konci už moc překombinované a celé dost neuvěřitelné. Kniha se ale čte dobře a poslouží jako nenáročná oddychovka po náročném dni.

30.03.2017 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Noční lovec je pro mě podstatně lepší díl než předchozí Popravčí. Příběh mi sedl mnohem více, kapitánka neměla tolik prostoru (ta ženská mi prostě přijde úplně mimo), Garcia nebyl za takového hňupa a Hunter nebyl za tak extrémního všeználka jako vždycky. Bylo tam pár hodně překvapivých okamžiků, ale totožnost vraha tentokrát takový wau efekt nezpůsobila (upřímně, když jsem si přečetla to jméno, tak jsem si jen řekla, kdo?!). Nejsem si ani úplně jistá, jestli je reálná životní cesta, kterou vrah prošel, ale je to kniha, čert to vem. 5* dát nemůžu, protože Dvojitému kříži se to nevyrovná, ale třeba se mu přiblíží další díl.

11.03.2017 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Pro mě vážně překvapení. Po knize jsem sáhla náhodou. Potřebovala jsem něco nenáročného na odreagování a obálka evokovala takový ten klasický erotický román bez děje, kterých je teď všude plno, ale! ono to tak úplně nebylo. Dokonce přemýšlím i o dalších dílech.

30.01.2017 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Velmi povedené zakončení trilogie. Zvolené téma nemusí každému sedět, ale mě oslovilo mnohem více než příběh v předchozím díle. Pár výtek bych však našla. Přišlo mi, že se objevuje až příliš mnoho náhod a závěrečné odhalení bych taky oželela. I přesto, že byly všechny díly nadprůměrné a dobře se četly, jsem ráda, že autoři sérii zakončili. Olivia mi totiž začala být díl od dílu víc a víc protivná.

28.01.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Je to již dva dny, co jsem knihu dočetla a stále přemýšlím, jestli se mi vlastně líbila. Nejsem úplně zvyklá na tento typ psaní (myšlenky v závorkách) a zpočátku mě to trochu rušilo. Téma knihy je zajímavé a originální, jednotlivé příběhy jsou šikovně propojené a několikrát jsem se během čtení zastavila a přemýšlela, jak bych se sama v dané situaci zachovala, což u knihy vítám. Nicméně nemůžu se nějak ztotožnit s koncem. Přišel mi takový useklý, nedotažený, jako kdyby měla autorka vyčerpaný povolený rozsah a potřebovala knihu rychle skončit. To, že se mi samotné ukončení příběhů ani nelíbilo, pominu, protože každý můžeme mít jiná očekávání. Přišlo mi také, že se v knize často omílají pořád dokola ty stejné myšlenky a pocity. Ano, v reálném životě to tak asi i je, ale číst mě to prostě nebaví. Navíc charakter postav byl dost otřesný a logika jejich činů naprosto nepochopitelná. Hodnotím jako průměr, ale určitě vyzkouším i autorčiny další knihy, třeba mi tato jen nesedla.

05.01.2017 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

I tento díl si drží vysokou laťku, ale z nějakého důvodu mě přeci jen zaujal o něco méně než Dvojitý kříž. A to možná z několika důvodů:
1. Úplně mi tam neseděla zápletka s Mollie a asi i celá její postava. Přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy.
2. Přijde mi úsměvné, jak jsou zde všechny úspěšné ženy oslnivě krásné, chytré, atd.
3. Postava kapitánky mi úplně nesedla. Měla jsem neustálý pocit, že se snaží být hrozně drsná a autoritativní, ale ve finále byla akorát vulgární
4. Nemůžu se zbavit pocitu, že z Garcii začíná autor dělat hrozného hňupa (všemu se hrozně diví, dost očividných věcí mu nedojde, Hunter ho pořád o něčem poučuje a to, že po událostech z předchozího dílu leze sám do temného sklepa tomu nasadilo korunu)
Každopádně mám nachystané další dva díly a uvidíme....

17.12.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

První co mě napadá z hlediska hodnocení je neurazí-nenadchne. Chápu, čeho chtěla autorka docílit, když zvolila tolik osob a příběhů, ale.... Orientovala jsem se vcelku dobře, to mi problém nedělalo. Ale vadí mi, že ani jeden z příběhů nebyl pořádně rozpracovaný. Spíš jsme kolem všech projeli z rychlíku. V jedné kapitole to bylo tak a ve druhé najednou jinak, ale jak se k tomu ta postava dopracovala... Přitom by se z každého příběhu dala celkem jistě napsat samostatná kniha (témata to byla mnohdy zajímavá). Autorka navíc dává slovu ,,náhoda" úplně jiný rozměr.

24.11.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Zhruba po první polovině knihy by moje hodnocení bylo 5*. Děj byl zajímavý, napínavý, dobře se prolínal příběh z minulosti a budoucnosti a všechno bylo slibně rozjeté, ale.... Druhá půlka knihy mi přišla podstatně slabší, množství nelogických situací a rozhodnutí, neustálé omílání těch stejných pocitů postav (především postava Jennifer mě silně nebavila) a co mi vadí úplně nejvíc, tak naprosto nevyčerpaný potenciál příběhu z minulosti. ,,Děsivé tajemství" pro mě nebylo až tak šokující, jak jsem zprvu čekala (ano, byl to děsivý příběh, ale četla jsem již mnohem temnější a šokující příběhy, tak byla má očekávání trochu jinde). Navíc věřím, že šel celý příběh rozpracovat trochu lépe než jen na pár stránek. Závěr mi poté přišel celý takový nijaký, čekala jsem i nějaké komplexní zakončení životních příběhů všech postav (když vezmu v potaz, kolik prostoru bylo v knize věnováno jejich pocitům a životním problémům), které se nedostavilo. A musím mít také výtku k editorům, protože tolik překlepů a chybějících písmen jsem ještě v žádné jiné knize neviděla!

17.11.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha má pro mě pomalejší rozjezd, chvíli trvalo než jsem se začetla. Poté mě ale příběh nadchl. Jsem ráda, že autorka využila téma ochrany zvířat a životního prostředí, čtenáře to nutí k zamyšlení a možná si z toho i odnese něco málo do života. Možná bych dala i 5*, ale konec byl pro mě až moc ,,happyendový", což trochu zkazilo celkový dojem. Myslím, že alespoň nějaký ,,neúspěch" by tomuto příběhu slušel mnohem více než podle mě dost vnucený závěr, že všechno dopadlo úžasně, všichni jsou super šťastní, atd.

09.11.2016 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Oproti Skočnému přílivu mi tam prostě něco chybělo (možná větší tajemno a napětí?). Ne, že by to nebylo dobré, ale dojem z předchozího dílu byl prostě o stupínek lepší. I tak ale knihu hodnotím velmi kladně. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Tomově životě a určitě se pustím do dalšího dílu.

20.10.2016 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Na této sérii mě těší, že víc než o erotiku jde v knihách o příběh. Navíc stejně jako v předchozí knize jde o citlivé téma, které dodá knize určitou vážnost. Opět můžeme také sledovat vývoj hlavní postavy a oceňuji, že se v knize setkáváme i s hrdinami z minulého dílu a s jejich životem. Nakolik byl celý děj reálný moc neřeším, chtěla jsem oddychové čtení. Určitě si přečtu i další díly.

04.10.2016 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá detektivka! Popisy vražd byly tedy docela drsné a člověku se z toho mohlo udělat lehce šoufl, ale tak nějak to k tomu příběhu (a možná i k autorovi, nečetla jsem jeho další knihy, tak nemůžu srovnat) asi sedělo. Příběh byl napínavý a plný akce a zvratů. Musím říct, že totožnost vraha jsem tak nějak tušila, ale nedokázala jsem odhadnout motiv, takže i přesto byl závěr strhující.

27.09.2016 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Jedním slovem skvělé! Je pravda, že tam bylo trochu moc postav a zpočátku jsem měla trochu problém zorienovat se kdo je kdo a kdo souvisí s kým. Děj byl však napínavý od samého počátku, propracovaný do posledního detailu s opravdu nepředvídatelným závěrem. Dobře mi tam zapadala i druhá dějová linka s bezdomovci, která se zaměřovala na Toma a jeho život a připravila nám tak půdu pro další díly.

24.09.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes mě opět nezklamala. Každá její kniha je úplně jiná, ale každá je skvělá. Tento příběh mi opravdu sedl. Svobodná matka dělající vše proto, aby utáhla domácnost a postarala se o dvě děti. Děti, které jsou šikanované jen kvůli tomu, že jsou něčím ,,zvláštní" a chlápek, kterého jedna chyba stáhla na úplné dno. Každý z nás se může dostat do některé z těchto situací nebo někoho v podobných situacích zná. A právě to se mi na knize líbilo, ta uvěřitelnost celého příběhu (jistě bylo tam pár věcí, které byly možná trochu moc velké náhody, ale můj dojem to nezkazilo).

14.09.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Nevadí mi číst delší knížky, ale myslím, že této by kratší rozsah prospěl. Některé kapitoly mi přišly lehce zdlouhavé. Jako celek je ale příběh velmi čtiví a předkládá množství různých zajímavých životních osudů na pozadí židovské problematiky v 16. století. Jestli si knihu přečtu někdy znovu, nevím, ale za přečtení určitě stojí.

07.09.2016 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

V tomto žánru už pravděpodobně nikdo nic převratného nevymyslí. Nicméně tato kniha se alespoň snaží mít nějaký trochu hlubší děj. Jak se to daří, je na uvážení každého - za mě však slušná oddychovka. Určitě zkusím i další díly.

13.08.2016 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Čekala jsem nenáročné, zábavné, romantické a lehce provokativní čtení na léto. A to jsem taky dostala. Velmi dobrá kniha v rámci tohoto žánru.

13.08.2016 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Pokud bych měla hodnotit první polovinu, dala bych vysoké hodnocení. Zajímavý námět obestřený tajemnem a napětím, kdy jsem pořád napjatě čekala, jak se bude děj dál vyvíjet. Ve druhé půlce se to ale nějak zvrtlo. Najednou mi to připomínalo béčkové americké filmy, kde naprosto průměrný chlápek předvádí téměř heroické schopnosti, přemůže všechny sebelíp cvičené zabijáky a zachrání tak svět. Průběh zjišťování klíče a samotný závěr tomu dodaly korunu. Po přečtení jsem se raději znovu koukla, jestli to opravdu napsal Brown.

13.08.2016 2 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Začátek knihy byl trochu pomalejší. Nějak jsem se pořád nemohla vžít do děje a ztotožnit se s hlavními postavami. Ve chvíli, kdy se děj přesunul do Ameriky, však příběh nabral na obrátkách. Krásný a dojemný příběh o hledání štěstí, cestě za úspěchem a budování domova v cizí zemi.

12.08.2016 4 z 5