Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Sérii Dark Elements už mám v knihovně pěkně dlouho, i přes to, že má kniha nádhernou obálku tak jsem se ji pořád nějak vyhýbala. Teď už vím, že to byla největší chyba, po pár stránkách se do mě zakousla a stránky svištěly. Líbí se mi celý koncept nebe a peklo neboli strážci a démoni. Samozřejmě bych to nebyla já abych se nezamilovala spíš do démona než do strážce. Kniha je skvěle napsaná stále se v ní něco děje takže se člověk ani chvilku nenudí. Už teď vím, že 3 díly budou málo a neskutečně se těším na pokračování.

Z knihy:
- Všichni lidé mají duši - svou podstatu, ať už dobrou, či zlou. Jen démoni nic takového nemají.

- „ Bambi se nemusíš bát" řekl mi démon „Je jenom zvědavá a možná má i trochu hlad"
On té stvůře říká Bambi? (Bambi je asi 2 metrový had)

- „Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla. Nikdo není dokonalý, ať už je na jakékoliv straně bariéry." (Roth)

- „Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal." (Roth)

11.04.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak toto se mi už líbilo podstatně více. Darcy jsem objevila náhodou a hned jsem si říkala, že zkusím přečíst aspoň jeden díl a uvidím a musím říct, nesáhla jsem vedle. Tady jsem chvilkama měla fakt husí kůži a místy jsem se opravdu bála. Je to krásně napsané a detailně popsané. Určitě bych v takovém domě nechtěla žít sama ani zadarmo. Tímto dílem jsem si vytvořila na Darcy závislost.

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Od Darcy Jsem přečetla skoro všechny její strašidelné domy. Některé se mi líbily více a některé méně ale toto bylo úplně něco jiného. Zhodnotila bych to spíše jako thriller než horror, ale kniha se mi moc líbila chvilkami tam opravdu byl i ten strach. Hltala jsem každou stránku a říkala jsem si u toho, že obdivuji hlavní postavy za jejich odvahu. Napětí se dalo opravdu krájet, hlavně když v knize přišla noc. Byla jsem napnutá jako kšandy a musím říct, že konec mě tedy překvapil. Ani chvilku jsem netušila kdo by mohl být ten netvor, který dokáže dělat tak geniální pasti. Kniha je opravdu skvěle napsaná a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, bylo to super a předem říkám, že tomu lesu bych se vyhýbala obloukem.

02.05.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tak na úvod musím říct, jsem ráda, že jsem si komentáře ke knize přečetla až po dočtení knihy. Tenhle příběh jsem si zamilovala, bylo to opravdu do detailů popsané. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Líbila se mi celková dějová linka. Napínavé to bylo, a i když jsem si myslela, že celou dobu vím kdo to je, konec pro mě byl překvapením. Trochu mě překvapilo, že to zůstalo takové otevřené klidně bych ještě četla dál. Ráda bych věděla jak to se všemi dopadlo. Samozřejmě už podle jména knihy víme, že tam nebude úplně něco co ještě neznáme ale mě to tedy nevadilo.

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Pane bože, tak tenhle příběh mě úplně srazil na kolena. Už si nepamatuju jak jsem si tuto knihu vybrala, ale myslím že zrovna v Dobrovským měli akce a nějak mi na ní padli oči. Anotace se mi také líbila a tak jsem po ní chňapla a jsem nesmírně vděčná, že ji mám. Je to už pět měsíců co jsem ji čtla ale stále je v mé hlavě. Avu jsem si zamilovala opravdu hned, pro mě silná holka, která si prošla peklem a to jen proto, že chtěla patřit mezi smetánku v místní škole. Do školy se vrací po dlouhé době a samozřejmě jí to není příjemné když si o ní všichni šuškají. Dovrší to milostný anonymní dopis, ale od koho je?
Tahle kniha mi dala neuvěřitelný kolotoč emocí, hltala jsem každou stánku a nemohla jsem knihu odložit. Opravdu povedený příběh, který navždy zůstane v mé knihovně.

22.03.2024 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Pátý díl ze série strašidelných domů s také jeden z mých oblíbenějších. Opět musím říct, že na můj vkus to strašidelné moc není. Tím tedy nechci říct, že bych v něčem takovém chtěla figurovat. Styl psaní je pořád skvělý, knihy jsou čtivé a postavy si hned oblíbíte. Určitě to není můj poslední strašidelný dům od Darcy, moc jsem si ji v tomto stylu psaní oblíbila. Knihy nemají přehnaně moc stran tak se dají zhltnout za chvilku.

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Moje úplně první kniha od tohoto autora a musím říct, že jsem nadšená. Kniha se rozjíždí velmi rychle až jsem z toho byla překvapená. Byla akční, napínavá, smutná a chvilkama jsem byla opravdu vyděšená i za Maggie. Podle recenzí jsem si myslela jak mě to nebude bavit a opak byl pravdou, vtáhlo mě to úplně. Knihu jsem dostala k Vánocům a byla jsem ráda, že jsem na ni mohla podat kladnou recenzi. Navíc se většina děje odehrávala na krásném místě, i když na tom stejném místě byly ty nejhorší scény. Za mě určitě doporučuju a těším se na další knihu od tohoto autora.

09.03.2024 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Máme tady pokračování, příběh krásně navazuje tam kde předchozí skončil Roth je pryč a to mě teda sebralo. Děkovala jsem za to, že tam nechal Bambi, hady nemusím ale jí jsem si zamilovala. V knize je super, že se dlouho nečeká na žádnou akci, člověk přečte pár stran a ejhle je tu zvrat jako blázen. Roth se nám vrátí a k Layle se chová dost hrozně, to mi rvalo srdce. Do toho se Layla začne více sbližovat se Zaynem což jsem ji ze začátku sice moc přála ale teď mě to pěkně štvalo, protože jsem spíše tým Roth. Zapeklitých situací je tam požehnaně a musím říct, ani malou chviličku jsem se nenudila. Příběh letí před očima a konec je teda brutální bomba. V knize je opravdu všechno neskutečně podrobně napsané. Tohle bude jedna z mých oblíbených sérií, kterou nedám z ruky.

Úryvky z knihy:
- „Ty jsi tak naivní. Polibek? Pár sentimentálních slůvek, co jsem ze sebe vypotil, když jsem si myslel, že mě budou celou věčnost mučit? Nemůžeš si dělat obrázek z pár chvilkových výpadků, Laylo. Záleží hlavně na tom co jsem zač." (Roth)

- „Na tom, že moje krev umí vytvořit zámotek jako vystřižený z vetřelce , nic cool není." (Layla)

- Tep jsem měla někde mezi ty svatá prostoto a no to mě poser.

- „Miluju tě, Laylo. Slyšíš mě? Miloval jsem tě od prvního okamžiku, co jsem uslyšel tvůj hlas. A budu tě milovat i dál. Ať se stane cokoliv. Miluju tě."

19.04.2024 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

(SPOILER) Krásná romantická oddechovka se vším co potřebuje člověk číst při chmurných dnech. Na knize se mi moc líbilo střídání minulosti a současnosti. Bylo to tak dobře napsané, že se v tom člověk vůbec neztrácel a dávalo to hlavu i patu. Bylo krásné číst jak Percy i Sam rostou a jejich pouto je čím dál pevnější a vzniká mezi nimi něco více než jen kamarádství. Pár věcí mi tam roztrhalo srdce ale konec to vše zase krásně scelil a já byla nadšená. Bylo strašně super poznat Sue v minulosti, byla to naprosto skvělá postava a já jsem si ji strašně zamilovala, horší bylo číst tu přítomnost která se bohužel odehrává za chmurných okolností. Kniha nemá moc dobré hodnocení ale to mě naprosto neodradilo od toho ji koupit, díky bohu za to protože přesně takové dětství jako měla Percy když jezdila na chatu k jezeru si myslím, že by chtěl každý.

K zamyšlení:
Zradu nepřebiješ jinou zradou, to pak všechno bolí ještě víc.

28.03.2024 5 z 5

Ti, co zemřeli Ti, co zemřeli J.R. Erickson

(SPOILER) Tak tato kniha se mi četla podstatně lépe. Hororem bych to tedy úplně nenazvala ale trocha strašidelna a tajemna tam bylo. S prvním dílem to vlastně úplně nesouvisí, takže pokud někdo nepřečte první díl tak to u téhle série nevadí. Postavy byly skvěle popsané a ihned jsem si rodinku oblíbila. Skvostný dům do kterého se na čas přestěhovali měl své kouzlo ovšem ukrýval tajemná místa, které by člověk najít nechtěl. Dům jako stvořený na Hallowinskou párty, na které se bohužel stane tragédie. Celou dobu jsem věřila, že vím jak to dopadne a kdo za všechno může ale mýlila jsem se. Určitě si budu chtít přečíst i třetí díl.

Myšlenka z knihy:
Nevěř každému kdo se ti snaží pomoci. Může si tím krýt svá záda.

26.03.2024 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Na knihu jsem dostala doporučení od kamarádky, moc jsem od ní nečekala ale přesto jsem jí koupila. Jsem neskutečně ráda, že se mi dostala do rukou. Samozřejmě je to prostě klasický koncept gaunera a hodné holky, ovšem je to zde trochu okořeněné o noční můry apod. Alex je klasický problémový muž s andělskou tváří ale to je přesně to co se mi líbí, má to svoje kouzlo. Prochází si těžkým obdobím ale to i Ava, která i přes všechno dokáže vidět na světe krásu. Knihu jsem si zamilovala okamžitě je to příběh se vším co to člověk chce číst. Určitě si přečtu i další díly.

25.03.2024 5 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

(SPOILER) Tato kniha mi úplně vzala dech. Hltala jsem každé slovo a žila příběh s nimi. Abbi, která je za mě velmi silnou dívkou. Musí si projít hodně věcmi a za mě to zvládá jako královna. David, který nechce mít s Abbi nic společného kvůli jejímu otci, přesto ho to k ní táhne. Ona ho potřebuje, protože jen s ním nemá panický strach z rehabilitace. David to v životě také nemá lehké, žije sám s mladší sestrou, která je nemocná. Na všechno je sám a je to velký hrdina s ještě větším tajemstvím. Je to opravdu hodně silný emoční příběh, který se do Vás úplně vpije. Doporučuju všema deseti a těším se na další díl.

17.03.2024 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Takové oddechové čtení, není to úplně nic velkolepého, ale musím uznat, že to hlavní téma mě úplně pohltilo. Luka mi byl sympatický, u Sage mi nějaké věci vadily. Ale jinak se mi kniha líbila. Možná by úplně nemusela mít 400 stran. Kniha skončila otevřeně tak uvidíme co nám přinese druhý díl.

15.03.2024 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Kniha mi rychle utíkala pod rukama. Příběh je velmi pěkně napsaný. Allie, která prchá od bohatých rodičů, kteří ji nemají ani tak jako dceru ale spíše jako cvičenou opici, kterou předvádí jen když se jim to hodí. Kaden její spolubydlící je sexy ale problémový. On má skrytá traumata, která se postupně začnou odhalovat.
Příběh je taková romantická klasika a super oddechovka, ale i přes to je příběh velmi čtivý. Je to první díl ze série tak uvidíme co přinesou další díly.

15.03.2024 5 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Kniha z krásného Španělského prostředí, takový vysněný život. Příběh ovšem nebyl tak jednoduchý. Hlavní hrdinka, která podstupuje dlouhou cestu jen aby na ní mohl někdo házet vinu. Damián který je tak úspěšný s koňmi se najednou dozví něco co mu otočí život o 360 stupňů. Celá kniha je napsaná na krásném území, člověk jednoduše myšlenkami uteče tam kde se to odehrává a má pocit jako by tam byl také. příběh je napsaný moc hezky. Vedlejší postavy se mi také moc líbily. Ráda se ke knize zase někdy vrátím.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Tato kniha si mě opravdu získala, hlavně prostředím ve kterém se děj odehrává je okouzlující. Dokázala bych si sama představit život v tak krásném městečku. Lena pro mě byla hrdinkou už jen proto, že se rozhodla jet dělat práci tak dělalo od domova. Sympatická holka z velkoměsta, která skončí v tomto městečku u skvělých lidí. To ale ještě neví, že s nimi žije i Ryan. Ryan si prochází těžkým obdobím a je zahořklý, nepříjemný a nejraději by zůstal někde schovaný aby se ho každý neptal na to co se stalo.
Škoda jen, že kniha není napsaná z obou pohledů bylo by to ještě o trochu zajímavější. Každopádně jsem ráda, že mi tato kniha zkřížila cestu a jsem zvědavá na další díly z tohoto úchvatného městečka.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět moc hezky zpracovaný příběh. Nepřišel mi nijak extra hororový, ale své kouzlo měl. Darcy má talent na popisovaní všech možných detailů, což je skvělé, člověk tomu úplně propadne. Mám pocit, že od ní nemohu vynechat ani jeden díl. příběh je každý jiný což je také super, člověk se nemusí bát, že bude číst to samé.

Touha Touha Tracy Wolff

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila. Nalákala mě jak reklama tak i anotace a obálka. Celkově je kniha napsaná moc hezky, podíváme se zde do školy na Aljašce s dívkou která vůbec netuší kam se to vlastně stěhuje. Bylo krásné číst o tak vzdáleném místě, na které bych se jinak nikdy nepodívala. Škola je popsaná do takového detailu až si člověk říká jestli tam taková škola opravdu není. Grace je obyčejná holka která přišla o rodiče a musí se přestěhovat za strýcem. Ovšem to neví, že na škole kde si myslí, že ji všichni nesnáší rozpoutá peklo. Jaxon, klasicky tajemný na první pohled hajzlík, jenže přesně tihle kluci mají něco do sebe. Na knize se mi ještě moc líbí, že je o více stvořeních. Druhý díl už na mě čeká a já se na něj neskutečně těším.

Z knihy:
V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci.

A v tu chvíli mi to dojde. Jaxon nikdy neměl být hrdinou mého příběhu, protože já měla být hrdinkou toho jeho.

28.03.2024 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

(SPOILER) Tato kniha přitáhla mojí pozornost Svou obálkou a anotací. Ze začátku jsem se v knize dost ztrácela, a jména mi tak trochu splývala než jsem přišla na to jak je kniha psaná. Když jsem tomu přišla na kloub, příběh už mě vtáhl a nepustil. Bylo to opravdu napínavé čtení, kde se člověk může podívat do ústavu pro choromyslné. Chvílemi se mi dělalo opravdu špatně jak s lidmi jiní lidé dokážou zacházet. Místo to muselo být opravdu hrozivé, i když z venku krásné. Běhal mi mráz po zádech jen když jsem to četla. Postavy jsem si oblíbila a Sophii jsem opravdu moc fandila ať to vše zvládne a přežije ten teror a vinu, kterou na ní všichni hází. Tajemství, které je v rodině zamlčováno babičkou, mi teda sebral dech. Opravdu skvěle napsaná kniha, s kterou člověk prožije hodně pocitů.

K zamyšlení:
Ne každá rodina si říká pravdu, a někdy to bohužel může stát i život.

26.03.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

(SPOILER) Nedivím se tak vysokého hodnocení knihy, tento příběh mě úplně pohltil. Velmi povedená kniha se vším co by thriller měl mít. Kniha je podle opravdového zločinu, který se opravdu stal a o to větší je to napětí. Maloměsto kde se před 24 lety stal zločin a Rachel policistka, která zná celé město, musí najít vraha. Na příběhu se mi líbí jak se prolíná minulost a současnost, nevěřila jsem nikomu ani slovo a jak se zdá měla jsem dobrý úsudek. Úplně jsem se tedy netrefila s tím kdo to udělal ale o to víc to pro mě bylo napínavé. Zvratů tam bylo dost, párkrát mi zaslzeli oči. Opravdu skvěle napsaná kniha, kterou jsem nemohla odložit a musela jsem nad ní stále přemýšlet a vymýšlet teorie jak to mohlo všechno být. Zapojení podcastu bylo opravdu originální, ty teď frčí jako blázen.

Myšlenka z knihy:
Jestliže je za výchovu dítěte odpovědná celá komunita, platí také, že je odpovědná i za jeho smrt?

20.03.2024 5 z 5