ZůzaSomolka ZůzaSomolka komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Úplně boží kniha! Kombinace Útěku z vězení, Mission Ipossible a Loupeže po italsku - geniální! Člověk se ani chvilku nenudí a prostě musí a musí číst dál, protože jak z tohodle se dostanou ... Pro mě naprosto nepředvídatelná kniha, snad jenom jednou jsem dokázala odhadnout, jak to bude. Nikdy jsem nevěděla, co je komplikace a co odle plánu. Klobouk dolů před autorkou - on také když si člověk přečte, co všechno k tomu nastudovala, není se čemu divit. Okamžitě jdu na další díl, protože, jak tohle hlavní hrdinové ustojí a vyřeší, fakt netušim.

04.09.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příběh, který ukazuje důležité principy do života, které vedou k úspěchu. Hlavní hrdina zažije několik pádů a oklamání, ale nevzdává se a vždy vymyslí, jak to otočit ve svůj prospěch - tuhle schopnost by si měl osvojit každý. Zajímavé, že v knize to každému přijde samozřejmé, ale v životě tak jedná málokdo.

20.07.2021 5 z 5

Dnes nezaprší Dnes nezaprší * antologie

Sbírka amatérských fantasy povídek, které vyhrály 3. ročník soutěže Tiché písky - tedy výběr nejlepšího :) Za mě jsou povídky na předních příčkách boží, čtou se samy a mají hloubku. Doporučuju všem, co mají rádi fantasy jako oddechové čtení.

20.07.2021 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Moc pěkná kniha pro děti, i když trochu bichle. Je pravda, že autorka mohla některé pasáže více proškrtat (a proto ta hvězdička dolů), aby kniha dostala větší spád, ale i tak se to čte dobře. Je to psané naivním dětským stylem, ale i tak je to napínavé. Samozřejmě tomu odpovídá i zakončení - nejen happyend, ale i potřeba osvětlit, jak to bylo se všemi postavami, co se knihou mihly. Jen je teda potřeba se nenechat odradit 1. kapitolou, ta je dost drastická a mohla by tam být poznámka "A nebo to si alespoň mysleli" - zvýšilo by to napětí a děti úplně nevyděsilo.

19.05.2021 4 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Ačkoli jsem už vyrostla z dívčího čtení, tohle dívčí fantasy mě chytlo. Kniha vtáhne do děje a autorka suprově pracuje s emocemi. Člověk se ani chvíli nenudí, neboť kniha je plná nečekaných zvratů a tajemstvích, kterým chce přijít na kloub, a to ho žene dál. Jen se teda člověk musí oprostit od toho, že všichni jsou neskutečně přitažliví :D - ale je pravda, že v dospívání mi také přišel přitažlivý každý druhý.

19.05.2021 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Ani druhý díl neztratil svou napínavost, nečekané zvraty a tajemství, která člověku nedají spát (pointu jsem teda nečekala). Je plný emocí a zhltla jsem ho stejně rychle jako první díl. Autorka skvěle umí vykreslit emoce, a ikdyž některé věci člověku přijdou trochu přitažené za vlasy, lze to odpustit, přecejen to je dívčí čtení. Když jsem dočetla, bylo mi smutno, nechtělo se mi s Eloren a Erthií loučit. Těším se na pokračování.

19.05.2021 5 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Je to čtivo spíše pro muže, neboť ženy všeobecně nerady čtou návody, za to pro chlapy je to běžná věc. Ale přečetla jsem to, i když jsem žena, četlo se to vcelku dobře. Docela se mi líbilo pojetí jako návod k přístroji, je to takové trochu odosobněné, což jako žena, kterou lomcují hormony a pořád někde čte, jak něco musí a nesmí s dítětem, jinak to mu nezajistí správný vývoj a péči, vítám jako příjemnou změnu. Nicméně knihu bych brala trochu s rezervou - je to takový základní návod co a jak, určitě to obsahuje užitečné tipy a informace, i když ve finále každý "uživatel" si to musí přizpůsobit, jak to vyhovuje jemu. Jen bych upozornila, že kapitola o držení dítěte je hodně stručná a ať si rodiče dají pozor na pasivní sed, ke kterému kniha vede, ale který není v našich končinách doporučován jako zdravý a prospěšný pro dítě (ale v Americe, odkud je kniha přeložena, ano).

31.01.2021 2 z 5

Madagaskar bez cestovky aneb Kdo by se utíral? Madagaskar bez cestovky aneb Kdo by se utíral? Kateřina Vetešníková

Normálně cestopisy nečtu, tak nemůžu srovnat, ale četlo se to svižně, kniha je plná neuvěřitelných zážitků (musím smeknout před hrdinkami knihy, na takové dobrodružství jsem asi velká bábovka) a měla jsem to přečtené jedním dechem. Člověk opravdu má pocit, že to zažil s nimi. Myslím si, že knížka může být i užitečná lidem, kteří podobnou cestu plánují, že zjistí, jak to chodí a nebudou muset zkušenosti a poučení získávat složitě vlastní zkušeností. A nakonec bych jen dodala, že kniha zase potvrzuje, že štěstí přeje tomu, kdo je o něm přesvědčen :)

21.01.2021 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Za mě dost užitečná kniha, neboť do mateřství jsem vstupovala ne moc informovaná, však ono to nějak dopadne. Kniha mi dala přehled, co by dítě mělo umět a co s ním kdy trénovat, aby se správně vyvíjelo. Kniha hodně odkazuje na Něžnou náruč rodičů, která podle mě stojí také za přečtení, ale Rozvíjej se, děťátko pro mě byla podnětnější. Jenom člověk musí přetrpět (nebo přeskočit) začátek, který připomíná reklamu na kurzy pro rodiče.

05.01.2021 4 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Moje 1. přečtená kniha na téma dítě, takže nemůžu moc porovnávat. Ale přijde mi užitečná, teoreticky se dá přečíst velice rychle, protože je plná obrázků, jak dítě uchopovat a manipulovat s ním. Logicky kniha dává smysl. Samozřejmě si to pak každý rodič musí uspůsobit, jak mu to vyhovuje, ale myslím si, že tato kniha dokáže dát smyslu plný základ, zvláště novým rodičům. Navíc mě osobně se stalo, že mě na ni odkazovala i doktorka. Doporučuju přečíst ještě před porodem, po se to špatně dohání a je lepší si přečíst dopředu na co si dát pozor než se to dozvědět až zpětně. Ale i po to má smysl (já to před nestihla). Kniha nás jako prvorodiče upozornila, co s dítětem dělat (a nedělat) a na co si dát bacha, takže i když jsme nic moc dopředu nezjišťovali, nakonec jsme se k potřebným informacím díky knížce dostali (např. že se má dávat na bříško už od začátkou nebo že se má dávat pozor na symetričnost pohybů a kdyžtak to řešit).

16.12.2020 3 z 5

4 zákony finanční prosperity: Získejte kontrolu nad svými penězi hned teď! 4 zákony finanční prosperity: Získejte kontrolu nad svými penězi hned teď! Blaine Harris

Kniha jednoduchým příběhem vysvětluje základní principy nakládání s financemi, které by měl dodržovat každý, kdo chce mít dostatek peněz na všechno, co chce. Dobře a rychle se čte, zvládnou ji i nečtenáři. Za mě bomba :)

24.11.2020 5 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Velmi čtivá, velmi zajímavá kniha o tom, jak nás ovlivňuje čas a jeho vnímání a jak to udělat, aby čas hrál pro nás a ne proti nám.

18.07.2020 5 z 5

Návyky úspěšných Návyky úspěšných Napoleon Hill

Napoleon Hill je skvělý autor a rozhodně má co říct. Kniha určitě stojí za přečtení a má přívětivou formu, která se čte sama. Je to záznam radiového pořadu, který byl vysílán po 13 večerů, a kde Napoleon Hill dával rady do života a seznamoval lidi s přírodními zákony týkajících se úspěchu a správného přístupu a myšlení. Co kapitola, to jedno vysílání, a tak si člověk i dnes může zpříjemnit večery jeho moudrostí a zkušenostmi.

23.03.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh nejen o lásce, ale i o povzbuzení dělat nové věci a vystoupit ze své zóny pohodlí. O tom, že věci nejsou zas tak složité, že složité je děláme jen ve své hlavě a že s odhodláním člověk zvládne mnohem víc než myslí. Není to jenom bezvýznamná červená knihovna, ale kniha s nějakým poselstvím. Kniha, která povzbudí a třeba dodá odvahu.

02.10.2019 5 z 5

100 zákonů obchodního úspěchu 100 zákonů obchodního úspěchu Brian Tracy

Skvělá kniha plná praktických rad. Měl by si ji přečíst každý, kdo chce být úspěšný a mít život ve vlastních rukou. Název mě ze začátku odrazoval, že to bude hrozně byznys a nudné, ale co zákon, to moudro, a část z nich ani tolik nesouvisí s obchodem jako spíš s úspěšným životem obecně. Myslím si, že je to kniha, ke které je dobré se vracet a snažit se postupně aplikovat další a další zákony. Tím kolik obsahuje informací a praktických tipů pro aplikaci, může být náročnější na čtení, zvlášť pro povahy, které se snaží si zapamatovat vše - ty bych chtěla povzbudit, aby si knihu přečetli klidně s vědomím, že nezvládnou pojmout všechno najednou, ale ke knize se dá vrátit ... ;)

02.10.2019 5 z 5

Služebník Služebník James Hunter

Příběh, na kterém se člověk učí důležitým zásadám, jak někoho efektivně vést. Kniha, která učí leadrship. Hodnotná pro lidi, kteří mají za někoho zodpovědnost (trenéři, vedoucí, rodiče, učitelé ...).

09.03.2019 5 z 5

Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Grant Cardone

Krátká knížka (delší být nemusí, je tam všechno důležité) o principech, které bohatí znají a využívají, ale střední třída je nezná či je považuje pod jejich úroveň. Přesný návod, jak se dopracovat k penězům podle zkušeností autora. Hodnotná pro lidi, kteří chtějí mít víc než je dobrý průměr.

09.03.2019 5 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Peasovi jsou bezesporu velmi dobří autoři a jejich knihy mám ráda, protože srozumitelně popisují techniky, které se hodí a člověku pomůžou. Tato kniha se mi líbí obzvlášť, protože popisuje vše, co člověk potřebuje vědět k tomu, aby dosáhl svého cíle, ať už je jakýkoli. Není však cenná jan svými moudry, ale i příklady ze života ať už Allana a Barbary či někoho jiného. Velice na mě pak zapůsobil závěr knihy, kdy popisují, jak se znovu museli postavit zpátky na nohy po tom, co utrpěli osobní bankrot, po tom má člověk pocit, že je všechno možné.
Věřím, že každý, kdo má chuť se někam posunout, zde najde rady, které může okamžitě aplikovat a které mu pomohou jít za určitým cílem (nevadí, že na začátku čtení ho nemá definovaný) a ne se bezcílně plácat na místě.

11.02.2019 5 z 5

Houževnatost Houževnatost Angela Duckworth

Super kniha, která je napsaná jako vědecká studie, ale naprosto polopatě, tak aby to pochopil každý. Vědeckost souvisí s výzkumy a příklady, kterými jsou jednotlivé myšlenky v knize podloženy. Myslím si, že hodně dá jak obyčejným smrtelníkům, tak stejně zajímavá může být pro někoho, kdo se pohybuje ve sféře psychologie jako odborník. Mě osobně kniha dala naději, že ať už budeme dělat cokoli, nezáleží na talentu, ale na našem úsilí, a tudíž můžeme dělat absolutně cokoli chceme. Jako hodně hodnotnou část vnímám pak, jak vychovávat osoby, za které máme zodpovědnost, k houževnatosti a aby měli vytrvalost a píli dosáhnout svých snů a cílů (ocení zejména rodiče).

15.01.2019 5 z 5

Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl John Gray

John Gray je super odborník na vztah mezi mužem a ženou (možná i díky tomu, že mu manželka poskytuje ženský pohled). Za mě naprosto super kniha s návodem, jak ženu udělat šťastnou, i když to vypadá, že nebude nikdy spokojená, a pro ženy, jak se cítit milovaná a ne všem lhostejná. Taky to dává odpověď, proč se ženy v dnešní době cítí tak vyčerpány a ve stresu a co pro to můžou ony samy i jejich muži dělat. Dává to prostě návod na šťastné a spokojené partnerství mezi mužem a ženou. co trvá navěky. Přesto, pokud jste nečetli MUŽI JSOU Z MARSU A ŽENY Z VENUŠE, doporučovala bych nejdřív tu knihu, pro lepší pochopení, protože to je úvod do problematiky (taky tam jsou návody na komunikaci a chápání druhého pohlaví). Tohle je rozvíjející kniha. Ale samozřejmě se dá číst i samostatně. Rozhodně také souhlasím, že by to mělo být povinné pro každého ve vztahu.

04.10.2018 5 z 5