Houževnatost ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha neobsahuje žádný zázračný recept na rychlý úspěch, ať již profesní, umělecký, či sportovní. Jste-li však ochotni investovat do své budoucnosti skutečné úsilí, je Houževnatost přesně pro vás a najdete v ní nedocenitelné rady, jak v životě uspět. Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Angela Duckworthová zastává jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědeckých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit potenciál sebe sama. Coby dcera vědce, který často zmiňoval nedostatek jejího „génia”, je nyní Duckworthová uznávanou vědkyní, profesorkou i autorkou bestselleru a je tak sama příkladem fungování principů, které v knize odhalila. Inspirativně popisuje práci se svými vlastními dcerami, které díky „pravidlu jedné těžké věci“ učí být houževnatější, nevzdávat se a vydržet určitou dobu u aktivit, které si samy zvolí. PŘEČŤETE SI KNIHU, CHCETE-LI: - pochopit zásadní význam houževnatosti a naučit se ji rozvíjet - najít svůj celoživotní cíl, bez něhož jen střídáme jednu činnost za druhou bez šance na větší úspěch - vědět, jak efektivně trénovat sport či rozvíjet profesní dovednosti - být odolní vůči neúspěchům, které jsou na cestě za úspěchem nevyhnutelné - vychovat ze svých dětí houževnaté osobnosti - vydržet u zvolené aktivity déle než jen období počátečního nadšení - nechat se inspirovat příběhy osobností, které dosáhly opravdového úspěchu - vědět, zda jsou pro vaše dítě lepší vřelá objetí, anebo vysoké nároky - přestat přešlapovat na místě a pustit se do něčeho velkého...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332196/big_houzevnatost-pmt-332196.jpg 459
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: (ekniha), Jan Melvil
Originální název:

Grit: The Power of Passion and Perseverance, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Houževnatost

RadimB.
26.07.2021

Kniha popisuje, pro mě docela fascinující téma, že nadprůměrnost nemusím vznikat jen přirozenou inteligencí, ale zasadní vliv v něm má tvrdohlavost a píle. Pouze mít talent nestačí. Celkově kniha je na výsoké urovni s velkým počtem citací. Místama slabší pasáže, ale celkově stojí za přečtení.

FrutyZ
23.06.2021

Autorka umí dobře popsat, jakým stylem se nám může změnit pracovní i osobní život, když zlepšíme/změníme přístup ke své vytrvalosti/houževnatosti. V knize je dobře popsán příklad dětí i různých vzdělávacích institucí, které s tímto problémem pracují. Okrajově se zmiňuje i o nastavení houževnatosti ve firemním prostředí.


Nikol92
12.06.2021

Zajímavá psychologická knížka o houževnatosti, zvýšení výkonnosti, nastavení cílů a cestě k lepším výsledkům.

pegasusss
02.05.2021

pre mňa osobne skôr opis stoického spôsobu života, pričom je orientovaný na ciele, v zmysle ak ťa prekážka neodradí, tak si húževnatý, alebo da sa to chápať aj inak, pomocou húževnatosti zlyhávame ale neberieme to ako zlyhanie ale ako možnosti k rastu, pričom čím viac zlyhaní máme tým sme skúsenejší a húževnatejší, potom svoje ciele vieme napĺňať efektívnejšie .... o tom sa dá písať veľa, každopádne, dobrá kniha, určite skromne odporúčam prečítať a aplikovať ďalšie ako:

https://www.databazeknih.cz/knihy/stoicizmus-pre-zaciatocnikov-463770
https://www.databazeknih.cz/knihy/prekazka-jako-vyzva-430049
https://www.databazeknih.cz/knihy/hovory-k-sobe-26195
https://www.databazeknih.cz/knihy/o-dusevnim-klidu-30231

bacouch
10.11.2020

Autorka knihu pojala jako habilitační práci na téma houževnatost. Ona sama je tomuto tématu oddaná a zasvětila mu celý život. Doma má dcerky jako další z "pokusných králíků" na kterých trénuje a testuje své postupy, resp. výsledky své vědecké práce. Bylo vtipné, jak se celá orosila, když se některá z ratolestí začala lehce flinkat. :-) No a kniha je dlouhý výčet toho, jak "texasští vědci odhalili že..." a případových studií úspěšných lidí o tom, že takhle daleko se dostali jen proto, že byli houževnatí. V knize jsem nenašla tipy na to, jak si svou houževnatost zvyšovat a co mají dělat lidé, kteří mají rychlý rozjezd, ale pak zase rychle ochladnou. Klidně by to mohlo být o polovinu kratší, protože vše, co potřebujete vědět se dozvíte na začátku a pak autorka jen recykluje stejné myšlenky.

branislav1814
17.10.2020

Kniha je celkem čtivá. I když mi už někdy ty neustále vědecké poznatky a "vědci zjistili že..." lezli krkem, líbilo se mi pojetí, kdy autorka svá sdělení podává formou reálných příběhu reálných lidí. Knížka je tak mnohem lépe a jednodušeji stravitelná, než kdyby byla nacpaná pouze strohými suše vyloženými fakty, jako u spousty jiné literatury stejného či podobného žánru. Spousta myšlenek se mi líbila a vzal jsem si je za své. Mysím, že 3* je fér.

pszabo
26.01.2020

Super kniha, která zkoumá, co a proč vede k úspěchu! Budu určitě číst vícekrát ještě!

gretl74
16.08.2019

Za mne úplný blábol, absolutne nechapu, co si kdo mohl z této knihy odnést za informace. V některých pasážích si autorka sama odporuje, polovinu knihy zkoumá něco, co už vyzkoumal před ní nekdo jiny. Jako rodič jsem se chtela dozvědět něco o tom, jak vést své dítě k houzevnatosti, leč moc rad jsem nedostala. Pozor spoiler: 1) mytí záchodků berte jako poslání 2) učitel může mít na vaše dítě vliv a 3) dejte dite do mimoskolniho kroužku. Jako vážně?
Nakladatelství Melvil fandím, ale toto nee....

1