ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Tohle byla vlastně úplně nepřekvapivě prostě paráda. Knížky rozhovorů pana Moravce jsem přečetla všechny, takže nebylo o čem. Skvěle vedený rozhovor s velmi sympatickým lékařem, který poskytuje i spoustu nových poznatků. Tleskám!

22.10.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Autorka píše neuvěřitelně čtivě. Knihu jsem začala číst v sedm večer a skončila v půl druhé ráno.
Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

18.09.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Poslední díl série s policistkou Jude a jejím kolegou Uriahem. Opět s zde řeší těžké téma, nicméně v tomto závěrečném díle se dostaví i naděje. Celá série je skvělá, rozhodně doporučuji.

17.09.2023 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběh je vlastně strašně předvídatelný, jako knihu bych to nejspíš nečetla, ale jako audio na běh mi to vyhovovalo.

02.09.2023 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krátký, ale smutný příběh starého rybáře, který na moři chytne největší rybu svého života.
Klasika, kterou jsem si v rámci re-readingu dala v angličtině.

17.03.2023 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Zvláštně znepokojující příběh komisaře Sharka, který trpí ztrátou rodiny a zároveň řeší případ plný děsivých vražd.
Thilliez buduje děj velmi chytře, postupně odkrývá pachatele i podrobnosti dějící se hlavní postavě.

14.03.2023 4 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Obsáhlá kniha z pera Ann, která Teda poznala na krizové lince.
Autorka popisuje vztah s ním, jejich přátelství a následné zjištění, že její kamarád je vrah.
True Crime příběh, ve kterém čtenář zjistí, jak produktivní Ted byl.

18.01.2023 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Opět super čtení. Příběh má spád, čtenář se leccos dozví. Je tam všechno - brutalita, láska, války, přátelství, ctnosti i nectnosti.
Rozhodně doporučuju.

07.01.2023 4 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Další severský detektivní thriller. Detektiv William Wisting a jeho parta po nálezu uříznutých levých nohou musí zjistit, komu nohy patří. A jak s tím souvisí řada pohřešovaných mužů i žen....
Zajímavý a dobře napsaný román. Na plný počet to není, ale našla jsem dalšího severského autora, který mě rozhodně zajímá...

22.11.2022 4 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Moc dobře napsaný příběh, vyprávěný z pohledu Julie, manželky Matta, jehož mrtvá první manželka se po letech objeví. Druhým pohledem, kterým je kniha psána, je pohled policistky Měl, která vraždu Laury vyšetřuje a zároveň jako ovdovělá matka dvou synů řeší problémy doma.
Až na nejistý závěr knihy nemám co vytknout. Kniha je plná manipulace, nejasností a vyjasnění. Čte se svižně a dobře.

12.11.2022 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Moc pěkně zpracovaný rozhovor dvou skvělých novinářů. Jindřich Šídlo zpovídá Tomáše Etzlera, který tak vypráví o tom, jak se dostal do USA, jak tam začínal, a jak se dostal do Číny. Na pozadí toho všeho se dotýká i soukromí.

09.09.2022 5 z 5

Zajímavé medailonky o zajímavých ženách. Kniha se mi moc líbila, některá jména jsem si vypsala, dohledávala podrobnosti a budu si k nim hledat další literaturu. Jen mi přijde smutné, že o mnoha z nich se dodnes pořádně neví, ani se o nich neučí.
Rozhodně doporučuji.

17.08.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Takový lehčí průměr. Příběh mě docela bavil, klasická Lapena, jen jakoby trochu horkou jehlou. Četlo se to dobře, ale něco tam chybělo.

17.08.2022 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Super poutavý příběh o jednom špatném vztahu a následující sérii špatných rozhodnutí.
Konec byl trochu předvídatelný, ale zapadlo to do sebe. Až na ten úplný závěr. Můj věčný problém s touto autorkou.

14.08.2022 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Příběh z prostředí bankéřů, kdy nikdo nevěří nikomu, cílem je zisk a vlastní prospěch.
Děj rychle odsýpal, zápletka mi přišla velmi chytrá. Závěr taková třešnička na dortu.
Za mě fajn oddechovka z neokoukaného prostředí.

12.08.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora žije bez lásky, rodiny, práce, ve výčitkách, co mohla nebo měla udělat jinak. Rozhodne se zabít. A náhle se objevuje v Půlnoční knihovně plné knih jejích paralelních životů. Nora se tak může podívat, jak by žila, kdyby se ve skutečném životě zachovala jinak, než jak se zachovala.
Námět zajímavý, pak už mi ale kniha připadala poněkud zdlouhavá. Možná ještě pod vlivem marketingového tlaku na tuhle knížku jsem čekala víc, za mě průměrné dílo.

05.08.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Velmi dobrý příběh o tom, jak se může důvěra a příslib nového života sesypat jako domeček z karet. Kniha má spád, děj postupně graduje a autorka nezapomněla ani na objasnění na konci. Určitě doporučuju!

14.06.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Autorka vypráví o životní cestě Cilky po konci války. Cilka je za kolaboraci s Němci poslána na 15 let do gulagu Vorkuta. Tam je neustále strašlivá zima, krutá práce, ženy jsou znásilňovány. Cilka se potýká s výčitkami z dob koncentračního tábora a zároveň se zapojí do běhu místní nemocnice, kde kromě krutosti se potkává i s laskavou lékařkou Jelenou. Pobytem se prolíná i přátelství s ženami - vězeňkyněmi. Vypráví i o osudech dětí, které se v gulagu narodí.

Příběh vychází z vyprávění Leleho, tatéra z Osvětimi.

Opět velmi poutavý a drsný příběh o krutosti nejen za druhé světové války.

01.04.2022 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moc dobrý příběh o detektivu Fabianu Riskovi. Ten se neslavně vrací i s rodinou ze Stockholmu do rodného Helsinborgu. Záhy zjistí, že dochází k úmrtím jeho spolužáků. Jeho dovolená se tak mění v pátrání a nerovný závod s časem. Vrah je odhodlaný, chytrý a chce přestat být Neviditelným.
Na pozadí děsivého případu čtenář pronikne do soukromí Fabiana a jeho rodiny.

Kniha se čte velmi dobře. Mrazivý příběh plný napětí rozhodně zve k pokračování v sérii.

24.02.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Psychoterapeut Theo se touží dostat na kliniku, kde je malířka Alicie, žena, která před lety zastřelila svého muže Gabriela. A od té chvíle nepromluvila. Theovi se jeho plán podaří a s Alicií se mu skutečně postupně podaří sblížit.
Zároveň Theo popisuje, jak přišel na nevěru své ženy Cathy, kterou bezmezně miluje. V knize jsou i kapitoly vyprávěné prostřednictvím jejích deníků....

Začátek mi strašně neseděl a Theo mi docela vadil. Postupně mě příběh vtáhl a poslední část jsem valila oči.

14.02.2022 3 z 5