Cizí královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 951 Mladý Gaidemar, nemanželský syn neznámého původu a ozbrojenec v jízdní legii krále Oty, je pověřený nebezpečným úkolem. Má osvobodit italskou královnu Adelheid ze zajetí v Gardě. Na útěku se do Adelheid zamiluje, ale ona se provdá za krále Otu. Gaidemar se přesto stane královniným důvěrníkem a společně s Otou zvítězí nad Maďary v bitvě na Lechu. Nakonec se zasnoubí s dcerou jednoho z nejmocnějších slovanských knížat a zdá se, že skvrna jeho původu bude definitivně vymazána. Adelheid a Gaidemar ale netuší, že jejich nejnebezpečnější nepřítel ještě není poražený. Když odjíždějí s Otou k císařské korunovaci do Říma, netuší, že to pro ně bude osudná cesta…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416304/big_cizi-kralovna-StG-416304.jpg 4.793
Série:

Otto Veliký 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Die fremde Königin, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Cizí královna

maminaOlina
16. května

Hlavu světa jsem nečetla, přesto kniha Cizí královna byla a je kus dějin, nezávazně na první díl a kousek života královny a dalších lidí v době vlády Oty Velikého.
Doporučuji, prostě kdo má rád trochu historie, napětí, poučení.

Bedřich63
20. února

Výborné pokračování knihy Hlava světa, podle mě ještě lepší než první díl.
Doba vlády Oty Velikého je jako i v mnoha jiných případech v dějinách dobou, kdy je stále třeba bojovat za udržení moci a za zachování vlastního života.
Autorčin styl mi sedí, mám rád historické romány i historické detektivky. Doporučuji i dalším čtenářům tento zážitek.
V budoucnu si přečtu i další její knihy, které se týkají dějin Anglie. Věřím, že to opět bude čtenářsky zajímavý popis reálné historie dobarvený smyšlenými postavami a příběhy do perfektního celku.


ZuzanaZ83
07. ledna

Opět super čtení. Příběh má spád, čtenář se leccos dozví. Je tam všechno - brutalita, láska, války, přátelství, ctnosti i nectnosti.
Rozhodně doporučuju.

Shashlick
02.11.2022

[SPOILER]
S touto dilogií mám jeden osobní problém. Zdaleka nejsympatičtější postavou je pro mě Tugumír - a to hlavně do doby než přijal křesťanství.
No a protože se slovanský kníže objevuje v této knize pouze sporadicky, tak jsem se neměl s kým ztotožnit.

Text mě za celou dobu pořádně nevtáhl a vlastně už teď si moc nepamatuji o čem to celé bylo. A hlavně tam bylo na můj vkus už příliš křesťanských blábolů.

špulo
19.08.2022

S takmer polročnou medziprestávkou konečne dočítané. Vysvetlím:
Kniha je rozdelená na 3 časti. V prvej sa zoznamujeme s hlavným hrdinom, novými postavami a ich úlohami. Veľmi skoro sa objaví politika, intrigy a intrigy v intrigách, že by sa aj veľký G.R.R.Martin škrabkal za uchom. K danej dobe to zjavne patrí. Nie je to síce úplná nuda, ale na konci tejto časti som bol z toho zbitý jak Jánošík na dereši a musel som si dať oddych.
Druhá časť - kto to mal vedieť - sa nesie v oveľa svižnejšom tempe a je aj akčnešia. Autorka už nepopisuje bitky tak nezáživne ako v predošlom diely. Tu mi už stáli chlpy na tele. Objavili sa aj silné dramatické momenty, aj som sa občas zasmial, aj slzička z oka zliezla.
Tretia časť v prístupe kombinuje prvé dve. A zakončuje príbeh možno nie úplne podľa mojich predstáv, ale rozjasnilo mi to tvár.
V historickej poznámke sa ešte dozvieme, ako to bolo ďalej so skutočnými postavami a čo si všetko pani spisovateľka vymyslela.
Čili, skvelý historický román, ktorý napriek mojim istým výhradám prekonáva svojho predchodcu.

LucieT
27.06.2022

Opět nemohu jinak, než dát stejně jako u prvního dílu 5 hvězd. Moc mě čtení bavilo, některé pasáže možná trochu méně, ale o pár stran dále už to zase frčelo. Na to, jak jsou oba díly rozsáhlé, tak mi čtení krásně ubíhalo a opravdu jsem tím příběhem v danou chvíli žila.

petr_
09.06.2022

Tato druhá část je stejně dobrá jako první. Trochu se změnily hlavní postavy, ale lze se zde setkat i s postavami z knihy Hlava světa ale okrajově, i když zde mají svoji důležitou funkci v ději.
K ději se nechci vyjadřovat, protože bych nerad kazil potěšení z četby čtenářům, kteří knihu neznají. Zajímavé jsou momenty, které popisují složitost vládnutí celé říši a komplikované vztahy, mezi králem a šlechtou a církví, mezi říší a jejími sousedy. Čtenář si může představit tuto dobu a její lidi, tak jak žili a přemýšleli.

Dela111
17.02.2022

Druhý díl velkolepé historické série Otto Veliký Cizí královna se odehrává v letech 951-962. I když se i zde setkáme stejně jako v prvním díle s oblíbeným knížetem Tugumírem, bude to jen krátce, toto je příběh Oty I. a jeho ženy Adelheid, té především. Stejně důležitou postavou je i levoboček Otova bratra Gaidemar, který patří mezi smyšlené hrdiny, ale právě on je tou nejsympatičtější postavou celého románu a významnou měrou přispívá k poutavosti a čtivosti příběhu.

Román začíná těsně předtím než se Oto ožení s Adelheid a končí v době jejich císařské korunovace. Historická fakta jsou umně propletená s fiktivním dějem, celý příběh je tak neobyčejně poutavě napsaný a bohatý jak na skutečné, tak i smyšlené události. Právě události, nad kterými se dodnes historikové neshodnou nebo dokonce odpověď nemají vůbec, jsou do příběhu citlivě zařazené. Autorka je v rámci děje románu uvádí tak, jak se mohly logicky snad odehrát. Z období raného středověku máme těch nezodpovězených otázek, prázdných míst na historických mapách a nejistot, jak se co vlastně událo, mnoho. V tomto směru je výborný doslov autorky, který mnohé vysvětlí.

Rebecca Gablé je zaslouženě nazývána Kenem Follettem v sukních. V Cizí královně díky jejímu barvitému vypravěčskému umění raný středověk ožívá...

1