Cizí královna

Rok 951 Mladý Gaidemar, nemanželský syn neznámého původu a ozbrojenec v jízdní legii krále Oty, je pověřený nebezpečným úkolem. Má osvobodit italskou královnu Adelheid ze zajetí v Gardě. Na útěku se do Adelheid zamiluje, ale ona se provdá za krále Otu. Gaidemar se přesto stane královniným důvěrníkem a společně s Otou zvítězí nad Maďary v bitvě na Lechu. Nakonec se zasnoubí s dcerou jednoho z nejmocnějších slovanských knížat a zdá se, že skvrna jeho původu bude definitivně vymazána. Adelheid a Gaidemar ale netuší, že jejich nejnebezpečnější nepřítel ještě není poražený. Když odjíždějí s Otou k císařské korunovaci do Říma, netuší, že to pro ně bude osudná cesta…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416304/big_cizi-kralovna-StG-416304.jpg 4.768

Otto Veliký 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die fremde Königin, 2017

Kniha Cizí královna

Martooni

Kniha se mi velmi líbila. Autorka opravdu umí krásně psát a vtáhnout čtenáře do děje. Určitě doporučuji!

JK96
30.12.2021

Tato kniha vypráví příběh o mladičké královně Adelheid, která je vystavena těžkým zkouškám, které jí přichystali její postavení a prostředí tamní doby. Není na to však sama, syn mocného krále Otty jí seslal rytíře bez titulu, opovrhovaného svými nejbližšími - Gaidemara. Oba se vydávají, at´ už společně, nebo každý zvlášť, svou vlastní cestou a dokonale představují to, že každý je strůjcem svého štěstí a že každý může najít své místo ve světě.

Kniha je na můj vkus velmi oddychová, proto jsem jí využila jako takovou pauzu mezi fantasy knihami, které tak ráda čtu. Každopádně tím nijak nechci snížit její kvalitu, ba naopak. Autorka je nazývaná Kenem Follettem v sukních, což vypovídá o autorčiných kvalitách psaní historických románů. Román volně navazuje na předešlou knihu, Hlava světa. Kniha je též obohacena o mapu z 10. století, strom rodové linie Ottomanů a krátký popis a zařazení postav.
Vřele doporučuji.

cca
15.11.2021

Dokonalý historický román, kterému nemám co bych vytkla. Tolik zvratů, intrik, bojů a lásky. Ráda jsem si připomněla několik postav z minulého dílu a zároveň si oblíbila několik dalších, nových, které nás provázejí příběhem. Souhlasím s komentáři většiny a není nutné je tu opakovat, zkrátka je to klenot.

helena842
02.11.2021

Toto byl můj druhý román od autorky a opět se mi moc líbil, čtení mě bavilo, ale co mě vyloženě naštvalo je to, že anotace na přebale knihy dle mého názoru prozrazuje celý děj, což mi čtení trochu zkazilo. První díl se mi líbil více.

evask
20.10.2021

Dala bych pět hvězdiček, ale od čtyřsté strany se to tak táhlo, už jsem to chtěla mít dočtené a pořád ještě zbývalo tolik stran. Román se mně zdá skoro zbytečně rozsáhlý.
4 a půl *.

Alizon
25.09.2021

Na rozdíl od prvního dílů mi tentokrát trvalo trochu déle než jsem se začetla. Hlavní hrdinové (kromě krále Oty) jsou totiž úplně jiní a čtenář tak potřebuje nějaký čas na to, aby si zvykl na ty nové. Ale postupně všechno zapadlo na své místo a asi 50 stran před koncem jsem si říkala, že nechci, aby kniha skončila. Tak se mi s hrdiny nechtělo loučit. Autorka umně propletá historii s fikcí a skutečné historické postavy vytváří s těmi fiktivními ten správný mix. Hrdina z Moravy mě potěšil;) Mám prostě dalšího oblíbeného spisovatele.

Mája777
10.07.2021

Skvělé!!! Tak tahle kniha nemá chybu. Od první stránky mě doslova pohltila. Příběh je vystavěný parádně, bez hluchý míst. I popisné části jsou velmi čtivé. Otto Veliký nemá své přízvisko jen tak, opravdu to byl velký státník a jeho spoluvládkyně Adelheid také. Trochu mi vadil jeho vztah k synovi Liudolfovi, ale to k nim asi patřilo. No a Gaidemar, ikdyž smyšlená postava, by se v té době určitě prosadil. Škoda, že nebude pokračování, bylo by zajímavé sledovat jeho další osudy. Nicméně kniha se mi opravdu moc líbila a vřele ji doporučuji. Dnes by mi nestačilo ani deset hvězdiček.
(10. 7. 21 - 16 060 - 41)

a.k
30.06.2021

Pokračování série "Otto Veliký" bylo snad ještě lepší než jednička. Výpravný, dobrodružný příběh z 10. století je chytlavý od prvních stránek. Italská královna Adelheid je v nesnázích a chrabrý Gaidemar z jízdní legie krále Oty udělá vše pro její záchranu. A je to hodně nebezpečná mise. Ale to je jen začátek. Vyprávění je barvité a velmi čtivé. Stejně jako jednička, vhodná četba nejen pro milovníky historických románů. Moc doporučuji.