Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Článek na stránku ženského časopisu, natažený do knihy...

04.05.2018 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Spoiler allert: Když v dětství najdete mrtvou matku a bratra, tak vás to na celý život poznamená.
A kolem toho se točí celá kniha. Čekala jsem na nějakou pointu či rozřešení a... nepřišlo. Snad jen v tom, že hlavní dostava čekala asi dost na to stejné.

19.10.2022 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nic, Marta, zajímavý. Ale vlastně asi dobrý. Pořád trochu stejný, no. Soukupová, skvělý, vždycky. Jiný, rychlý, dobrý. Přečetla za 3 dny, v kuse skoro. Jen spala a četla a jinak nic. Dobrá knížka, když se to povede, je to stejně nejvíc. Takže jo.

14.05.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Naprosto promarněná šance.
První polovina knihy měla nápad a byla zajímavá, jak vykreslením charakterů postav, tak vztahů i prostředím.
Ve druhé polovině umírali lidé jak mouchy, hrdinové lezli po London Eye jak po dětské průlezce a postava s popáleninami třetího stupně na většině těla, běhala po Londýně a zabíjela další a další osoby.
Škoda, knihy od Petera Maye mám ráda, ale tahle z nich byla jednoznačně nejslabší. Přitom detektivní pátrání, zasazené do doby pandemie, mělo v jeho rukou celkem slušný potenciál.

14.02.2021 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Já jsem se bohužel s touhle knihou nějak nenaladila. Na mě tam bylo příliš postav, takže se mi navzájem pletly (navíc v dvě Žofie, dvě Barbory) a díky neustálému přeskakování z jedné postavy na druhou jsem si k žádné nemohla najít vztah. Doba jistě zajímavá, historicky skvěle popsaná, ale bohužel, knihu jsem četla velmi pomalu a často u ní večer usínala.

29.06.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Poslechnuto na jeden zátah jako audiokniha a bylo to parádní. Příběh je hodně uvěřitelný, postavy propracované a reálné. Skvěle je ztvárnily Veronika Khek Kubařová a Andrea Černá. Jako audiokniha skvělý zážitek.

25.06.2020 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

280 stran čekání na něco, co se absolutně nedostavilo. Promrhaný potenciál povídky o čtyřech nesympatických postavách, jednom mimomanželském vztahu a velkém hledání se, jak hlavní hrdinky, tak spisovatelky.

11.04.2020 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Skvělé!!! Prostě skvělé. Vtipné, zábavné, k zamyšlení i dojemné. Je tam všechno a je to výborné.

02.03.2020 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Super, svěží, vtipné, zábavné, čtivé a velmi originální. Jsem celkem opatrná v přidávání knih do "mých doporučených" i v udělování pěti hvězdiček, ale této knize obojí právem náleží.

27.06.2016 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Bohužel, po fantastické detektivní sérii s Laurou, mě tahle kniha, od Kristýny Trpkové, zklamala. Celé je to dost předvídatelné, postavy jsou sice celkem zajímavě vykreslené, ale dialogy trochu váznou a zápletka je spíš plochá. Dávám tři hvězdičky, Kristýnu stále považuji za svoji oblíbenou spisovatelku a doufám, že si jen vybrala slabší chvilku.

09.06.2024 3 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Skvělá reportážní kniha, která nás nechá nahlédnout do toho, co tak nějak tušíme, ale tady popsané na konkrétních lidských osudech mě to mnohem více zasáhlo.
Chtěla bych si přečíst někdy "Proč jsme tak naštvané" z afghánského prostředí. To by byl úplně jiný level!

24.11.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Já mám prostě pro Aristokratku slabost a i v šestém díle mě to baví. Na rozdíl od filmu, ten je jedna velká promarněná šance.

15.07.2023 4 z 5

Smutné, pravdivé, k zamyšlení ale strašně, strašně smutné.

03.04.2023 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Velmi sympatická dvojice hlavních hrdinů, docela uvěřitelná detektivní práce, žádné přehnané akční scény, ale poctivý popis pátrání, zábavné a napínavé. Plus docela dobře vysvětlené vrahovi pohnutky a minulost. Těším se na pokračování v téhle sérii.

11.08.2020 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Zajímavé, dost spletité, chvilku chytlavé, chvilku zbytečně rozvleklé.
Přišlo mi, že jednotlivé příběhy končily vždy v nejlepším, když jsem si na hrdiny zvykla a začali mě opravdu zajímat.
Za přečtení to určitě stojí, ale ostatní autorovy knihy se mi líbily víc, i protože se věnují po celou dobu jen jedné základní dějové lince a neustále neodskakují a neotvírají nové situace, které pak nevyjasněně a náhle skončí.

09.10.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě od začátku strhla a přečetla jsem ji za dva dny. To se mi zase tak často nestává, takže za mě velké doporučení na ideální letní čtení na balkón. Přestože byla hlavní hrdinka trochu otravná, příběh byl vykreslený zajímavě a napínavě. Moc se těším na film a na srovnání mojí fantazie s filmovým provedením.

23.08.2016 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Kniha dobrá jako víno a ještě mnohem lepší!
Ten obal je příšerný, ale to je všechno co je na této knize špatné, jinak je to po dlouhé době dílo, kvůli kterému lituji, že musím v noci spát a přes den chodit do práce. Dokonce jsem měla všem kamarádům potřebu, pořád o knížce a osudech hrdiny povídat, asi 30x jsem za tu dobu všem možným lidem řekla "to si určitě musíš taky přečíst!".
Pavel Vencl je neuvěřitelný floutek, ale zároveň frajer a sympaťák a jeho osud je sice trochu spletitý a překombinovaný, plný zvratů a pádů, ale asi právě kvůli takovýmto příběhům, které člověk sám nezažije, umíme číst. Bylo to výborné, výborné, mám 100 chutí napsat autorovi, jak dobré to bylo a jak moc velkou radost mi udělal.

28.10.2012 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Moje oblíbená knížka! Realistický, napínavý, parádní román z drsného prostředí. Prvních asi 20 stránek jsem s knihou bojovala a uvažovala o tom že ji odložím, ale vyplatí se, se prokousat dál. I půl roku po přečtení na tuto knihu vzpomínám a čekám kdy příjde podobně skvěle šílené čtení.

27.05.2011 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Úplně klasický Robert Brynza. Kniha nevyniká v sérii ani na jednu stranu. Je to příjemné, ale za pár dní si už nebudete pamatovat o čem příběh vlastně byl.

27.10.2023 3 z 5

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Upřímná výpověď napříč lety.
Otevřeně popsaný strach z covidu, "závist" vlastní ženě - která má úspěšnou kariéru, polemizování nad profesním směřováním.
Nemyslím, že je to literárně brilantně skvostné, ale je to zajímavé a opravdu upřímné čtení o jednom sympatickém stárnoucím chlapíkovi, se zajímavým životem.
Závidím panu Třeštíkovi ten elán, s kterým se stále pouští do dalších a dalších výzev, sebejistě, naplno.

17.04.2023 4 z 5