Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Autorky prvotina se mi líbila rozhodně víc. V téhle knize to bylo všechno takové předvídatelné... Ale zhltla jsem ji, o tom žádná. Je to čtivé. Jen jsem už namlsaná všech možných thrillerů, tak mě tohle tolik nešokovalo.

21.04.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Ano, ano, ano. Tohle rozhodně stojí za přečtení. České autorky mám v čím dál větší oblibě.
A pro ty kdo četli a budou vědět - matky reakce "Pardon." mě naprosto rozsekala.

09.04.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tenhle typ literatury je přesně pro mě. Vlastně se dá říct, že se v ní až vyžívám. Ztotožňuju se s hlavními hrdinkami, rochňám se v jejich pocitech a užívám si svoje chvíle těžké melancholie.
Za mě velké doporučení.

08.04.2018 5 z 5

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Je to krásné, je to milé, je to takové pohlazení mezi všemi těmi thrillery a romány, které čtu. Vlastně je to to nejhezčí, co se ke mně v poslední době dostalo. Jedna z mála knížek, ke které se rozhodně budu vracet

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Ač tu svým komentářem asi některé čtenáře naštvu, stejně to napíšu: Shari Lapena se od Manželů odvedle v psaní nijak nezlepšila.
Pro občasné čtenáře fajn, ale pro člověka, který má už dost načteno, je to ztráta času.
A už vůbec to není thriller.
Ale jako odpočinková jednohubka to ujde.

05.04.2018 1 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Je to milé, upřímné, bláznivé a já jsem se v tom našla.

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

Komiks Svatá Barbora. Tak trochu jiný komiks. Není to veselý ani dobrodružný příběh, je to příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Pamatujete si před lety kuřimskou kauzu? Tak přesně v té našli autoři inspiraci. Smutné a tragické věci přesahující naše chápání, zvědavost, hlad po informacích, posedlost, hledání pravdy. To vše tu najdete. Ale i skvělou grafiku. Takže za mě velké doporučení

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Dnešní odpoledne jsem strávila v obchodním domě Orsk. Přečetla jsem Horrorstör na jeden zátah. A něco vám řeknu - já se bála. A bála jsem se hlavně proto, že dělám v obchodním domě s nábytkem a číst o tom, co se v něm v noci děje, to mi teda na radosti nepřidalo. Myslím, že až bude podzimní inventura, která trvá do nočních hodin, zamknu se doma a nikam nepáchnu!

25.03.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jak už tu bylo několikrát zmíněno - je to jednoduché svižné čtení, ale pro mě asi nejslabší díl. Neco tomu tentokrát chybělo.
Ale do dalších dílu půjdu, to je bez debat. Eriku s Petersonem mám děsně ráda.

20.03.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Víc takových knih prosím a víc takových spisovatelů.
Dnešní literární svět sypající stovky nových a ne moc kvalitních knih to potřebuje jako sůl!

04.03.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jednoduché, svižné čtení s krátkými kapitolami ideálními na cestu do práce a k obědu.
Asi sáhnu i po dalších dílech :) Velkým plusem je pro mě prostředí Anglie, to já ráda!

04.03.2018 4 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Rozhodně bych tuhle knihu nenazývala detektivkou. Nebo spíš takhle - kdo je pravidelný čtenář detektivek a thrillerů, ten tuhle knihu neocení.
Spíš bych na ni pohlížela jako na příběh dcery hledající matku.
A bohužel jsem se chvílemi nudila.

04.03.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tuhle knížku jsem měla na seznamu ke koupi už hodně dlouho a konečně jsem se k ní dostala, páč to vypadá, že ji četli už snad všichni. A něco vám povím - je to síla. Já jsem zvyklá na všechno, na vrahouny, psychopaty, kruťárny jak v literatuře, tak se filmu. Ale dneska v noci se mi zdál sen, že mě drží nějaká sekta, nesmím mít u sebe telefon a nesmím se vidět s nikým s rodiny ani s přítelem. Dlouho jsem nebyla ráda tak jako dneska, když jsem mohla vstát z postele a jít do práce. Tahle knížka teda moje podvědomí dost ovlivnila, až mě to děsí. To se mi dlouho nestalo.

03.03.2018 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Včera v podvečer jsem začala číst s tím, že tuhle knihu budu mít na víkend do tramvaje na cestu do práce a o pauze k obědu. Ale dnes ráno jsem ji dočetla. Nešlo přestat. Bylo to úžasné! Nic podobného jsem ještě nikdy nečetla. Trochu mi to připomínalo magický realismus a knihu Magický průvodce městem pod pahorkem. Chci ještě ♡

18.02.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Ráda jsem zase s Robertem strávila pár dní a poznala nová úžasná místa (která jsem si při čtení samozřejmě gůglila a "ách"ovala nad nimi), ale pro mě je prostě nejlepší a zároveň nejděsivější Inferno a to nic nepřekoná.

16.02.2018 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Syrové, upřímné, drsné, i nechutné. Rozhodně si přečtěte.

29.01.2018 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Malý život. Přečteno už před pár týdny. Ale potřebovala jsem si to v hlavě srovnat. Napíšu to zcela otevřeně s vědomím, že si velké procento z vás bude klepat na hlavu a myslet si, že jsem divná. Tohle čtení bolí. A bolí hlavně ty, kteří mají problém se sebepřijetím a sebeláskou. A to jsem bohužel i já. Ne, nikdo mě nikdy nezneužíval jako hlavniho hrdinu téhle knihy. Ale fyzické násilí není to jediné, co vás dokáže rozbít. Často k tomu stačí jen slova. Bohužel. Někdy nevinná, někdy mířená přímo. Tahle knížka je o nás lidech a o tom, jak rozbíjíme ostatní. Už to nikdy nechci znovu číst. Protože se bojím, bojím se znova číst čeho všeho jsme schopní. Zda se vám, že vás chci od Malého života odradit? To nechci. Jen počítejte s tím, že vám jeho čtení připomene věci, které si připomínat nechcete a ještě vám je napíše na zrcadlo, do kterého se každý den díváte.

28.01.2018 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Dobrá knížka, bavila mě. Hodně jsem v tom viděla seriál Živí mrtví, jen bez zombíků. Dávám čtyři hvězdičky, protože tu pátou jsem musela ubrat za to věčné "Tohle je Amerika! Jsme přece Američané!", to už mě chvílemi otravovalo. Ale jinak doporučuju!

28.01.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jak už tu bylo psáno - nuda. A přiznám se, že mě už ani nezajímala pointa, tak jsem posledních pár stran jen přelétla, abych věděla kdo a proč.
Takhle knížka rozhodně není pro ty, co čtou hodně a tenhle žánr mají načtený. A thriller je příliš silné označení pro zdlouhavé vyprávění hlavní hrdinky.
Ona už první kniha autorky Všude kolem černý les pro mě byla zklamáním a touhle se to nijak nezlepšilo.

26.12.2017 2 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Asi jsem potřebovala nějakou takovouhle romanťárnu, protože jsem si to moc užila a taky si poplakala... Je to plné lásky, radosti i smutku.

30.07.2017 5 z 5