zp87 zp87 komentáře u knih

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Thrillerům, kde jsou oběťmi děti, se většinou vyhýbám, ale nyní jsem se rozhodla to překonat, protože Zimní oheň se mi moc líbil. A nelituji toho. Ovšem teď zas na nějakou dobu stačilo.
Celou dobu jsem doufala, že bude pravda někde jinde, protože tělíčko Billyho se nikdy nenašlo... A ono to bylo fakt trochu složitější. Což se asi dá čekat.
Napínavý příběh ano, smutný rozhodně, ale drsný thiller to nebyl. To bylo ale jasné předem ( Chris Carter leží jiné poličce), De La Motte píše jiné, spíš psychologické thillery.
Veronika mě moc bavila, a to mívám s ženskými hrdinkami většinou problém (že by to bylo tím, že ji napsal chlap?), bavila mě její obsese, živit se smutkem druhých lidí. A Issak mě bavil taky, škoda, že příběh nenabídl víc z jeho života.

Mrzí mě jen, že se v druhé části knihy někam vytratil cholerik Lars, život skupiny 'zvládání smutku' s Ruudem v popředí a nebylo moc vysvětleno pozadí okolo Veroničiny poslední lásky.

Zajímavým detailem byly dopisy, o kterých jsem si dlouho myslela, že je psala Veronica Leonovi... A vlastně nakonec vše zapadlo tam, kam mělo.

19.05.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Chápu ten úspěch série. Baví mě, a to jako že hodně.
Čteno jako čtvrtá kniha a rozhodně mě víc bavil třeba takový Hotýlek na Islandu, následně Pekárna v Brooklynu...
Ale Kavárna rozhodně nebyla špatná. Jen mám dojem, že se autorka postupně zlepšuje.
Hlavní hrdinka mě občas pěkně iritovala. Neustále se snažila dokazovat všem, jak je dobrá, z novinářů dělala bandu nezodpovědných děcek a bůhví proč byla úplně poprděná ze svého bývalého... Ale s hrdinkami mívám obecně problémy.
Ben se mi uz líbil o něco víc.
V každém případě je to ale knížka, kterou doporučuji číst, stejně jako ostatní od Julie Caplin.

09.05.2022 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Kniha absolutně neodpovídá tak vysokému hodnocení.
Slabá knížka, slabé dialogy, stokrát ohraná zápletka, která bohužel není ničím obohacená. Strašný a neuvěřitelný hlavní hrdina.
A jestli autorka neunese kritiku, pak je to smutné...

03.02.2023 2 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Pořád skvělá Elle, opět skvělý příběh, a samozřejmě skvělý Jakie. Jen zkrátka Off-campus byl o chlup lepší.
Tak nějak mám potřebu tento díl odlišit od těch, ze kterých jsem byla víc hotová (výše zmíněná série, Hodnej kluk, i On a My mě asi strhly víc).
A mně teda Brenna nesedla na 100%. Je to věc vkusu jak komu sednou postavy (např. na základě podobnosti se sebou samým/s tím, jaké povahové rysy jsou nám sympatické, kdo nám naopak připomíná neoblíbenou kolegyni...) A to jediné asi ubírá v mém pohledu tomuto dílu asi půl bodu. A taky mám pocit, že se tady trochu šetřilo na erotice... Nebo jsem možná už rozmlsaná.
První díl této série (o Summer) mi také přišel zábavnější, vtipnější i erotičtější. A Fitz mě taky bral víc než Connely... Fitz měl zkrátka takovou auru sexy tiché a rozvážné síly a sebevědomí. Connely je víc frajírek.
V předešlém díle se taky setkáváme a Deanem a lehce s kluky z Off-Campus, tady už jen velmi vzdáleně. Mám ráda setkávání s postavami, které znám z předešlých dílů a sledování jejich vzájemného štěstí.
A jen taková zmínka na závěr - trochu mě Elle štve tím, jak pořád zdůrazňuje, že Fitz má potetované paže (my víme, jakože fakt jo, fantazie mnoha čtenářkám jede při čtení těchto knih na plné obrátky), Brenna má na rtech rudou rtěnku, protože je to jako její brnění, dodává jí to sebevědomí (ano Elle, opakuješ se už po sedmé...) Elle knihy mám přečtené vždy během 1- 3 dní (asi jako každý, protože to prostě musíte číst), takže nepotřebuju každých 40 stran opakování určitých faktů. A myslím že to nikdo... Toto nejsou právě knížky pro seniory s výpadky paměti...
Ale tak je to Elle Kennedy, takže fajn, odpouští se.
Pořád je boží.

19.01.2023 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Měla jsem vysoké nároky (po přečtení recenzí a vědomí, že zde má kniha 87%) a o to víc jsem se bála zklamání. Naštěstí nepřišlo. Byla to jízda. Ke konci mě opět chování hlavních postav trochu štvalo, ale to už bývá klasika - aby mohl přijít šťastný konec, musí být trochu vzrůša a handrkování.
Ve svém žánru hodně dobrá kniha a čtenářkám erotických romancí rozhodně doporučuji (a přitom ta erotika je zde vkusná, žádné oplzlosti).

06.01.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Ve svém žánru a vzhledem k tomu, jak se kniha tváří, je přesně to, co slibuje. Proto plný počet hvězd.
No a co, že je příběh naivní, má jednoduchý děj, některé činy hrdinů u čtenáře vyvolají shovívavý nebo pobavený úsměv - je to přece pohádka pro velké holky (možná i kluky). Všichni to víme, a pokud někdo čekal něco jiného, hlubšího, realističtějšího - musí hledat jinde. Obálka, anotace a útlost knihy mluví jasně.
Postavy jsou velmi sympatické, oceňuji že tady autorka nevyhledává za každou cenu konflikt mezi hlavními hrdiny. Erotika je zde nakonec poměrně umírněná, příjemná, žádné explicitní popisy, žádné kolíky, lasturky ani nic podobného. Ovšem... Pro někoho může být ve zde zmíněné sexualitě šokujícího něco úplně jiného. Nejdřív jsem nevěřícně kroutila hlavou, ale pak jsem si řekla, že vlastně všichni čtenáři erotické literatury jsme tak trochu voajeři... (O divácích porna ani nemluvě).
Fantazii se meze nekladou.
Takže když to shrnu - doporučuji. A těším se na další díly.
Předpokládám, že autorka vytvoří z přátel další páry... A pak proběhne velká párty, které se všichni zúčastní. Haha

14.12.2022 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tak prozatím se mi potvrzuje teorie, že knihy samotné Vi Keeland jsou slabší, než když je píše ve dvojici s Penelope Ward.
Jako oddechovka ok, ale něco tomu fakt chybí.

Romantika ok... Ale už mě opravdu štval ten jakoby konflikt. Nemám ráda, když autor staví za každou cenu zápletku na tom, že spolu ti dva nemůžou být, protože jeden z nich udělal 'něco strašného' a místo toho, aby si o tom popovídali, vznikají úplně zbytečné situace.

No a erotika zde - ač čtu kde co (a nevadí mi mnohem peprnější knihy), tady mi docela vadil překlad a eufemismy jako 'číča a klacek'... I když musím uznat, že sexem zde autorka až tak nešetřila (na romantickou knihu) - což ovšem slíbila i na obálce, takže v pořádku, to kvituji - jen ty popisy mi tady úplně nesedly.

Shrnutí - oddechovka na víkend nebo jeden den nicnedělání, něco tomu chybí, ovšem sex to určitě není, citlivější jedinci si možná i lehce popláčou. Bohatě stačí vypůjčit v knihovně, do sbírky bych si knihu nezařadila. Pořád je to ale lepší čtení než nějaký bezduchý seriál v tv.

21.11.2022 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Po delší době, mě zas nějaká knížka opravdu dostala.
Nádherná kniha, skvěle napsaný příběh a postavy, se kterými čtenář/ka žije.
Na rozdíl od jiných knih téměř žádný boom/ marketing kolem knihy (např. jako třeba takový Pěšec, který mě fakt hodně zklamal), autorku jsem doteď vlastně neznala... A dostala jsem se k ní úplně náhodou - knihu mi doporučila mladá paní knihovnice, když viděla, jaké knihy si půjčuju.
Nemá cenu tady psát anotaci - je to zkrátka příběh o dvou lidech, kteří za sebou mají hrozné dětství, dospívání a rané mládí, ale díky odvaze a štěstí se potkají...
Autorka píše, že jde o milostný román, to ano, ale rozhodně ne prvoplánově a ani ne hned, na to krásné se zkrátka musí počkat.
Moc oceňuji i to, že navzdory hrůzám, které si oba zažili, čteme od Carrie občas i vtipné průpovídky a myšlenky. Vtip v knize potřebuju. Drsná holka, co se nenechá jen tak zlomit.
6 hvězd z 5ti. A vřele doporučuji.

14.09.2022 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Po deseti letech jsem dostala chuť si některé scény přečíst znovu, jen tak si prolistovat knížku a úryvky přečíst... Ani nevím, co mě to napadlo... A skončilo to tak, že jsem ji znovu celou přečetla. A že to není tenká knížka. A chystám se i na další díly. Tito upíří bratři jsou zkrátka moje srdcovka.
Jen teda pasáže s Bezduchými docela přeskakuju... Ony nejsou až tak moc podstatné, a nejsou ani moc záživné. Tady se mohla autorka trochu víc krotit. Upřímně - čtu to kvůli těm sexy majetnickým, ochranářským, testosteronem nabitým upírům. A myslím si, že nejsem sama.
Škoda, že se kniha podruhé čtená nedá považovat za ' knihu mého dětství' ... To by asi fakt neprošlo.

17.08.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tuck se mi v předešlých dílech zdál dost nevýrazný, až nezáživný, takže jsem se na tento díl těšila asi nejmíň. A navíc - o Sabrině jsem si myslela své, jak bylo předkládáno z pohledu Deana. Tím pádem jsem mohla být jedině velmi mile překvapená. Samozřejmě, že se Sabrinou je to všechno trochu jinak a krásně do sebe zapadlo, proč se v předešlých dílech Tuck tolik neobjevuje. Miluju tuto sérii, moc se mi líbí, jak se díly doplňují, jsem nadšená, že bude ještě pátý díl. Nechci se opakovat, ale je to další romanticko - lehce erotický - vtipný - young adults román. A doporučuji, kde můžu.

17.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Doporučuju. Romantika, vtip, skvělý chlap - to mi stačí ke štěstí. Četla jsem zatím prvních pět dílů a tento řadím hned na druhé místo. Za mě je pořád nejlepší Hotýlek na Islandu. Což je myšleno jako pochvala. Ke knížkám od Julie Caplin si chodím odpočinout a zasnít se. A tady se opět velmi zadařilo. Pro někoho možná jednodušší čtení, ale já si potřebuju odpočinout, ne si hrát na intelektuálku s Dostojevským na pláži...

13.08.2022 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Připadám si jak Jessica (strašné jméno, rovnou to mohla být Tiffany nebo Bettany), jak pořád opakovala - nemělo by se mi to líbit, měla bych ho nenávidět, ale sakra líbí se mi to a chci to a chci ho... No tak asi tak, ale ve vztahu ke knížce.
Nejdřív jsem knížku i odložila, vulgární, násilná, Liam je hovado, až je to skoro trapné... Ale knížka je zatraceně čtivá a já si prostě pak stejně jako Jessica přiznala, že se mi líbí. Ach jo. Ale neměla by. Aspoň mám ten pocit.
Vnitřně bych jí dala možná i 5*, ale odmítám si to přiznat.
A ano, je to násilná porno oddechovka s magorským hlavnim hrdinou. Těším se na další díl, prostě musím vědět, jak to s nimi bude dál.
Je to moje guilty pleasure, ale hodně se rozmyslím, komu knihu doporučím.

Jo a dost se nabízí srovnání s Mount trilogy. Cizi dluh je ovšem mnohem drsnější a to nemyslím v sexu. Liam je hovado, kretén, ne že nemá srdce, nemá ani svědomí a kus mozku.
Mount je proti němu miláček, i když umí taky mafiánovat a když je to potřeba, tak i vraždit. Liam ale první koná a pak myslí a kulku mezi oči používá místo 'máš padáka'.... prostě pipin.

06.07.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moc se mi to líbilo, opravdu moc! Ještě víc než Pekárna a Cukrárna (na Kavárnu se teprve chystám a těším).
Ty popisy prostředí, Island, polární záře... nádhera. Postavy - super. Hlavní hrdinka byla sice na jednu stranu důležitá manažerka a na druhou tak trochu ustrašené trdlo, co se nechá až moc zlomit jedním trapasem... Ale beru, že jde o jednodušší čtení. Uvítala bych další díl o Hekle, ten zřejmě bohužel nebude... Ovšem Alexander, to je chlap snů, no.
Hodně mě mrzelo, že jsem jeho a Lucyin příběh dočetla.
Pokud někdo hledá jednoduché, předvídatelné a romantické čtení s pohodovou Hygge atmosférou, příjemnými postavami a sem tam humorem, tuto knihu můžu doporučit.

11.03.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Velmi dobrá detektivka, rozhodně mě bavila. Patří k tomu lepšímu, co jsem kdy četla, ne však k tomu nejlepšímu. A závěrečná scéna za bouře na volném prostranství - to už tady taky párkrát bylo. Naposledy jsem to viděla v Bílých kostech.
Nemůžu se ale zbavit pocitu, že příběhy Kim Stoneové mi v něčem malinko nesedí. A nemůžu přijít na to, co to je. Asi určitá roztříštěnost příběhu, odbočování, nějaké ty nesrovnalosti (souhlasím se spoilerem Bezzink), časté rozebrání vlastní minulosti vyšetřovatelky... A pak taky se mi její knihy hůře drží v ruce, přibalit si nějaký výtisk Kim Stoneové do kabelky, můžete ji rovnou použít k sebeobraně.
V každém případě, ve čtenářské výzvě splňuje hned několik kategorií - 4.kniha autorky, absence písmene A v názvu, strom na obálce, minimálně jedna postava se skrývá, další postava má fyzickou indispozici, kniha má více jak 333 stran, pro někoho jistě i 22letý věkový rozdíl. Nebyl to důvod, proč jsem knihu četla, ale pro někoho by to mohlo být inspirací.

24.01.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První díl mě velmi zaujal. Myslela jsem, že jsem našla další skvělou sérii, jenže v dalších knihách jsem našla spíš zklamání, když se Kim stále babrala ve své minulosti a prala se svými démony.
Ovšem tento 1. díl mě bavil. Vraha jsem dlouho tipovala jiného, Angela háže skvělé mimikry.

09.05.2021 5 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Dost jsem se na tuto knížku těšila, ale byla jsem lehce zklamaná. Nějak tomu "něco" chybělo. Hodně nápadů, ale málo dotaženého - některé myšlenky bych - být autorkou - vůbec v knize nenechávala.
Finn byl sexy hrdina - ale byl až moc dokonalý. Geniální plavec, geniání vyjednavač, geniální střelec, geniání téměř ve všem, na co sáhl - vlastně jediné, co neovládal, bylo vaření.
Překvapilo mě, že s Ivy jsme se téměř nesetkali, naopak zacláněla Debi... vpořádku, ale pak bych chtěla o Debi vědět víc - třeba jak skončila...
A ten název - to jako vážně?! Neznat Garwood, tak po knize skutečně nesáhnu. To už mohli nechat název v originále - anebo se trochu odklonit a vzhledem k povaze Finna a k jeho záchranářským pudům vůči Peyton se mohla kniha jmenovat spíš "ochránce" nebo "můj ochránce"... no nic... Mimochodem anotace je trochu zavádějící, ale to už je detail.

04.06.2015 3 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

První díl se mi líbil určitě víc. Jak píše Nermal - ten první měl větší 'dynamiku vývoje'. Dělo se tam toho zkrátka mnohem víc...
Ale i tento byl super. Toto jsou pro mě knihy, u kterých si odpočinu.

Ač jsem to měla původně stejně jak "0197", když jsem si přečetla anotaci, co se Richardovi stane, vůbec se mi do čtení druhého dílu nechtělo, jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila. Ale nejdřív jsem nalistovala konec, abych věděla, jestli to dopadne dobře nebo ne a podle toho se rozhodla.

Pasáže s rodinou byly roztomilé... A scény s Katy (na začátku a konci) skvělé.
Ale už mě docela štvalo to sypání si popela na hlavu, pořád samé omlouvání, "choval jsem se jako kretén"... Už u prvního dílu mě to štvalo a tady je to snad ještě víc. Vzhledem k tomu, co se stalo, se dalo určitě lépe chápat a zvládat povahu chování 'zraněného' člověka.
Nebylo třeba mu jeho chování vyčítat, si myslím...
Kdyby byl ještě třetí díl, jen o rodinném životě, rozhodně bych si ho přečetla.

21.09.2022 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Krásní, mužní, skvělí, vtipní, ochranitelští, milující... A jako třešnička na, dortu - i bohatí chlapi tady v hlavních rolích.
Romantika na 100%, trochu akce (docela mi to připomnělo Lutze a Spolubydlící), ale přiznejme si to, ta 'akční část' je tu na druhé koleji. Erotiky o trochu víc než v 1.díle (ale pořád ne příliš), což mi vyhovovalo, stejně tak, jako bezprostřední, drsný, potetovaný hrdina.
Ovšem nelíbilo se mi to víc, než Bentley. Ten měl taky hodně co do sebe. Takže hodnotím tak na stejno, možná je dokonce příběh Bentleyho o chlup lepší.
Cami tady byla super hrdinka, ale už mě štvaly ty tanečky Aidena a to, jak dlouho mu trvalo, než pochopil...
Každopádně doporučuji.
Velmi příjemně strávený čas (rozhodně lépe než u některých TV výplodů), zase jsem se jednou zasnila a jdu čekat na svého Aidena!

29.06.2022 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Nějak se stalo, že jsem si půjčila v knihovně knihu podle obalu - a netušila, že je to druhý díl.
Tak nějak by se dalo říct, že první díl je podstatný a spíš jde o rozdělení jednoho příběhu, mohla to být klidně jedna kniha.
Ale víte co? Já zjistila, že mi to vůbec nevadilo.
Myslela jsem, ze budu muset tento díl odložit a nejdřív přečíst 1.díl, ale vůbec.
Možná se mi i líbilo, že jsem s hrdiny začala až tady, kdy už čekali dítě. V rozjetém vztahu.
Rush je miláček, takový trochu 'dělohorváč'.
Hodně oceňuji vtip, i když zde nebylo moc příležitostí. Já si snad přečtu i jedničku, ta by mohla být ještě vtipnější.

Téma poměrně těžší, to i oceňuji, je to změna. Těhotenstvím většinou tyto romány končí, ne začínají.

'Poslední dobou jsem fungoval jen ve dvou režimech: vytočenej a fakt totálně nasranej. '

Rush (potetovaný sexy frajer) si sundá triko a vleze pod dřez své kamarádky, aby jí spravil prasklé trubky. 'Asistuje' mu její šestiletý syn. Ten si taky si hned sundá tričko a vleze za Rushem:
' "Nejsem ženatý, kámo."
"Jak to?"
"Prostě nejsem. Někdy to lidem trvá, než najdou toho pravého a poznají, že je načase se oženit nebo vdát."
Bavím se o tomhle s šestiletým klukem. Pod dřezem. Ani jeden na sobě nemáme tričko.'

' "Kdyby moje mysl náhodou zabloudila k tvému pekáči buchet nebo zadku, prostě to ignoruj... To jsou hormony."
Povytáhl jsem obočí. "Mému zadku? Myslel jsem, že mi zíráš jen na břišáky."
Smála se. "Jenom když tě vidím zepředu." '

03.06.2022 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tento druh knih je moje guilty pleasure. Nehlásím se k tomu veřejně a rozhodně se mi nelíbí všechno, jsem trochu náročná - především na mužské hrdiny.
A toto bylo až tak trochu příliš, ale... Byla to jízda.
Hlavní hrdinka není konečně nevinná studentka, servírka, modelka, vedoucí galerie umění... Ale majitelka palírny a whisky pije jako jiné paničky vínko.
Hrdina - no hrdina, zkrátka ten, co jí dělá pár a taky všechno to ostatní - kam se hrabe Christian Grey a jiní drsňáci... Mount klidně odstraní kohokoli, kdo se mu znelíbí (i když tuším, že to bude mít háček).
Příběh není nijak hluboký a vlastně bych i uvítala víc o pozadí situací... Ale o příběh tu vlastně vůbec nejde. Nenamlouvejme si to. Stačí se podívat na obálku knihy.
Mamince nebo babičce bych tuto knihu rozhodně k narozkám nedala, ač by se jim možná mohla líbit.
Jde prostě o takový ženský ekvivalent k filmům pro dospělé... A tento kousek patří dle mě k tomu lepšímu.

13.03.2022 5 z 5