zp87 zp87 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

"Ty se chystáš číst Šikmý kostel? To si užiješ, to se těš, to je kniha plná naděje," řekla mi kolegyně. No saaakra. Tak jedině naděje, že není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Nevím, kde se v naší společnosti vzalo, že čím větší tragédie, tím se to bude lépe prodávat.
A paní Lednická rozhodně ví jak na to, aby si čtenář nechal čvachtat. Ždíme ty emoce tak, až stříkají metry daleko. A čtenáři se to evidentně líbí.

Podepisuju se pod komentář 'Andvejky' a souhlasím s těmi dalšími 'ne tak úplně odvařenými a nadšenými čtenáři'.

Paní Lednická je rozhodně výborná vypravěčka a příběh je řemeslně skvěle napsaný, jenže autorka se vyloženě ráchá v tragických osudech svých postav. Z knihy na mě padl jedině tak splín.
Kniha je sice bezesporu dobrá, ale nechápu až tak obrovské nadšení. U nás v knihovně je na ŠK1 pořadník asi 22 rezervací, na druhý díl asi 26 rezervací. Mají od obou dílů 3 výtisky. Já jsem na ten svůj čekala rok. Netěšilo mě to. A čtení má těšit. Takže rezervaci na druhý díl jsem zrušila, stačilo mi.
Já si chodím ke knížkám odpočinout od stresu, zlých zážitků, po špatném dni, chci v nich najít útěchu, pohlazení, zlepšení nálady... Takže pro mě tato kniha rozhodně nebyla.
Naštěstí si našla plno svých čtenářů, kteří to mají jinak.

15.09.2022 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Teprve teď jsem autorku objevila, díky databázi a pročítání komentářů některých čtenářů(řek), takže vlastně úplně náhodou. A jsem nadšená!
Garrett - ó-můj-bože, to je materiál. A jeho kámoši - příslib, že kvalita bude pokračovat.
Wellska mě kupodivu neštvala (to mi hrdinky někdy dělají) a měla u mě plusové body za to, jak se stavěla ke své minulosti. Život jde dál a buď hledáme nové cesty nebo se budeme pořád motat v těch starých...
No a Garrett a jeho spravování 'rozbité' Hanny, to bylo až dojemně krásné.
Nemám ráda YA, ale asi přehodnotím názor. Minimálně tuto sérii si přečtu. Přece jen, toto není jen tak obyčejná YA, jsou tam namakaní, sexy, vtipní hokejisti, řeší vážná témata a jen tak náhodou jsou na vysoké...

26.06.2022 5 z 5

On On Elle Kennedy

Všechno už bylo napsáno níže, nechci se opakovat.
Napíšu spíš, že mě zaráží, a) že doposud bylo napsáno minimum romancí o párech muž-muž / žena-žena, b) že ani já sama jsem si to neuvědomila dřív, ale až nyní, kdy se mi dostala do ruky tato kniha. Což mě svým způsobem na mně samé mrzí.
Důvod bude ale asi hlavně ten, že majoritní čtenářské osazenstvo milostných románu jsou ženy/dívky... A většinovou sex.orientací je heterosexuální... Takže tak trochu dogma a předsudek, ano, bohužel.
Protože minimálně ty lesbicky zaměřené romány by si mohly najít své čtenářky.
Ale já si radši přečtu o klucích (a určitě nejsem sama)... Ty břišáky, paže, vousy... A - přece jen mám radši penisy než pipky.

Pro mě byla toto PRVNÍ gay romance. A dostala jsem se k ní jen díky Elle Kennedy, kterou jsem si moc oblíbila. Což je svým způsobem smutné.
Na druhou stranu - nikdy ve svém dospělém životě jsem nepřemýšlela o homosexuálech jinak, než o jiných lidech - ve smyslu, že by to byli 'jiní lidé', takže jsem se ani nezajímala o další podrobnosti z jejich života, v tom smyslu že Jarda je pro mě prostě Jarda a je mi úplně fuk, jestli se mu líbí holky nebo kluci (pokud teda o Jardu nemám zájem zrovna já, pak je pro mě důležité, jestli je na holky) ani mě nezajímá, jak to u něj doma probíhá v soukromí.
Charaktery kluků byly moc příjemné, dle mého skeptického pohledu bylo až nereálné, jak to byli fajn kluci. V příběhu je vtip, romantika i vážnější linka (nepřijetí rodiči kvůli tomu, kým syn je)...
A rozhodně bych knihu doporučila mládeži, dospívajícím, především těm, co se hledají.

07.10.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Do prčic, to se mi tak líbilo, až jsem z toho sama překvapená. Nečekala jsem to... (Asi jako románová hrdinka Petra nečekala, jak se jí bude líbit orgasmus).
Pravda, byla to má první zkušenost s Patrikem Hartlem a měla jsem představu, že to bude podobné čtení jako Viewegh. A to jsem se dost spletla.
Mám jen trochu obavu, že jsem začala tím nejlepším, co p. Hartl napsal, doufám, že mě další knížky nezklamou.
Svou roli v tom hraje asi i to, že se mně knížka dostala v tom správném čase, kdy mi sedla, kdy jsem potřebovala číst o lidských osudech, které mi budou tak blízké.
Malý pražský erotikon je i kniha o sexu a intimitě - v různých dobách, věku a situacích, ale především je to kniha plná vtipných i smutných situací, životě několika postav (které se čtenáři nijak nepletou, ale vzájemně se zaplétají a proplétají), který plyne od sedmdesátých let do dneška. Sledujeme dospívání dětí, stárnutí dospělých, do příběhu zasáhne nevěra, smrt i narození... a přitom z toho celého máte pocit, že je to příběh o naději.

05.09.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Říkala jsem si: 'Zuzano nemůžeš pořád číst jen ty erotické romanťárny, přečti si i něco, co můžeš zmínit ve společnosti'... Protože čtu celkem dost, a když to někdo z rodiny propálí před přáteli nebo nějakou rodinnou sešlostí, padne celkem jistě ta ožehavá otázka: co pěkného bys/te mi doporučila?
Kamarádkám doporučím jednu nebo druhou Wardovou, Kennedy, March, Moreland... Ale tetičku by jeblo, kdyby na ni z knížky vyskočili sexuchtiví, majetničtí bojovní upíří válečníci nebo sexem posedlý šéf impéria obchodujícího se zbraněmi a drogami... Občas potřebuju prokládat i 'intelektuálními' knihami.
Proto ráda doporučuji Cartera, teď čerstvě i Castillo - není pro mě podmínkou že v knize musí být ero-romantika... jenže to jsou thillery. A pořád jsem ale měla neodbytý pocit, že by to chtělo nějakou 'klasiku', intelektuální klasickou literaturu.
Žižkovské bohyně jsem začala číst loni v listopadu. To asi vypovídá hodně.
Proložila jsem je asi 50ti dalšími knihami a s velkou úlevou (a ke konci i malým fixlováním) je konečně dočetla. A souhlasím s mnoha komentáři zde. Začátek super, chytlavý, moc mě bavil. První třetinu jsem přečetla velmi rychle. Pak ale nastala stagnace a knihu jsem čím dál častěji odkládala.
Pokud by ale nebyly knihkupectví a knihovny plné jiných, pro mě svůdných knih, pokud by na mě nevolaly ty, které mě baví číst více, mohly by se i Žítkovské bohyně dočkat třeba vyššího ohodnocení v mém soukromém řebříčku.
Jsem zvědavá, jak si mě získá Šikmý kostel a Slepá mapa, které se už chudiny klepou na poličce a zelenají závistí před Mount trilogy, Bratrstvem černé dýky, hokejisty z Briaru od Kennedyové a dalšími peckami...

26.08.2022 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Krásná, skvělá, dojemná, vtipná a erotická kniha. Rozhodně doporučuju.

Občas u knih slzím, někdy opravdu brečím,
a tady to bylo už na hraně. Ještě jednu dojemnou scénu a už bych si připadala přecitlivělá. Bylo mi líto Claire, kluků, Wadea, ale i Tristana.
Miluju, když mě knihy rozesmějí. A tato kniha je v tom perfektní. Skvělé jsou hlavně scény, kde je Tristan spolu s kluky... Ale příběh povznáší nad ty jiné i Tristanova veselá a prdlá povaha.

Nenechte se odradit tloušťkou knihy. Kdyby byla dvakrát tak tlustá (a obsahovala scény z života povedené Miles- Anderson rodiny) brala bych to hned.
Neodpustím si poznámku - tady by se měly české autorky učit. Není to jen o sexu a erotice. I když peprné to bylo taky dost.

03.02.2023 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Žíši to bylo boží!
A navíc jsem nějakým šťastným řízením osudu přečetla nedávno i On a My (příběh Wese a Jamieho), takže jsem si jízdu užívala od začátku do konce plně orientovaná v postavách.
Doufám, že autorky pilně pracují a napíšou ještě mooooc takových knih. A že nám je všechny co nejdřív přeloží.

A co odlišuje jejich knihy od těch ostatních, které mě tak nezaujmou?
Ne, nejsou to ti namakaní sexy obrovští hokejisti s nadměrnou výbavou, břišáky jak z kamene a ostře řezanými čelistmi (ok, tak trochu taky ano, ale uznejme, to samotné by časem zevšednělo). Je to hlavně vtip! Ty knížky jsou i vtipné! Skvěle napsané dialogy, vtipné situace a zároveň krásný láskyplný příběh a moc hezky, šťavnatě a zároveň přirozeně popsané intimní scény, kterých je tak akorát. A tady oceňuji i to, že autorky neměly zapotřebí za každou cenu vrazit do příběhu nějaký konflikt, rozchod a usmiřování - někdy to bývá až moc jak pěst na oko.
Blake je chlap za 10 bodů z 5ti. Bavil mě. Bavilo mě, jak od začátku ' věděl ' že ho ta holka chce a nenechal se odbýt. Sebevědomý velký chlap, co ví, co chce. A zároveň to je tak citlivý a hodný kluk, že jo.

07.11.2022 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy znám teprve 5 měsíců. Hned po přečtení Návrhu se vyšvihla na vrchol mého seznamu nejoblíbenějších autorů a každou další knížkou to potvrzuje.
Top pro mě sice zůstávají první tři díly Off Campus (Garrett, Logan a Dean), ale na špičce nemůžou být všechny knihy, že jo.
Pořád jde o luxusní čtení. A vtipné. Balíček romantiky, trochu vážnější linky se kterými se mohou mladí/studenti/ženy a dívky setkat, samozřejmě trochu sexu, zabalený ve velmi líbivém obalu s velkou dávkou testosteronu a navoněný Chanelem no. 5...
Fitz je další božský hrdina. Summer docela poděs, ale je to Deanova ségra, že jo. Deana bych tam mohla mít i víc. Celkově byla předešlá série asi propracovanější a určitě o chlup lepší, ale stejně... Skvěle jsem se bavila!

31.10.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Snad vše bylo už řečené v předešlých komentářích, doporučuji toto čtení všemi deseti.
Čekala jsem, že v Deanovi bude ukrytý poklad, a opravdu, je to velký poklad v nádherném balení (ovšem to úchvatné balení je přítomné u všech kluků z Briarského hokejového mužstva).
Dean je miláček a Allie s ním naprosto drží tempo. Miluju autorčin styl, smysl pro humor, vykreslení charakterů a situací.
Tuto sérii si ještě přečtu. A budu všude doporučovat.
Mimochodem, až někde potkáte nezadaného chlapa podobného typu (a nemusí to být přímo Deanového typu - Garrett ani oba Johnové si nestojí nijak hůř), odkažte jej, prosím, na mě. Pánbu vám to zaplať.

01.08.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šetřím si Cartera, jak jen to jde. Tak dvě knihy za rok, protože jsou psány podobným stylem. ZLOBA je ale trochu jiná, vlastně o dost jiná. Od začátku je to psycho, náhodně nalezené kousky těl, okamžitě odhalený vrah, který říká, že není vrahem a vyžádá si k vyšetřování svého dávného přítele Roberta a pak bum bum bum. Byla by škoda cokoli prozrazovat. Já při čtení jen kroutila hlavou. Nenudila jsem se do samotného konce.

23.09.2021 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

(SPOILER) Neee... Říkám si: Kde se vzala ta chvála? Nečetla jsem náhodou něco jiného? Není to jen proto, že je to česká tvorba?
Mě to teda moc nebavilo, ale dočetla jsem -1. z úcty k autorce, přece jen krajanka, musela jsem tomu dát šanci, 2. kvůli těm pochvalným recenzím.
Vadilo mi toho víc, například:
Ohrané téma (to by nevadilo, jsou- li zajímavé postavy. Je potřeba toto klasické téma povýšit. On šéf a ona asistentka fakt nestačí. Před tímto jsem četla 'Jednou za život- Swan' a to mě fakt bavilo, navzdory onomu klišé).
Míša (ta mě hrozně iritovala, hrozně. To její chování na začátku? Letěla by! Adam byl zmetek, ale pořád šéf. Nelíbí se ti? Ok, najdi si místo jinde, ale takové pindání? A ta drzost, vážně? Nenáviděla ho, ale nechala se hned přefiknout? Navíc potom, jak se k ní choval? Byl jak usmrkaný uřvaný fakan! Svádí to na to, že je lev, ale hovno. Když je někdo sebestředný arogantní blbeček, který si důležitost chce získat řevem, je to prostě nedospělý troubera. Ať Lev nebo Ryba. Jak by to v práci vypadalo, kdybychom se vymlouvali na horoskopy?! Sorry, posral jsem operaci, ale já jsem Panna a chtěl si to pořádně zašít, nedošlo mi, že na to není čas. Respekt a uznání se získává jinak, ne řevem. Já bych takového šéfa třeba vůbec nebrala vážně. Myslela bych si o něm, že má malé péro a tím řevem si jen něco kompenzuje. Sexy není vyskakování jak čertík z krabičky. Sexy je důstojné zvládání situace s ledovým klidem. Toto bylo... Neuvěřitelné. Nereálné. Oba mladí, rozbouření, nadržení - ok. Kdyby se on nechoval jako takové hovado, co si řevem a povýšenosti honí ego /načteno mám fakt dost, ale tak směšně povýšeného šéfa jsem snad ještě nikde nečetla/ věřila bych, že mu Míša podlehne, ale takto? Haha... Působilo to, že to psala nevyzrálá pubertačka).
Vulgární mluva (ne při sexu, tam záleží na volbě slov, ale patří tam. Ale v běžné konverzaci? Je to nutné? U tak šarmantního pana ředitele? Zase si honíme triko, Adame, že?)
Tak nějak ta atmosféra příběhu - to nevím čím bylo, že všechny ty 'cizí' knihy mi přijdou bližší než kniha z Česka.
Nedořešení Míšiny minulosti (když se teda do toho pustím, chtělo by to dotáhnout.)
Mimochodem Míša? Proč? Proč zdrobněliny?! Přišlo mi to jako příběh pro děti. Proč ne teda i Áďa, když už Míša. Si tak mohli brumlat v posteli... Míša a Áďa. To už mohla autorka radši pojmenovat hrdinku po sobě a mít tam normálně 'Lucii'.
Knihy s podobným tématem, které se mi opravdu líbily - Jednou za život (Swan), Kontrakt (Moreland), Neměli bychom (Keeland) i taková Smlouva na lásku (Torre) anebo když se přesunu na svou první knihu tohoto žánru (erotického) Padesát odstínů šedi (obzvlášť s představou filmového představitele). Taky tam jsou šéfové sebevědomí, drsní, trochu hovada... Ale jinak, no.

19.01.2023 2 z 5

My My Elle Kennedy

Malinko se liším v názoru, že tento, druhý díl byl lepší... Za mě byl o chlup lepší ten první. Tak o půl hvězdičky... Ale pořád tak nějak nemám to srdce dát jen čtyři hvězdy.
V prvním díle bylo skvělé to poznávání pravdy o sobě samém, seznamování se jako partnerů, poznávání odlišné sexuality...
Tady je to už jedna velká romantika. Společné soužití zamilovaných partnerů, coming out a taky nepřátelské postoje některých lidí, co jsou jiného smýšlení...
Kluci se pořád hrozně divili nad většinovým vstřícným přijetím (nechci moc prozrazovat)... A já se zase divila, proč se tak diví. Vždyť na tom přece nic není, někdo rád kluky, někdo holky... Ale uznávám, že asi kdybych byla na holky já sama, měla bych docela stres s přijetím okolí. Bohužel stále hodně lidí řeší věci, které by vůbec řešit nemuseli a mají potřebu hlásat svou pravdu. Ale to se snad jednou změní.

V každém případě zde bylo hodně sexu. Hodně.
V prvním díle se kluci spíš oťukávali, poznávali, hledali hranice. Hodně používali ústa a jazyky -ať už k líbání, nebo... Tady se už znají, takže žádné velké oťukávání, prostě do toho na můj vkus už docela bušili... A tady musím říct, že mi jsou přeci jen bližší heterosexuální scény. Nevadí mi přečíst si o sexu dvou kluků, od gay porna bych taky s křikem neutekla, ale přece jen, už se zase těším na změnu.
Pokud by byl ale i třetí díl, nebudu váhat a půjdu do něj.

07.10.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Nečekala jsem to, rozhodně ne od 'amišské detektivky'. Naopak jsem očekávala něco ve stylu Louise Penny. A to jsem se teda šeredně spletla.

A jsem šťastná, že jsem našla další autorku thillerů podle mého gusta. Dokonce bych řekla, že si ji postavím těsně za Chrise Cartera, ještě uvidím. V porovnání s Angelou Marsons mi přijde dokonce lepší.
Vrah se sice dal vytušit, ale asi to tak mám i radši, když má čtenář šanci se zúčastnit odhalování a už tuší a jen si říká 'no jasně'.
Pravda, vraždy jsou zde explicitně popsány a jsou dost naturalistické... A drsné, to ale může každý přeletět očima a moc se k tomu nevracet.
A naopak se mi líbí, že to není jen o zločinech a vyšetřování, ale je zde i lehce načrtlá romantická linka - i když dohromady ta 'romantika' vydá tak na 3 stránky z téměř 400. Což u tohoto žánru opravdu stačí.

Jsem ráda, že se v komentářích tak doplňujeme a sdílíme i naprosto odlišné názory. Je to pro mě stvrzení, jak odlišný vkus mohou lidé mít a že je v pořádku, když vám kniha (která se obecně většině líbí, třeba i hodně) totálně nesedne. Jako mně nedávno Pennyová se Zátiším.

Troufám si tvrdit, že buď budete fanoušek Castillo nebo Penny, obojí zkrátka velmi těžko.

Zde mě jen mrzel ten rychlý konec... Ráda bych víc k tomu rozuzlení a vrahovi... Ale naštěstí jsou další díly.

22.06.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Brutální, promyšlené, odsýpá to, vhodné na volný den, protoze je to příběh, který vás bude nutit číst dál a dál. A opravdu doporučuji začít tímto prvním dílem.

04.01.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já jsem teda nadšená!
Uznávám, že tento žánr moc nečtu, takže pro mě to je něco nového - a nemám vlastně žádné velké nároky, ale myslím, že si kniha zaslouží víc než 73%.
Svižné tempo, krátké kapitoly, čtivé.
První třetina je vtipně popsaný výlet šesti bývalých spolužáků, další dvě třetiny jsou tajemné, pro strašpytle - jako jsem já - hororové čtení (bála jsem se jít i na WC, když jsem ve tři ráno knížku odkládala), pro otrlého čtenáře možná jen lehce mrazivé.

Výborně vykreslené charaktery mě bavily.
Jsem trochu překvapená, že tolik čtenářů píše, že jsou zde všechny postavy nesympatické, já si třeba oblíbila Lauru a Dalibor s Felixem mi přišli taky v pohodě. Naopak Michael - nějak nechápu, že se s ním někdo vůbec kamarádil. Ale byl vtipný, jak se pořád chvástal a chtěl být chválený a štvalo ho, že ho druzí málo oceňují (jako ze života, každý možná známe že svého okolí takové hovádko).
Líbilo se mi, jak se postavy vzájemně popisovaly a vyprávěly nám jedna o druhé - bez příkras.
Čím dál jsem četla, tím víc jsem se bála, že příběh skončí tím, že to bylo celé jen něčí sen nebo nějak podobně neuzavřeně, otevřeně - což se nestalo. Dostanete opravdu kompletní příběh, od začátku do konce.
Poslední dobou mě čeští autoři mile přepvapují... Je osvěžující přečíst si něco z Beskyd místo z amerických lesů.

25.11.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Hodně velké překvapení.
Často se mi v tomto žánru stává, že mám pocit, že něco podobného jsem už četla, ale tady ne, po dlouhé době to byl opravdu originální příběh.
Navíc tam bylo hodně vtipu a romantiky plus sexy hrdina, který ví, jak alespoň mentálně uspokojit každou ženu - a s opravdu zajímavým podnikatelským záměrem.
A pro mě byla příjemným zpestřením hrdinka - ač mě štvala svou urputností (a někomu možná nebyla sympatická), mně se líbilo, že to byla silná, sebevědomá, cílevědomá žena, z prvu s poněkud neromantickým přístupem k lásce.
Bez debat 100%.

20.11.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Linda Howard umí napsat jedny z nejlepších mužských hrdinů, s jakými jsem se kdy setkala (v knižním světě - o tom reálném ani nemluvě... Ženská je pak jen rozmlsaná). Proto nakonec dávám plný počet hvězd.
Dokonce i hrdinka byla vtipná, svérázná, docela ostrá holka, žádná fňukna. Ráda jsem s ní trávila čas. A to mám někdy s ženskýma hrdinkama problém. Postavy jsou zde top.
Thiller to byl opravdu 'ženský' - i když to je poněkud zvláštní označení. Ženy si mohou taky chtít přečíst normální drsňácký thiller, že jo. Takže spíš bych tomu řekla 'červeno - maskáčová' knihovna.
Název v češtině je docela mimo, v angličtině je trochu blíž.
Něco mi tam ale chybělo... Možná víc o vztahu hlavní dvojice. Linda mohla ještě tak 30 stránek přidat, když se dali ti dva konečně dohromady.

23.10.2022 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Boží, miluju tuto sérii.
Na rozdíl od jiných romantických knížek s dotekem erotiky tady miluju ten humor! A četné odkazy na pop kulturu. A návaznost knížek, kde se setkáváme i s postavami z předešlých dílů (a následujícími díly, což možná ještě netušíme).
Rozhodně doporučuji a doufám, že bude hodně podobných sérií.

01.08.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná knížka! Moc mě pobavila. A okamžitě po dočtení jsem ji předala dalším členům rodiny, aby se před Vánoci taky naladili na tu správnou strunu. Když už jsme u těch Vánoc - i děj se zpočátku odehrává v tomto období.
Poslední aristokratka je vlatně deník Mary Kostkové z Kostky - respektive Marie III. - budoucího strašidla. Marie svérázně a trefně komentuje den za dnem situaci kolem navrácení Kostky její rodině, první dny a z finančního hlediska boj o přežití její rodiny, zvířectva a "poddaných".
Opravdu není nejlepší nápad číst knihu na veřejnosti (pokud nepatříte k těm, co jim je jedno, že trpí výbuchy smíchu při čtení).
Abych byla objektivní, musím přiznat, že asi v polovině knihy se nachází "oblast", která mi přišla zábavná méně, zkrátka ne všechny dny na Kostce byly stejně vtipné a zajímavé. Pár stránek mi přišlo sepsaných trochu tzv."na silu" - ale v tom množství bezkonkurenčních hlodů to skoro ani nestojí za zmínku.
Velmi jsem si oblíbila paní Tichou. A ač byl Josef na kopnutí do holeně, moc mě bavil. :)

Rozhodně nemůžu vůbec souhlasit s Mermaid. Kniha vyšla roku 2012, ale DĚJ JE Z 90. LET! Celé je to přeci o tom, jak Kostkové dostali v restituci Kostku zpět! A restituovalo se především v 90. letech.
Proto je víc než správné, že autor popsal např. právě scénu na letišti tak, jak to probíhalo ve sladkých devadesátkách (omlouvám se za ten výraz, ale je to doba mého dětství a myslím, že celkově méně strastiplného období), tedy bez zpřísněného protiterotistického režimu na letištích atd.
Myslím, že jednou byl v textu zmíněn rok příběhu - 1996. Tak to jen k vaší připomínce mimo mísu :)

No a co se týče toho, jestli tomu něco chybí - myslím, že vaše přirovnání ke štrůdlu je docela trefné, protože někdo v němu "musí" mít i ořechy a rozinky, aby mu chutnal. A někdo zase rozinky nesnáší. S příběhy je to podobné...
Myslím ale, že tento příběh je napsán tak, jak má být. Kdyby byl překombinovanější, už by to nebyl deník - z pohledu Marie - ale mohl by to být přímo román (s několika dějovými liniemi) - a spíše z pohledu nezaujatého vypravěče.
A troufám si tvrdit, že kdyby se v příběhu vyskytlo více linií, více rovin, autor by sklidil kritiku za překombinovanost.
V každém případě - forma, v jaké je Poslední aristokratka sepsaná (tzn. Mariin pohled, její popis situací), mi přijde ideálně vyrovnaná.
Jediné, co bych uvítala by bylo více zážitků, více stran.
A klidně ne jen z pohledu Marie. Mohl by být zajímavý i pohled dalších postav. I když myslím, že Mariin pohled/nadhled je nejzajímavější. :)

Snad jen malé mínus - konec přišel zčistajasna... dopis Maxovi a buch, konec. Plusem je, že má kniha pokračování, už se na něj těším. A pan spisovatel mi je o to sympatičtější, když jsem se dočetla, že vychodil základku, na které momentálně učí moje teta a vystudoval gympl, který navštěvoval i můj taťka... no jo, Kyjov :)

19.12.2014 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Zamilovala jsem se do Vi a Penelope.
Svým způsobem jsem ráda, že jsem je objevila až teď a mám před sebou ještě téměř vše, co napsaly.
A tuším, že někdy to bude i slabší. Ale Drzý bastard to rozhodně není. Moc jsem se u čtení bavila.
Chance je chlap snů. Autorky ví, na jakou strunu zabrnkat.
A 'AU-BREE' byla taky docela v poho... Docela. Jako jo, vyšilovala dost, ale asi se to dalo pochopit. Taky bych nedala žádnému bastardovi nic zadarmo. Nemohla hned vědět, co ví čtenářky. A doplním - v reálném čase příběhu se Chance doprošoval asi jen dva týdny. Možná to byly tři. Ale víc ne. A to není rozhodně moc.
Zkrátka sexy-romantické a k tomu vtipné čtení, které vám zpříjemní volný den.

12.06.2022 5 z 5