Zomy Online Zomy komentáře u knih

Lovec Lovec L. J. Shen

Tohle je první knížka od L.J. Shen, která ve mně nebudí nějaké velké emoce. Hunter ani Sailor mi nejsou zrovna sympatičtí, ale ani mě neiritujou. Rozhodně Hunter nepatří mezi bad boye, které autorka tak krásně umí vykreslit.
Podle anotace jsem doufala, že Hunterovi jeho "chůva" srazí hřebínek a pěkně mu nakope ... zadek, ale místo toho si Sailor téměř hned chtěla sundávat kalhotky (takže vlastně soudila jen podle vzhledu, což my holky na chlapech tak nesnášíme). Ani velkou chemii jsem tam tentokrát moc necítila, táhne se to, ocenila bych staršího hrdinu... Uvidíme, co přinesou další díly série.

29.11.2023 3 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Takhle autorka píše tak nějak mile a příjemně, uklidňuje mě to a baví mě to.

V tomto příběhu nebylo vůbec nic nového nebo překvapivého, přesto jsem si užívala konverzaci i chemii mezi Mattem a Sabrinou a nic dalšího jsem tam nepotřebovala.
Souhlasím s tím, že popelkovský konec bych si taky radši odpustila, ale Američani si to asi odpustit neumí :-)

Jsem zvědavá na Kennedyho, protože staromilský mrzout může být fajn hrdina.

26.11.2023 4 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Krásná odlehčená vánoční romance. Na další dílo od Christi Caldwell jsme teda čekali proklatě dlouho a já se moc těšila. Myrtle byla zkrátka rozkošná a nešlo ji nemilovat.

Přesto mám dojem, že autorčina dvě předchozí díla (Darebákova sázka a Čest ničemy) byla propracovanější a víc se mě dotkla.

Taky mě mrzí současná móda měkkých brožovaných knih, kterou převzal už i Ikar.

V každém případě je Osamělý vévoda moc příjemné čtení a já jen doufám, že brzy přibude nějaká další kniha - vzhledem k tomu, jaké obrovské množství knih má autorka na svém kontě.

24.11.2023 4 z 5

Jeho hra Jeho hra R. L. Mathewson

Vždycky jsem měla pocit, že autorka bere psaní těchto knih jako vedlejšák - rychlý výdělek s jasným cílem pobavit a moc se u toho nepředřít. Tak jsem ke čtení taky přistupovala, jako vedlejší knihu, kterou si rychločtením přečtu než se pustím do něčeho zajímavějšího. Zatím mě to nezklamalo a k oddechu to vždycky posloužilo.

Ale to, co v prvních knihách série působilo jako mile praštěné, tak tady už to vyznívá ujetě absurdní. Místy jsem se úplně ztrácela a nenašla návaznost.

Tentokrát jsem měla co dělat, abych se vůbec prokousala až do konce. Uf.

20.11.2023 2 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Je to skoro stejné jako Hypotéza lásky. Což je jenom dobře, protože poprvé to fungovalo. Je to stejně suprové!

Na začátku jsem se trochu bála, protože ta dvě nedorozumění byla jasná tak od stránky 4. Nemám ráda, když celou knížku víme, kde je problém a ti dva kolem toho chodí jako kolem horké kaše a pořád jim to nedochází. Tady z toho ale autorka dokázala hezky vybruslit.

Četlo se to skvěle, dala jsem to na jeden zátah a úplně se do obou zamilovala. Chápala jsem Bee, proč nechce ani tu pitomou kočku a věděla jsem, že pro Leviho nebude problém ji nakonec přesvědčit - jejich vztah se vyvíjí bez dramat, intrik a nějakých křečovitých zápletek.

U Ali Hazelwood mě baví, že dostanu svoji dávku nereálné přeslazené romantiky, kterou prostě potřebuju (musíme si přiznat, že Levi zkrátka neexistuje) a zároveň je znát, že to napsala chytrá ženská a že i chytré ženské (což jsme my čtenářky :-) ) tyhle pohádky potřebujou.

Moc se mi líbil i překlad s parádními slovním hříčkami, ať už se týkaly koček nebo řešily hradBee hlavní hrdinky.

18.11.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

(SPOILER) Já jsem velká milovnice Zapaty a vždycky se zastávám jejího pomalého tempa - je to její značka, umí to a sedí jí to.

Ale teda uznávám, že tentokrát už jsem po první třetině knihy protáčela oči i já. Ty myšlenky o ukřivděnosti, ublíženosti, zapomenutí byly postupem času nekonečné a já měla strach, že tentokrát budu zklamaná.

Jenže pak se to rozjelo a já osobně si Dvojitý zásah řadím mezi její nejlepší knihy.
Ta interakce mezi Zacem a Biancou byla úžasná. Po ukňouraném začátku už pak byli ti dva pořád spolu, to pouto, které mezi nimi sílilo, nám rostlo před očima. Jejich dialogy byly zábavné a já se u toho culila jako puberťák.
Všechno to tak krásně plynulo - pomalu a bez velkých dramat, ale vlastně docela svižně. Celá ta pohádka na mě působila poměrně reálně - jejich denní všední starosti, jejich rozhovory, jejich žárlivost. Jen si tedy přiznejme, že žádný chlap (a možná ani ženská) by tak dlouho nevydržel bez většího fyzického kontaktu, v tomhle je Zapatin slow burn styl až mega slow. Taky mě trochu zamrzelo, že Zac se těm svým citům snažil vyhnout, tím mě trochu zklamal.

A čučím, jak má autorka ty knihy nenápadně provázané - potkali jsme tu postavy z několika jejích dalších knih. Škoda, že se to u nás vydává tak nějak random a ne chronogicky.

Ale na druhou stranu letos vyšly hned dvě její nové knihy, takže já jsem spokojená. A z Dvojitého zásahu vyloženě nadšená.

14.11.2023 5 z 5

Mistr skandálů Mistr skandálů Nicola Cornick

Začátek vypadal velmi slibně - to, jak se Ben prezentoval před celým Londýnem na ledě a pak setkání s Catherine na popravě - to bylo nabité emocemi a napětím. Pak to trochu ztratilo šťávu, přesto je to příběh propracovaný a čte se moc hezky. 3,5 hvězdy a jeden příjemný večer.

05.11.2023 3 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Za mě je to tentokrát velké zklamání. Po prvním díle, který mě mile překvapil a hlavně pobavil, mi tohle přišlo nekonečné. Už dlouho se mi nestalo, že jsem se těšila, až knížku dočtu, ale tady jsem se už JP a Kelsey fakt chtěla zbavit.
Kelsey celých 200 stran na JP akorát štěkala, takže nechápu tu jeho oddanost. Ani jeden mi nebyl pořádně sympatický, příběh téměř o ničem, jen plno kecání a nic z toho.

01.11.2023 2 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Tak pro je mě to v rámci žánru asi kniha roku.

Tohle bylo prostě úžasné - má to všechny znaky pohádky, on je zasmušilý a možná trochu zkažený princ, ona je pečující zraněná Popelka, která se hledá a přitom se nezapomíná starat o všechny ostatní.

Byl tam krásný vývoj vztahu - podle obálky bych tipla, že tam bude až moc erotiky, ale je to spíš trochu slow burn s obrovskou dávkou jiskřících dialogů.

Tahle knížka mě tak potěšila jako žádná jiná už dlouho ne.

15.10.2023 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Je to krásný a příjemný příběh. Ale možná jsem byla až moc natěšená a příliš si od toho slibovala, že jsem teď po přečtení vlastně tak trošku zklamaná.

Motiv s falešnou svatbou mě vždycky baví, to je jistota. Jason i Olive byli fajn. Ale chyběl mi tam humor a trochu větší spád.

Erotiky na mě už zase bylo až moc a na spojení "jeho ztopořený péro" jsem začala být dost alergická.

Ale knížka je rozhodně čtivá a pár romantických chvíli vykouzlí.

10.10.2023 4 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Další báječná romantika, kdy nám autorka kromě úžasného zamilovaného příběhu dá ještě něco navíc - pohled do historie, kdy ženy bojovaly za své místo v tomhle mužském světě.
Je pravda, že v předchozích dílech byla Hattie víc praštěná a Blackstone pouštěl víc hrůzy, ale přesto se mi jejich romantická linka moc líbila.

07.10.2023 5 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Je to fajn příběh a já ho louskla za večer na jeden zátah, což dokazuje jeho čtivost. Ale něco tomu zkrátka chybí, vůbec v hlavní postavě nepoznávám Tucka z předchozího dílu a je tady už příliš temnoty na obou stranách.

Navíc to tajemství ohledně těhotenství bylo přitažené za vlasy. Věděli o něm všichni kromě Tuckera, Francesca cítila pohyby dlouho před tím, než se jí vůbec ukázalo bříško,... bylo to celé zvláštní a já to vidím tak na 3,5 hvězdy.

01.10.2023 3 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Mě tyhle autorky zkrátka baví!
Experiment s láskou se čte sám, je evidentně propracovaný, romantický, úsměvný, zábavný.

Já většinou úplně nemusím hrdinku, která je nejdřív poměrně promiskuitní, do větru a lehkovážná
a pak najednou přijde On a srovná ji. Ale Fizzy je naprosto reálná a uvěřeníhodná a moc mě bavila. A Connor jakožto klidná síla je prostě sen.

Knížka je vlastně taky trochu obhajobou červené knihovny a jejích čtenářek. Úplně autorky chápu, proč měly možná potřebu ukázat, že taková literatura je zkrátka potřeba. Kdysi jsem s tím měla sama problém, když jsem začala číst romantické knížky, člověk se tím úplně nechlubí, skoro se až stydí to přiznat. Ale pak jsem si úlevně uvědomila, že já, poměrně inteligentní ženská, prostě potřebuju odpočívat u jednoduché romantiky s jistým šťastným koncem a že nemusím nikomu dokazovat, jestli je to ta správná literatura nebo ne.

A Fizzy nám ukázala, že ani autorka se nemusí před nikým obhajovat, jestli je milostná tematika dost dobrá. Archetypy v její reality show byly přesné a vtipné. Ale ten její hrdina byl nejlepší a toho si zasloužila.

28.09.2023 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Moc příjemné čtení, téma falešného vztahu nikdy nezklame. I když tady falešný vztah začal až po tom opravdovém, to je možná trochu neobvyklé.
Becca působila dost chladně, ale to byl přesně ten důvod, aby ji Hudson mohl rozehřívat :-)

24.09.2023 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Whitney G. mě ještě nezklamala. Její knihy mají vždycky vtip i jiskru a stejný díl erotiky a romantiky.
Tady je to stejné, bavila jsem se, i když je to na autorku nezvykle pohádkové a Chloe se nezvykle krátce bránila znovudobývání svého prince.
S knížkou jsem moc spokojená, přečetla jsem ji za večer a pobavila se. Jen bych to klidně zvládla propracovanější, tohle je fakt rychlovka.

20.09.2023 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

(SPOILER) Tak já tentokrát ty nadšené ohlasy nesdílím, samotnou mě to mrzí.

Autorka si zachovala čtivost a jednoduchý jazyk, zápletka s Japonkou mi přijde originální, ale tady bohužel končím. Některé motivy byly nápadité (strach z tetování, tradiční japonská preciznost či striktnost, autorská výstava), ale nic z toho nebylo propracováno a nemělo to hlubší dosah.

Henry s Yumiko mi snad nebyli ani sympatičtí. Způsob, jakým se spolu bavili, mi nedával žádný podnět k tomu, proč se do sebe vlastně zamilovali, absolutně jsem jim to nevěřila, vůbec nic jsem z nich necítila. A závěr nakonec ani nepatřil jim, ale Yumiko a její matce.

Velká škoda, protože první díl měl opravdu wow efekt. Druhý díl s Jackem byl parádní až do chvíle, kdy to Riley podělala, pak už mě to nebavilo. A tady jsem se nudila po většinu času.

Budu čekat na další díly a doufat, že se tam vrátí ta správná jiskra.

13.09.2023 3 z 5

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

Opět suprová knížka, doufám, že se od autorky dočkáme ještě mnoha knih.
Jednu hvězdu strhávám za zápletku, Foxova nejistota se opakovala příliš často, až to pak trochu ztratilo ten náboj, co byl na začátku. Ale jinak jsem si to užila, líbilo se mi, jak Hannah naučila Foxe, aby k sobě byli neustále upřímní, nejsou tam žádné kličky ani intriky, zahřálo mě to u srdce.

10.09.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Bála jsem se té zápletky, protože zamilovat se do bratrovy snoubenky mi nepřijde zrovna romantické. Ale tady mi to nakonec nevadilo - protože autorka ve mně nedokázala vzbudit jakékoliv pocity.
Knížka se četla hezky a rychle, ale ta atmosféra byla prostě divná.
Autorka si určitě musela dát práci při koncepci knihy, ta cizí slova byla fascinující. Ovšem vztah mezi dvěma hrdiny je takový vlažný, nepropracovaný. Je to rychlovka do vlaku, tam účel splnila, ale víckrát se ke knížce vracet nepotřebuju.

03.09.2023 3 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Přidávám se k těm, pro které je Christopherův příběh z celé série nejslabší. V půlce knihy to trochu ztrácelo šťávu, ale pořád je to naprostá bomba, takhle autorka zkrátka válí!
Chris mi ze všech bratrů nejmíň imponoval, byl poměrně nevýrazný. Ale to pouto mezi ním a Hayden,to, jak se v hostelu k sobě po nocích tulili, jak spolu souznili, to jsem jim věřila, to bylo krásné. Stejně jako dojemný závěr.
Upřímně doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

01.09.2023 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Tohle se povedlo. Hodně povedlo. Možná je to tím, že jsem k neznámé italské spisovatelce přistupovala s nejistotou, v každém případě je to skvělý příběh, plný jisker a vtipných dialogů.

Edoardo byl ze začátku plnokrevný parchant (což bylo velice zábavné) a ačkoliv pak logicky přetočil, autorka mu zachovala aristokratickou, až trochu arogantní, tvář téměř do konce. Camilla byla úžasná ve své dobrotě i ve své obraně vůči Edoardovi a rozhodně nikoho nenechala, aby se po ní vozil.

Jediné, co mi v knize trochu chybělo, je větší interakce mezi těmi dvěma. V práci teda měli dostatečný prostor, ale ten vývoj vztahu, ty drobné momenty, kdy se do sebe zamilovávali, tak ty tu jsou rozepsané poměrně odměněně.

Tak jako tak je to velmi milé překvapení, já dávám 4,5 hvězdy.

28.08.2023 4 z 5