Zomy Zomy komentáře u knih

Ian Ian Lauren Layne

Škoda za to zdejší opatrné, až vlažné hodnocení - já jsem moc spokojená. Dostala jsem všechno, co od žánru očekávám. Jsou tu krásní a úspěšní lidé, atraktivní prostředí New Yorku, lehká zápletka a romantika o napraveném prostopášníkovi. Četlo se to parádně a těším se na další Vlky.

16.05.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Penelope Bloom si jede stále tu svou, ale čím dál tím líp. Knížka nepřináší nic nového, ale skvěle mi sedla. Příběh je rychlý, svižný, jednoduchý, přečtený opravdu za chvilku, postavy sympatické a hlava si krásně odpočinula.

14.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Já Marianu Zapatu miluju a ještě mě nezklamala.

Podle mě jí ale škodí to, jak je u nás v Čechách vydáváno její dílo. Možná to ze začátku byl dobrý marketingový tah, že se vydala jedna kniha ročně - Zapata nám je vzácná.
Ale je to kontraproduktivní, tak moc se na ní těším, že pak hltám slova a lačním po ději - jenže u Mariany to není o ději, ale převážbě o pozvolném poznávání, prohlubování citů a přátelství - a láska přichází až nakonec.
Nemluvě o tom, že příběh Aarona a Ruby předchází Jasmine a Lukovovi a je škoda takhle skákat.
České obálky radši ani nekomentuju. Ty originální zahraniční jsou naprosto perfektní...

V každém případě knížka Drahý Aarone je klasická skvělá pozvolná Zapata a opět zahřála u srdce. Někomu možná Rubyina nejistota mohla lézt na nervy, ale já pro ni mám pochopení.

Tak jen prosím, více Zapaty...

30.04.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

S L. J. Shen je jeden problém - vždycky píše skvěle, ale nikdy nevíte, co od ní zrovna dostanete.
Někdy je to city drásající drama, které sice skončí sladce, ale než dospěje ke konci, tak vás emočně úplně vyždímá. Takže její příběhy typu, kdy má holka po znásilnění na břiše vyrytá "slova hanby", nedávám - to podle mě do červené knihovny prostě nepatří. Přečtu to jedním dechem, ale už se k tomu nevracím.

A pak jsou tu knihy, kdy dokáže napsat naprosto perfektní romantiku, u které se srdce rozplývá a úsměv na obličeji neustále cuká (Ďábel nosí černou, Skandální titulky).

Plavba zlých snů je podle mě autorčina bezkonkurenčně nejsladší kniha. A kupodivu hlavní hrdina není ani trochu hajzl, spíš naopak. Ani jednou jsem o něm při četbě nezapochybovala (až na ten knírek, to fakt neee. Výhodou knížky je i to, že si můžete představu o hrdinovi upravit podle vlastních představ :-) ).
Zkraje jsem se trochu bála, že mi Tennessee svou povahou nesedne, ale byla skvělá, stejně jako celá knížka.

Dost možná se Plavba zlých snů stane mojí oblíbenou dovolenkovou romanťárnou. Protože ta letní atmosféra a láska z ní úplně sálá.

28.04.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Pokud jde o Christinu Lauren, tak se tady s většinou neshoduju. Já mám jejich knížky mimo sérii Božský a Vášnivý mnohem radši než právě tyto erotické série.

Moje nejoblíbenější jednorázovka je zábavná, chytrá i romantická. Nemám ráda záměny postav a úmyslné mlžení, ale tady to nebylo nic až tak strašného.

Zjišťuju, že mám v knížkách ráda akademické prostředí, to mě baví, jsou tam chytří lidé, i když pořád dělají klasické hloupé chyby. (V reálu jsem ráda, že už jsem odtud pryč :-) )

Takže za mě pohodové 4 hvězdy.

26.04.2023 4 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

(SPOILER) Tohle bylo nečekaně čtivé - natolik, že jsem to dala na jeden zátah. Motiv romantických scénářů byl zajímavým ozvláštněním.

Ovšem slibovala jsem si od toho romantickou komedie a úplně jsem se nedočkala. Samotná láska dostala tak třetinu příběhu, jestli vůbec. Ta "povinná pauza", kdy se hlavní hrdinka rozhodne všechno zvládnout sama a péct pomyslné cupcaky, byla na mě příliš dlouhá. Navíc nesnáším v zápletce velká nedorozumění a tady bylo teda pořádné. Kdyby ti dva zabojovali, trochu se snažili, nic takového se nemuselo stát.

Takže k jednomu přečtení paráda, podruhé už to ale nemusím.

20.04.2023 4 z 5

Královsky obdařen Královsky obdařen Emma Chase

Opět super odpočinkové čtení, stejně jako předchozí díly.
Ale asi jsem se na Logana a Ellie těšila až moc (protože bodyguard, že jo). Ale tady se hodně okecávalo všechno ostatní - jak to vypadalo v paláci apod., ale samotná dvojice dostala doopravdy prostor pro sebe až v druhé půlce. Nebylo tu ani tolik vtipu, dokonce podle mě i Ellie tady ztratila tu svou jiskru z předchozích příběhů.
Ale jako rychlá romantika pořád dobré.

19.04.2023 4 z 5

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Jednotlivé díly je asi lepší číst s určitým odstupem, protože jsou si dost podobné.
Ale to je zároveň i největší plus - dostanete přesně to, co už jste čekali. Je to jednoduché, nekomplikované, sladké a zábavné.
Přesně tohle jsem potřebovala.

18.04.2023 4 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Příběh je velmi jednoduchý a velmi předvídatelný, něco, co už tu bylo stokrát. Ale přesto je to výborná oddechovka, místy vtipná, dobře napsaná.

17.04.2023 4 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Tentokrát pro mě neměla knížka Jules Wake takové terapeutické účinky jako obvykle. Autorka píše úžasně čtivě (a řekla bych, že jako Wake dokonce líp, akčněji než jako Caplin) a vždycky mě tím konkrétním prostředím úplně pohltí, jako kdybych tam byla.
Tady je ale příběh plný vzpomínek na mladický vztah Carrie a Richarda a mě úplně bolela ta jejich ztráta a pocit křivdy. Je to spíš můj problém, nemám moc ráda příběhy napravovaných vztahů. Pořád tu jsou fajn dialogy, příjemné postavy a pohádková láska, ale ty Carrieiny slzy v kině i jinde jsem jí natolik věřila, že jsem si to nedokázala tolik užít.

10.04.2023 4 z 5

Polibek anděla Polibek anděla Susan Elizabeth Phillips

Tohle bylo úžasné!
Na knížku jsem narazila úplnou náhodou a i když vůbec nemám ráda cirkusy, věděla jsem, že si ji musím přečíst a že to bude dobré.
Už dlouho se mi nestalo, aby mě knížka opravdu vzala za srdce, abych cítila to příjemné svírání, a tady jsem to měla několikrát. Z děje byly znát ty devadesátky, ale ničemu to nevadilo. A ta cirkusová atmosféra byla děsně zvláštní. A jak už jsem napsala, byla to fakt paráda.

Knížka by si rozhodně zasloužila nové vydání s jinou obálkou (protože tahle - brrrr) a kvalitnější korekturou. Já se k Daisy a Alexovi budu pravidelně vracet.

07.04.2023 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Je vám smutno? Máte sentimentální náladu? Pokud nechcete žádné intriky, zvraty, hádky, tak u Moreland jste správně. Tady je vždycky trochu duha a pár jednorožců.
Ale čas od času dostanu chuť přesně na takovouto dávku cukru a pak je to fajn. Souhlasím s ostatními - pipinka je vyloženě průšvih překladatelky a Liama jsem taky nepochopila. Vždyť v knihách od Moreland se neděje nic jiného, než že ti dva se seznámí a pak se zamilují. To už tady máme všechno odbyté.
Grace, moje spása, byla rozhodně o level výš a Ronanovo srdce ke konci trochu ztrácí dech, ale i tak to bylo fajn pohlazení pro unavenou duši.

05.04.2023 4 z 5

Provdána za vikomta Provdána za vikomta Sabrina Jeffries

Po letech jsem dostala chuť si znovu přečíst tuto knížku a musím říct, že pořád funguje. Stále mezi Abby a Spencerem cítím lásku a přitažlivost a taky bolest, než si jejich manželství najde správnou cestu.
Až je mi z toho trochu líto, že novější Sabrininy knížky už tam to kouzlo tolik nemají.

01.04.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Tohle se autorce povedlo. Mám moc ráda motiv falešných vztahů, jak se pak postupně rozvíjí.
Lottie je hodně praštěná, ale zároveň si vždycky zachovává úroveň. Huxley byl jako obvykle odměřený milionář, ale bylo hodně zábavné číst pohled Lottie na upjatého panáka a pak pohled Huxleyho, který měl sám se sebou co dělat.
Konverzace mezi bratry byla suprová a těším se na jejich příběhy.

Romantická (až bláznivá) komedie jako vyšitá.

25.03.2023 5 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Susie Tate

Tohle je naprostá bomba!

Je to bláznivá romantická komedie - a kdo nemá rád potrhlé hlavní hrdinky (hodně potrhlé), tak ať to radši vůbec nečte. Ale já jsem nadšená.
Je to napsané inteligentním jazykem (autorka je lékařka), v pozadí se řeší pro společnost velmi důležité záležitosti a přitom jsem se po celou dobu čtení culila, někdy i chechtala.
Kira je úplně praštěná a přitom něžná a milující bytost a já si taky hned zamilovala. Barcley je možná tak trochu pan Darcy - no kdo by ho nechtěl :-)

Je škoda, že kniha nemá větší propagaci (taková Hypotéza lásky je teď všude), protože pro milovníky veselých zamilovaných příběhů je tohle další zlatý kousek pro opakované čtení.

Rozhodně si autorku ohlídám a budu doufat, že se u nás vydají její další knihy a že budou mít podobnou úroveň.

18.03.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Pro mě je to tak max na 3,5 hvězdy.

První polovina knihy je o ničem. Úplně jsem si při čtení představovala, jak si asi spisovatelka sedne k počítači a začne vymýšlet dialogy, když se tam vůbec nic neděje.
Oproti Idolovi a Managerovi, kdy jsou začátky příběhů opravdu zajímavé a nabité, tady je to velký sešup.
Přitom Brenna a Rye měli tak skvěle připravenou půdu ... V předchozích dílech mezi nimi tu chemii cítíte, dokonce jsem čekala, že už za nimi bude nějaký příběh. Oba měli jiskru, esprit, což tady ztratili.

Brenna mi v této knížce většinu příběhu nebyla ani moc sympatická a z dynamického basáka se stal tak trochu ufňukánek (vždycky jsem ji vlastně chtěl, chci ji, proč mě ona nechce,...).

Přesto se mi to četlo dobře. Přidaná hodnota příběhu je nám už známé prostředí rockové skupiny (a vzájemné rozhovory mezi členy skupiny byly zábavné) a další díl o Whipovi si určitě ráda přečtu.

11.03.2023 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Od této knížky jsem nečekala vůbec nic - otevřu a uvidím.
Nalákala mě anotace i obálka, která je ženská a něžná, což bohužel v tomto žánru nebývá časté.
Na začátku příběhu jsem se bála, že Kain bude až příliš velký buran a Violet moc velká fiflena, ale nebylo to tak. Oba byli příjemní a dobře se o nich četlo. Je to úsměvné a fajn.
Trochu mi tu překážela postava kamarádky Ashley, která podle mě měla funkci jen shrnout a posunout děj, působilo to na mě lehce kostrbatě.
Závěr už byl na můj vkus spíš zrychlený a Kain tak nějak ztratil jakoukoliv osobnost.
V každém případě knížka je prima, bavila mě.

10.03.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Shen je vždycky dobrá, ale jen někdy mě osloví. Když tam té nenávisti je moc a když je hlavní hrdina příliš velký hajzl, tak mě to čtení netěší.
Tady je příběh založen na knize Pokání a já tohle téma dávné křivdy a série nedorozumění prostě nemám ráda, proto už se ke knize vracet nebudu.

08.03.2023 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

No, bomba pohádka.
Je tu všechno - miliardář/krasavec, chytrá ženská, francouzská Riviéra, milí lidé okolo, velká romantika i trochu toho napětí.
Autorka teda lehce nezvládla vykreslit desetiletou holku - ale přijde mi úsměvné, že zrovna tohle mě praštilo do očí. Vůbec nic z toho není reálné, ale nic jiného mi nevadilo :-)

08.03.2023 5 z 5

Odvážná volba Odvážná volba Kate Bateman

Tohle bylo nečekaně skvělé!
Je to klasická historická romance v tom nejlepším smyslu slova. Jednoduchá zápletka a svižný děj, inteligentní a úsměvné dialogy - to, jak na sebe hlavní dvojice reagovala, mělo chemii a bylo to uvěřitelné a ohromně příjemné. Čtení jsem si maximálně užila a jen pevně doufám, že se dočkáme dalších děl této autorky - sérii rozehrála parádně.

26.02.2023 5 z 5