Zomy Zomy komentáře u knih

Quaid Quaid Jay Crownover

Quaid patří k těm lepším knihám ze série. Autorka má pořád bohužel tendenci k rozvláčným a patetickým rozhovorům i vnitřním monologům, navíc ve spisovném jazyce, když se pohybujeme mezi potetovanými motorkáři (zajímalo by mě, do jaké míry na to má vliv překladatel).
Ale Quiad byl celkem hezky vykreslen, navíc nakonec působil úplně jinak než v předchozím díle, ačkoliv ten přerod byl celkem uvěřitelný. Avett byla milá holka, která tomu dávala trochu náboje.
Takže za mě fajn čtení, tak na 3,5 hvězdy.

24.08.2023 3 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Tohle se báječně četlo a za jeden večer bylo hotovo. Aiden je správný upjatý hrdina, stejně jako je Essie dokonale odhodlaná a praštěná. U příběhu jsem se moc bavila, dialogy byly vtipné a svěží.
Chybí mi tam nějaká pikantnější scéna. Když je v knížkách erotiky moc, tak mě to nebaví, až obtěžuje, ale když tam není nic, tak to zase postrádám.
V každém případě jde o skvělé čtení.

22.08.2023 4 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Tak tohle jsem četla děsně dlouho a neuměla jsem se prokousat ke konci. Je to stejné jako vždycky, oba jsou krásní a sebevědomí a je to láska jako trám, ale přesto mě to nedokázalo oslovit, chemii jsem tam necítila. Možná jsem to četla ve špatnou dobu, ale tentokrát mě to nebavilo.

20.08.2023 3 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

Báječná inteligentní historická romance s originálním typem hrdiny.
Lysander s Genevieve se skvěle doplňovali, jejich dialogy byly vtipné a chytré a chemie mezi nimi také fungovala, hlavně na začátku příběhu.
Jednu hvězdu ale musím strhnout za velkou podobnost s Pretty woman, to už bylo pro mě v závěru až rušivé.
Jednotlivé postavy ale nabízejí zajímavá pokračování, tak doufám, že se jich dočkáme.

10.08.2023 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Naprosto jednoduchý příběh s obyčejnou zápletkou, nic originálního ani zapamatováníhodného.

Je to sladká kniha na líné odpoledne nebo klidný večer. Výjimečně tu nemáme milionáře ani babrání se v traumatech z minulosti. Zkrátka sednete ke knížce a za chvíli máte přečteno. Já jsem spokojená.

09.08.2023 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Cathy Maxwell

Moc příjemné překvapení.
Předchozí knihy jsem nečetla a vůbec to nevadilo, minulý vývoj událostí se dal snadno domyslet.
Možná je to proto, že poslední dobou je dobrých historických románů jako šafránu, ale tento se podle mě skutečně povedl. Sára byla skvělá hrdinka, vévoda zas nezvykle lidský. Divadelní prostředí moc nemusím, což se mi opět potvrdilo v závěrečné scéně, ale i tak jsem si čtení výborně užila. Určitě je to tak na 4,5 hvězdy.

03.08.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Někdy víte, že vás knížka nadchne, ještě předtím než se vám dostane do rukou. Tušila jsem, že to bude případ i Konfliktu.

Je tady všechno - úžasná chemie, jiskření a opravdu zábavné dialogy, když se Elisa a Nero provokují.
Ocenila bych trochu sladší konec, ale i tak je to prostě bomba.

02.08.2023 5 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Tahle knížka si na nic nehraje, takže od ní taky nesmíte moc očekávat. Je to přesně ta knížka, po které sáhnete, když potřebujete dostat svoji denní dávku čtení a romantiky a zároveň se nechcete pouštět do něčeho většího. Naprosto splnila svůj úkol.

01.08.2023 3 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Vi opět nezklamala, i když tentokrát je to pro mě "jen" na 4 hvězdy.

Jako vždycky je to svižné, jiskří to, tady dokonce občas i bouchne, ... ;-)

Jen mi to tentokrát přišlo takové dost schematické, jelo se podle klasické úspěšné šablony a dál nic. Soffiina kamarádka a Westonův sponzor na mě působili tak, že tu jsou jen proto, aby se někde mohla vyřknout nějaká životní moudra.

V každém případě je to příběh, který lousknete za večer, a zůstane vám po něm příjemný pocit pohádkové romantiky.

27.07.2023 4 z 5

Význam lásky Význam lásky Stephanie Laurens (p)

Jen další důkaz, že novou Laurensovou nemá smysl číst, je to velká nuda bez jakékoliv jiskry. Těžko uvěřit, že stejná autorka napsala i ságu o Cynsterech.

26.07.2023 2 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Je to - jako vždycky - ujeté, přitažené za vlasy a hodně ukecané. Hlavní hrdina je opět na začátku příběhu zdánlivě trochu sexistické prase a trochu moula. Asi ve třetině knihy jsem se začala nudit, protože některé myšlenky a vnitřní monology už se dost opakovaly.
Ale i tak je výsledná kniha příjemně odpočinková a párkrát jsem se od srdce zasmála.
Zatím se autorce překvapivě nejvíc povedla ta, kdy si si odskočila do viktoriánské Anglie (Pouta vášně). Ovšem i Šachmat splnil svou funkci (za mě je to asi tak na 3,5 hvězdy) a já jsem zvědavá na další knihy z rozsáhlé série.

25.07.2023 4 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

(SPOILER) Hezká, rychlá a prostá romance.

Trochu jsem se knihy o Lenoře bála, protože z předchozích dílů ji známe jako neoblomnou a citově dost rezervovanou dámu. A taky víme, že manžel i syn - protože to příběh zkrátka potřeboval - zemřeli a Lenora tak zůstala víceméně zase opuštěná.

Tady je ale děj zaměřen na královnino rané mládí, takže se obejdeme bez tragédií, a rozkvétající láska je dojemně popsána. Autorka Lenoře vyčarovala výborného manžela, silného chlapa - Edward si z královny nesedl na zadek a perfektně k sobě pasovali.

Trochu mě mrzelo, že ač jde o poměrně útlou knížku, tak TI DVA se potkávají až někde kolem 80. stránky. Ale rozhodně jde o důstojné zakončení povedené pohádkové série. Za mě asi 3,5 hvězdy.

22.07.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Povedená slaďárna o silném chlapovi a statečné ženské, která všechno zvládá s úsměvem na rtech. Obzvlášť Nova mi přišla výborně vykreslená, uměla jsem si ji opravdu představit, viděla jsem ji, slyšela jsem ji, zamilovala jsem si ji.
Nemám v knihách ráda mrtvé snoubenky a manželky, mám radši příběh, který začíná s čistým štítem, ale tady mi to až tolik nevadilo, protože Ronan s Novou pro sebe dostali dostatek prostoru, kde se mohli parádně vyřádit :-)

20.07.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Byla jsem zvědavá, jestli se přidám ke zklamaným, původně natěšeným, čtenářkám, kterých je tu docela dost, nebo to pro mě bude další oddechovka, k níž se budu s chutí vracet.
No a já zklamaná rozhodně nejsem. Láska po španělsku je příběh, který už jsem vlastně četla stokrát, a pokud ho zase někdo dobře napíše, sáhnu po něm znovu.

A tohle je přesně ten případ - od zášti k lásce, předstíraný vztah, kancelářská romance, odtažitý a zároveň oddaný hrdina,... všechno to tu je. Ale je to napsané vtipně, mile, s chemií mezi postavami. Mně to nepřišlo zdlouhavé, je to zkrátka klasická slowburn romantika a takhle to má vypadat. (Jen ty jeho modré tůně už mi pak lezly krkem.)
Takže pro milovníky letních úsměvných romantických komedií můžu doporučit.

17.07.2023 5 z 5

Nevěsta lorda MacKaye Nevěsta lorda MacKaye Lynsay Sands

Moc příjemná romanťárna, která jede podle klasické šablony, takže pokud chcete odpočívat u knížky a číst o lásce, tak přesně toto dostanete. Příběh je hezky napsaný a neustále se tu něco děje. Rozhodně jsem spokojená.

16.07.2023 4 z 5

Pouta vášně Pouta vášně R. L. Mathewson

Já jsem si to moc užila. Výjimečně se autorka dostala ze současnosti do viktoriánské Anglie, a přesto zůstala věrná svému stylu. Hlavní hrdina je nenasyta (teď už víme dokonce i proč jsou všichni Bradfordové pořád hladoví), hrdinka je sympatická, máme tu trochu něhy a dojetí a hlavně odlehčené, vtipné podání příběhu. Za mě tak 4,5 hvězdy.

25.06.2023 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Super svižné čtení jako vždy a Sparrow měla tu pravou jiskru, aby byla sympatická a uvěřitelná. Její vztah s Troyem mě ale tentokrát nevystřelil z ponožek tak, jak to obvykle u knížek L.J.Shen mívám ... Ani nevím proč, nějak mi unikla ta chvíle, kdy se z toho opravdu stala láska...
Přesto jsem si knížku užila a přečetla ji během noci.

04.06.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Úžasná růžová knížka se vším všudy, včetně jejího provedení. Milá, odlehčená slowburn romantická komedie, která má všechno - sympatické postavy, letní atmosféru, kamarády do nepohody, New York a lásku jako trám.
Jen škoda hrubek a překlepů, knížka si zaslouží plnou pozornost.

28.05.2023 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Na jedno rychlé přečtení je to fajn.
Výchozí situace je taková, že tu máme jednoho podrazáka a jednu namyšlenou zbohatlickou fiflenku. Samozřejmě je to úplně jinak a oba jsou sympatičtí.
Příběh je napsaný dost prvoplánově, nic vás tu nepřekvapí. Trochu mi vadilo, jak mu Love do té pasti sama vlezla a hned se zamilovala.
Ale na večerní romantiku před spaním ideální, asi 3,5 hvězdy.

24.05.2023 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Byly doby, kdy jsem tyhle dvě autorky hltala, počínaje Alfasamcem. Pak se mi tak nějak přejedly, protože začaly být čím dál tím sentimentálnější a hrdinové si v sobě nesli čím dál větší traumata. Takže jsem si od nich dala pauzu a teď už si je dávkuju s většími odstupy.
Osudový dopis je fajn romanťárna, občas vtipná, hezky to odsýpá, nemá hluchá místa. Poslední třetina už opět sklouzla k melodramatu a bylo to zbytečné. Podle mě by spisovatelkám slušela humornější forma bez té přehnané přeslazenosti, mrtvých manželek (tady ovšem dávala smysl, uznávám), bez vážných nemocí, osudových záměn a podobných "povinných" scénářů.
Ale vztah Saddie a Sebastiana (a Birdie) byl popsán moc hezky, bez větších zvratů, s velkou dávkou lásky. Knížku jsem si rozhodně užila.

23.05.2023 4 z 5