Nevěsta lorda MacKaye

Nevěsta lorda MacKaye https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512809/bmid_nevesta-lorda-mackaye-o2g-512809.jpg 4 37 8

Highland Brides (L. Sands) série

Annabel žije jako poslušná druhorozená dcera v klášteře. Ve chvíli, kdy má složit řeholní slib, vytrhnou ji z chráněného světa rodiče, aby ji provdali za skotského šlechtice, jemuž byla zaslíbena její sestra. Ta utekla s podkoním a způsobila tak rodičům hanbu. Annabel vezme svůj úděl s pokorou, ale v pozadí rádoby klidných vod číhá hrozba.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

An English Bride in Scotland , 2013

Knihomolka97
21.11.2023 4 z 5

Tak jo. Oficiálně začínám mít úchylku na Skoty v kiltech. :-D
Nevěsta lorda MacKaye je historický román, kde nechybí i erotika. Obálka se teda nepovedla, což je škoda, protože v tomto případě rozhodně platí věta, nesuď knihu podle obalu.
Annabel je sympatická hlavní hrdinka, které nejde nefandit zvláště po tom, jak se k ní okolí zachová.
Ross je Skot každým coulem. Vášnivý, ochranářský, čestný.
Romantická linka skvělá, žhavé části popsané pěkně.
Autorka do příběhu zakomponovala i špetku napětí. Hrdinům se totiž někdo snaží uškodit. Tyto části mi příliš nesedly, přišlo mi to spíše komické než napínavé, i když ke konci ve mně trošku zatrnulo, ne že ne.

Le Chat
15.08.2023 5 z 5

Tak tuto romantickou oddechovku jsem si opravdu užila, proto přidávám pátou hvězdičku. Příjemné odpočinkové čtení se sympatickou hlavní hrdinkou, které jsem fandila. :-)

Zomy
16.07.2023 4 z 5

Moc příjemná romanťárna, která jede podle klasické šablony, takže pokud chcete odpočívat u knížky a číst o lásce, tak přesně toto dostanete. Příběh je hezky napsaný a neustále se tu něco děje. Rozhodně jsem spokojená.

anovy64
26.05.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, která nepostrádá romantiku, lásku, ale i tak trochu napínavou zápletku. Annabel je zprvu díky pobytu v klášteře trochu naivní, ale brzy se stane oblíbenou hradní paní, s kterou se její manžel opravdu nenudí.

Červená33
21.05.2023 3 z 5

Zapomenutelná, ale vtipná oddechovka, která se odehrává (asi) někdy ve středověku - to tak odhaduji podle hradů a kláštera, ale hrdinové vlastně jednají úplně moderně.

biki
01.05.2023 4 z 5

Opravdu taková jednohubka pro líné odpoledne, která mi připomněla spíše starší knihy od J.Garwoodové. Slušná romantická zápletka, ale i trochu napětí - zkrátka lepší průměr v rámci žánru.

Bess.h
30.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak to byla dobrá oddychová jednohubka. Úplně mě to vrátilo na střední, kdy jsem sjížděla Hannah Howell. Annabel byla na začátku roztomile nemotorná a mimo mísu, ale pak se hezky posunula no a některé situace, do kterých se dostala... ? Roztomile vtipné, úplně jsem si představila jak běží po lese s rukama hore a uvízla v šatech, i jak sestřelila ten strom. Zápletka nakonec zajímavá a docela mě překvapilo to vyústění, kdy se osudy otočily. Takže závěrem docela spokojenost.

Jaruš71
07.04.2023 5 z 5