Zomy Zomy komentáře u knih

Rytíř Rytíř Devney Perry

Pro mě byl Rytíř mnohem čtivější než předchozí Král. Jazyk už nebyl tak krkolomný, děj jednodušší a zaměřený na hlavní dvojici.
Mělo to být asi ve stylu slow burn romance, ale to úplně neklaplo, protože první polovinu knihy se spolu ti dva skoro nebavili, takže vykreslení vývoje vztahu bylo pořád takové nijaké.
To, jak Draven "vyřešil" svůj problém, mi přijde jako jeden velký úlet, to jsem nepochopila...
Ale možná protože mám ráda příběhy, kdy je na začátku svatba a pak až láska, tak mě knížka docela bavila. Jen si nejsem jistá, jestli to bylo dost na to, abych se pustila i do dalších dílů.

25.02.2023 4 z 5

Moje poslední vévodkyně Moje poslední vévodkyně Eloisa James

Tohle je jen taková malá rychlá epizodka. Všechno tady sviští takovou rychlostí, že jsem si nestačila k hlavním hrdinům vytvořit jakýkoliv vztah a děj se taky zrovna nezdržoval. Ale je to takový milý vhled do dětství hrdinů celé série.

24.02.2023 3 z 5

Král Král Devney Perry

Mě tahle knížka vlastně ani moc ... nebavila...

Když jsem objevila tuhle sérii, měla jsem radost a těšila jsem se na jednotlivé díly... No, že by to byla snad temná série, jak je uváděno, tak to už je úplně k smíchu.

Zápletka byla fajn, postavy celkem taky, děje je dost. Ale všechno to tak nějak rychle sklouzne po povrchu, je to velmi jednoduché - jak propracování postav a vztahu, tak jazyk jako takový.

Dash zavraždil mraky lidí a nechce žádné rodinné vazby, ale po měsíci je vymalováno a vše je zalité sluncem.

Knížka se čte rychle a rozhodně neurazí, ale že bych se k ní někdy vrátila, to taky asi úplně nehrozí.

22.02.2023 3 z 5

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Janna MacGregor

Tohle je povedená série. Na Constance a Jonathana jsem se moc těšila už v průběhu 1. dílu.
Ta výchozí situace, kdy ona vůbec neváhá se na něj v nouzi obrátit a on vůbec neváhá jí vyhovět a pomoct, je úžasná a originální.

Constance je báječná hrdinka, která nepřestává bojovat za svou druhou šanci. Jonathanova snaha zůstat za každou cenu v ústraní začne být po chvíli už zdlouhavá, ale vývoj jejich vztahu si to zkrátka žádal.

Už se těším na třetí manželku.

19.02.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Rozkošné... běžně tohle slovo moc nepoužívám, ale při čtení téhle romantické komedie mi často naskakovalo. Olive je suprová, moc mě bavila a Adam je přesně ten typ hrdiny, který mě baví asi nejvíc - zádumčivý, nepřístupný a zcela oddaný.

Vysokoškolské prostředí bylo pro mě naprosto realisticky vykreslené, ráda jsem se tam tímhle způsobem vrátila.

To, že byl konec jasný od první stránky, mi vůbec nevadilo. Vlastně naopak, přesně z toho důvodu červenou knihovnu čtu - já chci sladký a nekomplikovaný příběh s happy endem. Je to únik od denních starostí, od šedi, od stresu.

A tohle je přesně ta knížka, ke které se budu pravidelně a ráda vracet, když se budu chtít zasmát a zamilovat.

Jen doufám, že autorka si podobnou úroveň zachová i v dalších dílech, těším se na ně.

15.02.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

(SPOILER) Skvělá knížka, opravdu snad lepší než první díl.
Pokud jde o mě, klidně bych knihu ukončila před tím velkým zvratem. To, jak se Riley a Jack sbližovali, bylo parádní, culila jsem se u toho a moc si to užívala. To rozuzlení s bulvárem mě opravdu překvapilo a zklamalo. Já bych na Jackově místě snad ani odpustit nedokázala, úplně mi to zkazilo dojem z jejich dosavadního vztahu, pro mě to bylo za hranou.
Ale klobouk dolů před autorkou a jejím stylem. A název knihy je s ohledem na příběh vážně skvělý.

13.02.2023 4 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Příjemné romantické čtení. Ale upřímně - největší přidanou hodnotu má tahle knížka v tom, že volně navazuje na Archerův hlas a my se tak vracíme do známého prostředí (jasně, před Travisem jsem si nejdřív znovu přečetla Archera).

Když jsem kdysi četla Archerův hlas poprvé, byl tam neuvěřitelný "wow efekt". Je to děsně sentimentální, melodramatické, parádní a originální, byla jsem nadšená. Nic z toho ovšem Travis nemá, ani mě při čtení nic nechytlo za srdce... a závěrečná scéna městské rady mi přišla skoro až do parodie, ...
V každém případě jsem knížku přečetla na jeden večer a bylo příjemné se do Palion vrátit.

12.02.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Velice milé překvapení a krásné čtení. Že je autorka textu Češka je poznat maximálně na krásně tvárné češtině a na slovech, která překladatelé nepoužívají. Jinak je to světová romantika.

Lily i Alex jsou úžasní sympaťáci a jejich pozvolně se rodící vztah je jako pohlazení.

Spisovatelka skvěle vykreslila i uvadající nefunkční vztah, protože narozdíl od lovestory mezi fyzioterapeutkou a rugbistou je velmi reálný. Ben se začal soustředit sám na sebe a na svojí image a z hezkého vztahu se stal jen nepříjemný zvyk.

Souhlasím s ostatními komentáři, že závěr je zbytečně zrychlený. Celou dobu čekáme, až se ti dva k sobě konečně přiblíží, a jakmile jsou spolu, tak po pěti dnech je všechno vyřešeno, to je škoda.

Jsem zvědavá na další díl série, jestli bude opět o stejných hrdinech, či se posuneme dál. Já mám radši, když se příběh dvojice uzavře hezky v jedné knize, tak se necháme překvapit.

19.12.2022 4 z 5

Vévoda pro Dianu Vévoda pro Dianu Sabrina Jeffries

(SPOILER) I já jsem tentokrát poměrně rozpačitá. Série vypadá nadějně - téma, jak dívky z šlechtické rodiny založily úspěšnou firmu, je příjemné oživení historických románků.

Text odsýpá, knížka se čte svižně, autorka to umí.
Ovšem vůbec jsem si nevytvořila vztah k hlavním hrdinům, to čtení pro mě bylo takové vlažné, praktické. Asi jako když pragmatická Diana vymýšlela, jak a kde se s Geoffreym potká o samotě. Oni přemýšleli nad technickými záležitostmi, ale tu lásku a jiskru jsem tam prostě necítila.

Stejně tak mě mrzí, že vévodovu sestru autorka takhle rychle odbyla, rozehraný příběh mi sliboval samostatnou knihu.

Uvidíme, co přinesou osudy zbylých sester, ale podle edičního plánu Baronetu si budeme muset počkat. Na první pololetí tam totiž snad nejsou žádné historické romány...

16.12.2022 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Já mám tohle autorské duo moc ráda. Novější knížky jsou pro mě mnohem lepší než série Božský a Vášnivý, na kterých si dámy udělaly jméno. Od erotických jednohubek přešly k romantickým komediím a ty jim pásnou.

Rovnice lásky byla přesně taková, jako jsem čekala. Chemie mezi Jess a Riverem byla parádní, úplně jsem viděla ty jiskřičky, co od nich lítaly. River byl skvělý hrdina, lehce odtažitý, neprůhledný, přesto citlivý.

Knížka má ovšem trochu pomalejší rozjezd, víceméně první třetina nás uvádí do situace, než se k sobě Jess s Riverem pořádně dostanou. Takže začátek trochu drhne, ten se mohl zkrátit, ale jinak je tu romantika jako hrom :-)

10.12.2022 4 z 5

Zachráněná pověst Zachráněná pověst Eloisa James

Tuhle sérii mám moc ráda, je to skvělá rodina, od každého něco.
V tomto díle tu na mě už bylo asi příliš divadla a bylo to hodně ukecané, ale i tak to bylo příjemné čtení.

10.12.2022 4 z 5

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekala mnohem víc. Tohle je taková milá romantika ... o ničem...

Dominic je studený psí čumák, bohatý mamánek, který neví nic o životě a všechno svádí na přísnou výchovu strýce. Dotty se pasuje do role zachránkyně slabších. Ale ona vlastně nikdy nikomu nepomůže, jen udělá pozdvižení a očekává, že se někdo o problém postará. Dost možná je to rozmazlená slečinka, i když milá a se sociálním cítěním.

A pak se ti dva potkají, padnou si do oka a je hotovo. Přečíst se to dá, ale není to kdovíjak dechberoucí ani zábavné.

09.12.2022 3 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Já mám Jo Watson ráda, podle mě má dar slova i bláznivý smysl pro humor.

Ale nemůžu si pomoct, její první knihy pro mě byly lepší. Jsou to jednoduché bláznivé romantické komedie, kde se zasmějete, ale hlavně sledujete vývoj nějaké dvojice.

Už v předchozí knížce (Já a ty, navždy) a v téhle obzvlášť, jde ta romantická linka tak nějak stranou. Je to vážnější, což by nevadilo. Naopak to ukazuje, jak jsme všichni součástí dost bláznivého virtuálního světa. I důvody, proč a jak se k tomu Frankie dostala, jsou hezky zpracované. Mark je dokonalý. Ale to, jak se tam ti dva do sebe zamilují, vlastně dostává jen minimální prostor.

Ale příběh je to hezký, to zas jo. Jen úplně netoužím knížku otevřít znovu.

06.12.2022 3 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Tak tahle knížka se Melanii povedla. Dost možná je to pro mě zatím její nejpovedenější kousek. Je to o chloupek míň sentimentální než obvykle (aspoň první půlka) a rozhodně to bylo občas i vtipné.

Grace i Jaxson byli sympaťáci a celou dobu si byli rovni, z Grace se nestala žádná ufňukaná chudinka. Jaxson byl dobrý hrdina, měl jiskru a vtip. Jeho péče o Grace mě brala za srdce a i když si hrál na drsňáka, byl chudák v háji hned od začátku :-)

Téma je klasické kancelářské klišé, ale dobře zpracované. Konec už byl kapku přeslazený (třeba převlečení za Santu na mě bylo moc), ale autorka ty cukrkandly prostě mívá.
Tohle mě bavilo!

04.12.2022 4 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Mě to vůbec nebavilo. První díl byl milé překvapení, tady se jen tlachalo a tlachalo, hned po prvním setkání už byla Emma a Lucian spřízněné duše, které dokázaly komunikovat i beze slov... žádná jiskra, žádné zajímavé dialogy, velká nuda. Musela jsem se přemlouvat, abych to vůbec dočetla. Nechce se mi věřit, že stejná autorka dokázala napsat toto i Manažera, který mě bavil moc.
Dávám 3 hvězdy, třeba jsem se jen netrefila do své nálady.

24.11.2022 3 z 5

Řekni ano vévodovi Řekni ano vévodovi Eloisa James

Já mám pro Wildovi z Lindow Castle prostě slabost, ačkoliv tam není nic svěroborného, mě to zkrátka baví, já jim tu rodinnou bláznivost a náklonnost věřím.

Na Violu jsem se těšila, mám ráda stydlivé hrdinky, co podlomí kolena drsňákům. Nakonec zas tak stydlivá nebyla a dala Devinovi co proto a bylo to moc fajn.

18.11.2022 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Protože tu má knížka skvělé hodnocení, čekala jsem víc, než jsem dostala.
Název je boží, ten mě baví moc. Popichování mezi Blaire a Ronanem je taky super. Ale ta láska mezi nimi mi přišla taková nedotažená, málo propracovaná, zrychlená. Je to hodně ukecané, rozjíždí se to pomalu.
Super oddechovka, ale mezi oblíbené si ji nezařadím.
Pro mě 3,5 hvězdy.

17.11.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Úžasná slowburn romantika, která pomalu ale jistě směřuje k očekávanému konci.

Macon i Delila se v dětství chovali zdánlivě dost nesnesitelně, ovšem oba to jsou sympaťáci a jejich vztah se skvěle rozvíjel, moc jsem si to užila.

27.10.2022 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Tahle ženská to zkrátka umí! Sice mám pocit, že tenhle příběh jsem už (nejen) u ní četla, ale přesto jsem se nedokázala odtrhnout.

Z knížky vyloženě čiší, že Whitney G. si psaní a své příběhy užívá, stejně jako já.

Uznávám, že názvy kapitol jako např. "Tři. Dnešek. Penelopa. O několik týdnů později." můžou být matoucí, ale všechno to dává smysl a je to ohromně zábavné.

24.10.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Mě knížka příjemně překvapila. Možná to bylo tím, že jsem od ní - vzhledem k vlažnějšímu hodnocení tady - moc nečekala. Nebo se mi prostě trefila do nálady.

Pravda je, že to je jen velké neoriginální klišé bez většího dramatu, ale je to napsáno s lehkostí a vtipem a která naivní mladá holka kdysi nesnila o tom, že prožije takový příběh...

Co mi nedá spát, je věta "Jsem objektivizován ve vlastním domě", protože to je hodně velká blbina, ale knížka jako taková je jednoduchá milá pohádka.

23.10.2022 4 z 5