Vévoda pro Dianu

Vévoda pro Dianu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496577/bmid_vevoda-pro-dianu-utW-496577.jpg 4 41 11

Elegantní příležitosti série

1. díl >

V nové sérii Elegantní příležitosti dostane představitelka agentury lady Diana Harperová za úkol zařídit vstup do společnosti pro sestru stavebního inženýra Geoffreye Brookhouse, který shodou náhod zdědil titul vévody. Diana chystá do společnosti nejen mladou dámu, ale snaží se přesvědčit i vévodu, že jeho společenské přehmaty by mohly být pro sestru velmi nepříjemné. Nový vévoda však nemá ani tak zájem o své společenské zdokonalení, jako o samotnou mladou učitelku…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Baronet
Originální název:

A Duke for Diana , 2022


více info...

Komentáře (11)


rampapa
rampapa
17.02.2024 5 z 5

Moc jsem se na tuhle sérii těšila a jsem jí nadšená. Mám moc ráda knížky od této autorky. Dianu jsem si hnedka oblíbila. Příběh se mi moc líbil. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

pip11
pip11
30.01.2024 4 z 5

Pěkný příběh s pohodovým dějem, kde se skoro vše točí kolem agentury a společenských událostí. Těším se na příběhy dalších dvou sester.


Mi--LADA
Mi--LADA
18.08.2023 1 z 5

Tři sestry se špatnou společenskou pověstí, znemožněné kvůli mravním pokleskům svých rodičů, si založí úspěšnou firmu Elegantní příležitosti, v níž učí šlechtičny z vysoké společnosti dobrým mravům, učí je se i vhodně oblékat, vystupovat a pořádají večírky za úplatu. Svou nóbl klientelu si navíc vybírají, šanci být jejich klientem nedostane jen tak někdo! Klasická blbinka, která nedává smysl a proto nemá význam nad tím přemýšlet, je na zpestření letních chvilek.
1.díl ze série se věnuje hlavně Dianě a jejímu vyvolenému, který před světem skrývá jisté tajemství.
Vévoda větší sympaťák než jsem čekala, dobře se staral o plachou sestru a nebyl to žádný namyšlený frajírek, hejsek ani holkař, spíš si věřil méně, než by se na vévodu slušelo, podle záložky jsem čekala někoho horšího. Méně společensky postavená Diana ho přesto hodlala převychovat, aby vybrousila jeho slovník, šatník a podobně a neměla k němu respekt, no, ehm, ehm, prostě, ta Diana se má!
Poctivě přečteno a dočteno, romantické béčko nic extra, ani vyloženě špatný. Hrdinové měli své nedostatky, žádná dokonalá princátka, což je fajn.

kacenka6144
kacenka6144
15.05.2023 3 z 5

Už i tato autorka píše snad jen z povinnosti. Knížka neurazí, ale ani že byste si po přečtení řekli "Páni, to byla jízda", tak to taky ne.

Ála1968
Ála1968
19.03.2023 4 z 5

I když tam nebyl žádný padouch,bylo to moc hezký.Hodně romantický.Možná to chtělo trošku víc akčnosti,ale jako oddychovka super.Už se těším na další díly.

Dellphi
Dellphi
22.12.2022 4 z 5

Není to jedna z nejlepších knih Sabriny Jeffries, ale i tak mě to bavilo a těším se na další díl.

Zomy
Zomy
16.12.2022 3 z 5

(SPOILER) I já jsem tentokrát poměrně rozpačitá. Série vypadá nadějně - téma, jak dívky z šlechtické rodiny založily úspěšnou firmu, je příjemné oživení historických románků.

Text odsýpá, knížka se čte svižně, autorka to umí.
Ovšem vůbec jsem si nevytvořila vztah k hlavním hrdinům, to čtení pro mě bylo takové vlažné, praktické. Asi jako když pragmatická Diana vymýšlela, jak a kde se s Geoffreym potká o samotě. Oni přemýšleli nad technickými záležitostmi, ale tu lásku a jiskru jsem tam prostě necítila.

Stejně tak mě mrzí, že vévodovu sestru autorka takhle rychle odbyla, rozehraný příběh mi sliboval samostatnou knihu.

Uvidíme, co přinesou osudy zbylých sester, ale podle edičního plánu Baronetu si budeme muset počkat. Na první pololetí tam totiž snad nejsou žádné historické romány...

havrmoni
havrmoni
12.12.2022 4 z 5

Tak já nějak nevím. Hrozně se vždycky těším na další knihu této autorky a vždycky jsem spokojená. Teď mám pocit jakoby tam něco chybělo. Četlo se to dobře, postavy sympatické i téma bylo fajn, jen mi to přišlo takové moc rozvláčné.

biki
biki
27.11.2022 4 z 5

Zajímavá a neotřelá výchozí situace - obchodní podnikání tří sester aristokratek, nic podobného tu myslím ještě nebylo. Těší mě, že i v tak zprofanovaném žánru lze ještě přijít s něčím originálním. Samotný příběh je příjemně čtivý, hlavní postavy výstižně prokreslené, zvlášť novopečený vévoda se mi opravdu líbil. Ale i když jsem si knihu užila, na můj vkus byla přece jen trochu moc poklidná.

Edita1702
Edita1702
19.11.2022 5 z 5

Kniha je o třech sestrách, tenhle díl je o prostřední lady Dianě takže se už těším na další dvě sestry. Já dávám knize paleček nahoru a doporučuji.

Hatshepsut
Hatshepsut
19.11.2022 4 z 5

Tři sestry, které jsou díky rozvodovému skandálu svých rodičů, přehlíženy na všech společenských akcích a ztratili i možnost dobře se provdat. Každá z nich má nadání, které jim umožní založit agenturu Elegantní záležitosti. Hlavním účelem této společnosti je pomáhat svým zákazníkům uspořádat různé společenské akce, tak aby byly úspěšné a zdařilé. Toto vyprávění je o Dianě, prostřední sestře, která radí dámám v oblasti módy a doplňků. Ona sama už si nemyslela, že by se někdy mohla zamilovat, jenže když agenturu osloví mladý lehce barbarský vévoda, který chce pro svoji sestru ten správný vstup do společnosti, je vše jinak. Za mě spokojenost, je to romantický historický příběh od skvělé autorky, který nezklame.