zinon zinon komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dávám 4 hvězdičky z nostalgie a za použitý humor, který mi dokáže vždycky vyloudit úsměv na tváři....někdy i hlasitější :) Jinak se v knížce nic moc neděje, některé pasáže byly nudné, jiné zase velice zábavné. Byl to takový úvod pro další knihy...čekala jsem ale, že se tam stane něco zásadního pro další vývoj.

13.11.2018 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tento díl mě tolik nenadchnul, předchozí část nasadila laťku vysoko.

POZOR SPOILER!
Už jsem četla sérii Pekelné stroje, tak si teď říkám, že některé věci moc nesedí. Třeba to, že už s Alecem neměl být Jace parabatai....protože zemřel. Taky to, že to měl Alec poznat. Tady to pouto není vykresleno tak intenzivně jako v druhé sérii.

Chování Jace bylo fakt děsný...opravdu za to vše částečně mohl...kdyby nebyl tajemný jak hrad v Karpatech a svěřil se dřív, nemuselo by to sem vůbec dojít.

10.08.2018 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Tento díl se mi líbil více, jak první. Je tu méně akce a větší bouře citů. Co mě překvapilo byl vývoj milostného trojúhleníku...SPOILER! Protože když Jem políbil Tessu, tak jsem nečekala, že to bude pokračovat tak, jak to pokračovalo....čekala jsem je mi líto...stejně jako to čekal Jem. A líbilo se mi, že od toho autorka neustoupila až do konce knížky. O to víc jsem napnutá, jak bude pokračovat třetí díl. Rozuzlení se zdá být předvídatelné, ale nechám se překvapit. Já je mám ráda taky oba :) Jsem taky zvědavá, co je Tessa tedy doopravdy zač.

26.07.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Skvělé zakončení série. Knížka se mi líbila stejně jako předchozí. Bylo tu více akce a zvratů. Jen příběh Winter byl dost ochuzený a neukončený... Jinak z postav mi nejvíce přirostli k srdci Scarlet a Vlk a hned v závěsu Thorne a Cress. Iko byla taky dokonalá :) Co více říct, než že jsem si čtení vážně užívala a všem tuto sérii doporučuji.

05.07.2018 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Milé zakončení série čekanek. Určitě moc nedoporučuji číst těm, co předchozí knížky nečetli. Dozvídáme se tu totiž hodně o ostatních a hlavním hrdinům této knížky už moc stránek pro jejich příběh nezbývá.

08.06.2018 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Povídky krásně dokreslily příběh...mně osobně se nejvíce líbil ten z pouště :) Super bylo i to první setkání s Dorianem. Příběh se Samem byl hořkosladký...moc pěkné.

14.05.2018 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tak začátek mě celkem odradil, že jsem přemýšlela, že přestanu číst. To že hlavní hrdinka má 16 let a vypadá na 12...říkala jsem si, že toto asi už bude opravdu jen pro mladší ročník než jsem já. Nakonec jsem se začetla a příběh se už odvíjel lepším směrem. Četla jsem i lepší knihy, ale i tak se pustím do dalšího dílu...takže to nebylo vůbec špatné :)

30.04.2018 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl byl lepší, jak předchozí. Hlavně dějová linka Aelin byla skvělá. Konečně jsem si tam kromě Doriana oblíbila i jiné postavy a to hodně. Hlavně Aediona a Sokola. I Chaol už mi tolik nevadí. Jen se musím usmívat, jak jsou některé skutečnosti hodně podobné jako v sérii Dvorů...ty stejné nápady v trošku odlišném provedení.)

18.04.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Líbila se mi...ale série Dvorů byla podle mě daleko lepší. Ale i tak se vrhám na další díl a těším se, jak to bude pokračovat. Třeba si více oblíbím hlavní postavy....snad.

14.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak už mám dočteno....no třetí díl byl slabší, jak druhý díl, ale i tak se mi příběh moc líbil. Hlavně dějová linka Nesty a Cassiana....škoda, že více nedostal prostor Azriel a pak i Lucien. Amren a Varis jsou parádní pár....a ten odchod ze stanu, to jsem se musela usmívat. Konec jsem probrečela, začala jsem už u proslovu před poslední bitvou...nejvíc mě ale dostalo, jak se tam objevil jejich otec a to vše, co zjistili. Nečekala jsem, že to dopadne skoro vše tak růžově, ale nevadí mi to. Jen co mně v knize scházelo bylo nějaký soukromý rozhovor Feyre a Tamlina, kde by si to vše vyříkali. Celý ten pohled Feyre na něho mi přišel hodně přitažený za vlasy a myslím, že si to nezasloužil. Jinak sex scény mi v druhém díle vůbec nevadily, ale tady bych je klidně skoro všechny vynechala. Jinak jako postava mi nejvíce vadí Mor, protože tolik let vodit někoho tak úžasného za nos...to nepochopím.

11.04.2018 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Úžasná knížka. Hodně jsem se nasmála.

10.02.2018 5 z 5

Temný rytíř Temný rytíř Kinley MacGregor (p)

Nebyla špatná, ale podruhé bych ji už číst nechtěla. Celkově hodnotím jako průměr.

10.02.2018 3 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Tuto autorku mám moc ráda, ale tato knížka na 5 hvězdiček u mě není. Konec se mi moc nelíbil a celkově měla několik slabých míst. Jde poznat, že je to její prvotina.

10.02.2018 4 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Naprosto se ztotožňuji s názorem DreamerX9. Líp bych mé pocity z knihy nevystihla.

19.11.2021 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Tak i já musím knihu pochválit. Pro menší děti je to krásný úvod do světa fantasy. Najdete tu nejrůznější bytosti a strašidla (upír, čert, meluzína, bludička, duch, sylfa, mořská panna, salamandr a mnoho dalších). Kniha se moc dobře čte a je psaná takovou odlehčenou formou. Je o lásce a přátelství. Dětem se bude určitě líbit. Píší, že je pro děti od 9 let...

18.08.2021 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Toto je rozhodně netradiční fantasy pro mladé. Ať už tím, že hlavní hrdinka není prý vůbec hezká, pak tím, že je drsnější...někdy docela dost. Knihu hodnotím jako průměr. Některé věci v ději a charakteristikách se mi líbily a jiné zase nudily a moc mi nesedly.

15.08.2021 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak mám dočteno a nadšená tedy nejsem. Hodnotím mezi 3 a 4 hvězdami. Velmi mi tu vadilo nelogické chování postav a vůbec se mi nelíbil konec knihy.

30.07.2021 4 z 5

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Čtení této knihy jsem si užila a navíc je opravdu velmi čtivá. Hodně jsem si oblíbila hlavní hrdiny a příběh mě také moc bavil. Některé věci jsem tušila, některé mě dost překvapily. Jediné co musím vytknout je slovo supět, které se opakovalo tolikrát, až lezlo na nervy. Pak ještě musím zmínit výběr jmen vedlejších postav. Nemohla jsem si je zapamatovat, navíc byla kolikrát velmi podobná.

18.06.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl se mi líbil více než předchozí. Poznáváme nový svět s jeho obyvateli, odhalujeme některá tajemství a jsou tu i zajímavé zvraty. Pro mě skvělá kombinace. Jdu na další díl.

10.05.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nebylo to špatné. Kniha je čtivá a zajímavá, i když podobná jiné známé knižní sérii. Musím ale říct, že z autorova popisu jsem si nedokázala některé věci a scény představit. Jinde s tím problém nemám, tak nevím...za toto o hvězdičku méně.

07.05.2021 4 z 5