Temný rytíř

Temný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9955/bmid_temny-rytir-rpP-9955.jpg 4 170 21

Půvabná lady Rowena má ráda vše krásné, co život nabízí, a se stejnou vehemencí se vyhýbá všemu, co se jí protiví. Není tudíž divu, že hodlá zmařit plány svých pletichářských příbuzných, kteří ji hodlají provdat proti její vůli. Myšlenka na sňatek s proslulým válečníkem je pro mírumilovnou Rowenu zkrátka nepřijatelná. Její odhodlání se začne bortit v okamžiku, kdy poprvé pohlédne do Stryderových očí. Spatří v nich to, co rytíři zocelení válkou obvykle v očích nemívají: touhu milovat a být milován. Vyhovět jeho touze by ovšem pro Rowenu znamenalo popřít vše, pro co až doposud žila, a tak se ze všech sil snaží Stryderovi odolat. I Stryder je svými city překvapen. Prošel beze šrámu rozličnými bojišti, vydobyl si pověst udatného vojáka, a rozhodně nemá v úmyslu podlehnout lásce a vést poklidný život. Teprve nebezpečná zrada přiměje Rowenu a Strydera zapomenout na dávná předsevzetí, a pro záchranu holého života dát všanc nejen čest, ale i svá srdce...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

A Dark Champion , 2004

Ála1968
05.03.2023 3 z 5

Za mě je to zatím nejslabší díl z celé série.Mrzí mě,že nejsou knihy o všech rytířích Bratrstva meče.Ráda bych si je přečetla.Taky jsou tu některé chyby,kterých si všimnete až při čtení příběhu toho dotyčného.Myslím tím zranění SINA,které ve svém příběhu nemá.Ale nebudu takový štoural.

moudivlacek
23.07.2021 5 z 5

Ta pravá dávka romantiky, cti a boje dobra a zla. Trochu tvrdohlavá a svá lady Rowena odmítá život rytířů i je samotné, a přece do jejího života se dostane proslulý rytíř, jeden z nejlepších. Jenže ona se nechce vdávat a notabene za rytíře, on odmítá se oženit a mít rodinu. Má svůj "svatý boj" - zachraňovat slabé a nevinné.
Jak jsou oba pošetilí, zvlášť když toho chce zneužít i někdo, kdo stojí na "druhém břehu" dobra. A tak oba poznávají toho druhého a poznávají, že život rozhodně není jen černý a bílý.
Knihu jsem si užila a na některé dialogy a scénky budu dlouho vzpomínat. Knihu doporučuji milovníkům romantiky.

katkaq
20.04.2021 4 z 5

Nový díl, nový pár, nová atmosféra. Zápletka v tomto díle je trošku temnější, ale o to víc mě kniha bavila. Jestli bych měla udělat žebříček červené knihovny, tak tahle série bude velmi vysoko. Velmi povedené.

Kačka227
18.03.2021 5 z 5

Celá série je úžasná. A tento díl také. Napínavé od začátku do konce. Tato autorka mě prostě baví. Její styl je velmi čtivý a to hlavně proto, že se pořád něco děje. Trochu mi chybělo rozuzlení té napínavé části příběhu, ale předpokládám .... doufám, že to se teprve dozvíme v následujících knížkách.

Verunka4444
07.11.2020 5 z 5

Miluji,miluji,největší problém u mě je,že se ke mně dostane úplnou náhodou nějaká kniha,čtu,čtu,čtu a pár věcí si nedokážu pospojovat,tak si řeknu,Verčo,ty sis zase neověřila,že máš v ruce pátý díl ze série.Nafackuji si a objednám chybějící tituly.Nelituji ani jedné knihy,každá má něco do sebe.Stryder je prostě miláček :) ❤ ❤ ❤

evka44
05.09.2020 4 z 5

Celkom v pohode kniha, zo začiatku sa to dosť naťahovalo a mala som niekedy chuť nechať tak knihu ale ani neviem kedy a už to bolo celom napinave, bola som zvedavá ako to skončí. Je to dobra kniha ale čítala som už od tejto autorky aj lepšie knihy.

Kamila1991
06.05.2020 4 z 5

Další krásný příběh. Musím ale přiznat, že předchozí díly série se mi líbily víc.

vcielka
07.01.2020 5 z 5

Az mi bolo divne, ze nikomu tam nevadilo, ze sa Rowena potlka medzi Rytiermi bez gardedamy, nikomu nevadi, ze osamote uci hrat Strydera na lutnu v jeho stane. Vadi im viac, ze ako zena spieva o laske a nema rada boje, ale toto nie. Co je sranda, pretoze zene vzdy bola prisudzovana prave ta jemna, povaha prekypujuca laskou, ktora kroti mece a krviprelievanie :) Ale inak, ked si to odmyslim, tak celkom pekny pribeh. Az na ten zaver. Fakt vsadil Stryder na to, ze to odspieva na vitaza? Riskoval v niecom v com vobec nie je dobry. Chapem, ze tak ponechala autorka Damiena neporazenym a zaroven aj Strydera, ale i tak...

petraj30
04.08.2019

Opět krásný příběh, škoda, že spisovatelka nenapsala více příběhů, protože hrdinové určitě nechybí

keiko33
06.07.2019 5 z 5

Tato cast bola taka rozpravka o lady Rowene a rytierovi Stryderovi, ktori sa pocas turnaja do seba zalubia. Aj ked na zaciatku vsetkym co ten druhy predstavuje, celym srdcom opovrhuju. Bolo tam par prekvapeni a konecne sa vysvetlily niektore veci ohladom zajatia v Svatej zemi. Tiez by ma zaujimal pribeh Damiena.

Enny4
06.05.2018 5 z 5

Hezký příběh ze středověku ale knížku jsem již dříve četla a nyní mě už příběh tolik neuchvátil. Rowena i Stryder byli oba sympatičtí hlavní hrdinové ale
naprosto stouhlasím s komentářem Amitiel76 ohledně děje příběhu. Také se mi z celé série nejvíce líbil díl o Sinovi, Čas na lásku. Škoda že není i příběh o Damienovi, ten bych si ráda přečetla...

zinon
10.02.2018 3 z 5

Nebyla špatná, ale podruhé bych ji už číst nechtěla. Celkově hodnotím jako průměr.

Amitiel76
25.12.2017 4 z 5

Další skvělá knížka od mé oblíbené autorky. Moc hezká středověká romance.... A tak je třeba knihu i brát. Jako romanci....Historické pojetí děje, totiž dost pokulhává, a někdy mě to až při čtení kazí dojem.
Opravdu myslíte, že by v období středověku, mohla vysoce postavená šlechtična (navíc oblíbenkyně krále) , jen tak bez mrknutí oka pobývat ve společnosti mladého rytíře, aniž by byli manželé, nebo snoubenci? Objímat se s ním na veřejnosti, líbat ho, navštěvovat ve stanu.... Ale jako romantika je to dobré.
Přesto "Čas na lásku" žádný díl nepřekonal :-)

DUNIKO
29.07.2017 5 z 5

Přečetla jsem všechny knížky o Bratrstvu meče a jsem unešena krásné a romantické tajemné.NIC NIC NIC KRÁSNĚJŠÍHO JSEM NEČETLA.KINLEY MACGREGOR NEMÁ KONKURENCI.Doufám,že napíše knížku i o Kitovy.

Nibiru
01.03.2017 5 z 5

Další ze série knih o Bratrstvu meče, jehož členové si prošli peklem saracénského zajetí, přežili a zavázali se navždy pomáhat všem,které stihl podobný osud anebo potřebují zastání v boji proti bezpráví. Hlavním protagonistou je rytíř Stryder, hrabě z Blackmooru, charakterově silný, krásný a charismatický muž, který si však nechce dovolit sám sobě být šťastný. To samé v ženském provedení je lady Rowena, která naštěstí nemá hlavu jen na okrasu,ale umí používat i rozum. Vadí jí role, která je ženě její doby přisouzena a snaží se hájit své právo na nezávislost. To jejich sebezapírání vzájemného citu mi poněkud lezlo při čtení na nervy, ale příběh je jinak čtivý, i dost napínavý, nechybí detektivní zápletka a zajímavé zakončení. Dobře je vykreslená tajemstvím zahalená postava prince Damiana, jehož úloha v příběhu není plně odhalená, což ponechává prostor pro další otázky... Trochu mi vadily retrospektivy, kterými autorka často prokládala plynoucí děj příběhu, aby objasnila důvody či motivy jednání postav v "současnosti". Ale jinak příběhu nelze nic vytknout,má silný etický náboj a rozhodně není tuctový.

ptavichripkaa
25.10.2016 5 z 5

Souhlasím s havrmoni, Stryder, Sin a ještě Draven jsou moji oblíbenci. Knihu už mám v knihovně a ráda si ji přečtu znova a pak zase znova...

havrmoni
11.05.2015 5 z 5

Tenhle díl a Čas na lásku ze všech sérii miluju tyhle dva,jak příběhy tak Sina a Strydera. Jsou to moji favoriti. :-)

Kamiliana
13.09.2014 4 z 5

Ani nevím proč, ale cosi mě pohánělo přečíst knihu za jednu noc. Není to přitom žádné veledílo, ale úplně blbé to taky není :o)) Ona miluje trubadury a hudbu a nesnáší rytíře kvůli svému otci. On je rytíř a nesnáší hudbu a trubadury kvůli své matce. Jak to asi může dopadnout, když se ti dva mají dát dohromady? Nejedná se sice o psychologickou studii o nevýhodě předsudků a o tom, jak nás formují zážitky z dětství, ale třeba postačí jiskřivá kombinace napětí, humoru a erotiky.

malazluta
15.03.2013 3 z 5

Taková pohádka, ale bavila jsem se. Člověk občas potřebuje nenáročný milostný příběh a ty tato autorka umí skvěle.

maryzka
12.05.2012 2 z 5

Jo jedna ženská ze středověku nemá ráda souboje, válku nebot podle jejího názoru - tyto věci jsou pro primitivní chlapy.