zinon zinon komentáře u knih

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Mě knížka vyloženě zklamala. Těžká na pochopení, málo textu na vysvětlení. Děti vůbec nebavila a ani mě. Dvě hvězdy za ilustrace.

26.02.2020 2 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Další zajímavá kniha od mojí oblíbené autorky. I když u jejích knížek nemám takový ten wau pocit (i když u krutého prince jsem měla), tak je hrozně ráda čtu a nemůžu se od nich odtrhnout. Jsou to prostě takové vzláštní, někdy trochu ujeté :) a krásně čtivé příběhy s jedinečným nápadem.

19.02.2020 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tato kniha byla hodně zajímavá. Jiná než jsem čekala, ale rozhodně ne špatná. Nápad byl opravdu skvělý :) Takže pokud hledáte něco originálního, tak vřele doporučuji :)

15.02.2020 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Opět jsem si příběh náramně užila a moc se těším, co nás čeká v dalším díle. Jak čtu komentáře níže, tak jsem asi jediná, které linka Heleny zajímá asi nejméně :) Já neměla problém se začíst a knížku jsem přečetla za 2 dny a nejraději bych se vrhla na další díl. Všechny tři díly jsem četla hned po sobě...takže se člověk dobře orientuje a všímá si víc detailů. Jen si říkám jestli tuto sérii dokáží tolik ocenit i náctiletí....já už v této kategorii nejsem dávno a kniha mi přijde už více dospělá :)

21.11.2019 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

No páni....já to prostě miluju. Bez váhání 5 hvězdiček. Knížka je napínavá od první stránky až do poslední. Moc se mi líbí, jak autorka umí vykreslit jednotlivé charaktery (dobré i zlé) a má je skvěle vymyšlené. Kniha mě vtáhla do děje už na začátku a já hltala každou stránku. To, že se autorka nebojí smrti a násilí, vede k tomu, že si nikdy nemůžete být jistí, že vaše oblíbená postava přežije...a to dodává příběhu to správné grády. Nevím, co víc dodat....miluju, miluju, miluju.

19.11.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Zrovna jsem měla náladu přečíst si něco romantického a tato kniha splnila má očekávání. Jako přijemné odpočinkové čtení určitě doporučuji.

06.11.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Začátek byl opravdu takový, že jsem si říkala, že toto číst nebudu. Jiní psali, že mám vydržet a bude to dobré...tak jsem i přes hodně velké pochybnosti (opravdu velké) četla dál a vyplatilo se :) Zlom nastal asi ve chvíli, kdy Mia potkala Trica. Pak mě příběh pohltil. Sexuální scény byly osvěžující, už mi není náct a zatím jsem vše četla z pohledu ženy. Bylo to opravdu velmi čtivé, surové a některé věci jsem fakt nečekala....takže se i překvapení konalo. Vulgární slova a smysl pro humor tady perfektně pasoval. U mě velká spokojenost.

29.10.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak právě jsem ji dočetla. Co na ni říct? Napadají mě slova jako báječná, úžasná, překvapivá, dechberoucí, napínavá :) Už teď vím, že tato série bude moje srdcovka. Prostě skvělé čtení a já už se moc těším na další díl.

10.09.2019 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Zlobiví, zlobiví hoši :) :) :) Hlavní hrdinka taková, aby se jim dokázala postavit. Proč ne, zase trochu jiné odreagování .) Knížka se moc dobře čte a určitě není nudná.

28.04.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tato kniha byla vážně skvělá. Tolik pocitů a různých myšlenek, které se mi honily hlavou...doporučuji všem :)

20.04.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Začátek knihy nic moc. Pak mě kniha upoutala a četla se velmi dobře. Líbil se mi hlavně pohled zabijáka, prince a pak Kadena,Rafea...bez toho by to nebylo ono a dodávalo to ten správný náboj. Druhý díl si určitě přečtu, protože jsem napjatá, jak to bude pokračovat.

13.07.2018 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

První díl se mi líbil o něco víc...ale i tak je to moc pěkné čtení. Vřele doporučuji :)

21.06.2018 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Tento díl se mi líbil daleko víc jak předchozí. Hlavně charaktery hlavních hrdinů byly mnohem zajímavější a díky tomu bylo čtení velmi zábavné.

30.05.2018 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Z knížky jsem moc nadšená nebyla...asi proto, že si oba nezískali zrovna moje sympatie...ale ten úplný konec se povedl. Setkání děvčat byla zábavná.)

28.05.2018 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tento závěrečný díl se nesl v příjemném napětí a i když to konečné zúčtování bylo takové nic moc bych řekla, tak jsem to probrečela....to s Patti a tou holčičkou na konci mě rozsekalo :) Pěkné zakončení série.

09.05.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Od knížky jsem se nemohla vůbec odtrhnout, jak jsem ji hltala a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Prostě paráda a vrhám se na další díl :)

01.04.2018 5 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Také se mi tato kniha líbila. Velice čtivá a zajímavá. Ráda doporučím.

21.02.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tak na tuto knihu jsem dle recenzí byla hodně zvědavá + se mi hodně líbila obálka. Bohužel musím říct, že jsem z knihy spíše zklamaná. Tak trochu jsem to čekala, protože standalone kniha v žánru fantasy s ne moc stranami ve mně vyvolávala pochybnosti, že je to to pravé pro mě. A utvrdila jsem se v tom, že není. Já bych to nazvala takovou pohádkou, která neurazí, nenadchne. Pro můj lepší čtenářský zážitek tomu chyběla hloubka.

13.07.2021 3 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Pro menší děti (tak 9-12 let) je to úžasné dobrodružné čtení. I o něco starší kniha nudit nebude.

03.05.2021 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Styl psaní knihy se mi nelíbil. Na to, že se v knize objevují vážná témata, tak jsem necítila žádné emoce, nedošly ke mně. Četla jsem už podobné knihy, které mi přišly mnohem lepší. Za mě průměr.

07.04.2021 3 z 5