Zdenk@ Zdenk@ komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Už je to nějakou dobu co mám tuto knihu přečtenou a pořád z ní mám husí kůži. Tato kniha Vám dokáže že máte city i když si myslíte že žádné nemáte. Neskutečně čtivý, smutný - místy i humorný strhující příběh z historie, který změnil životy tisíce a tisíce lidí. Bezpochyby ji řadím mezi nejlepší knihy co jsem kdy četla. Souhlasím s názory, že tato kniha si zaslouží místo v povinné četbě.

26.11.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nevím proč, ale doposud jsem se knihám od A. Christie vyhýbala, proto jsem ráda, že jsem po ní v rámci čtenářské výzvy sáhla a nelituji. Kniha se čte sama, napínavý děj Vás nepustí do samého konce. Zápletka jak se říká "manifik". Určitě to není moje poslední přečtená kniha od autorky.

06.10.2020 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Tak jsem s Mesilie provzdychala celou knihu, ona vzrušením a já utrpením.

19.12.2023 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Plno z Vás ji označují za velice podobnou sérii Elitní klub králů, a ano je to podobné tomu, že kluci vládnou škole a objeví se dívka co najednou žije s nimi a samozřejmě to začne mezi ní a kápem jiskřit, ale musím říct, že tato kniha je jemější verzí i když taky se tu najdou okamžiky drsné šikany, nezákonné chování bohatých spratků je na denním pořádku a těch zlatokopek je tam až až...
Knihu jsem si velice oblíbila, zaujme milou Ellou, která ví co je to život a proto si jde za svým cílem i přes překážky které ji staví do cesty nová "rodinka", navíc vtipných pasáží je tam mnoho, proto se velice rychle začtete a než se nadějete je konec a ten konec stojí za to (doporučuji mít po ruce další díl).

17.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první kniha od autorky a zklamání, protože se mi dostala do ruky romanťárna s kapkou thrilleru. Jako ne že by to bylo až tak špatné, je to velice čtivé, semele se tam toho dost, někdy Vás až zamrazí, proto čekate na wau konec jenže ono nic, teda jako jo dostanete závěr a to takový kde si můžete vybrat sami, jak už napovídá název knihy, zda to byla pravda nebo lež. Pro mne průměrná kniha, měla dobrý potenciál, ale ten se ztratil v nijakých postavách a některé situace v ději bily do očí svou nesmyslností. Autorce, ale ještě šanci dám, přece jen toto není její hlavní žánr.

07.03.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásná odpočinková kniha. Rozhodně lepší než seriál ten mě tím, aby sedl do moderního žánru svou přihlouplostí odrovnal. Kniha je zaměřena na vztah Daphne a Simona, jedná o sympatické postavy, které jsou propleteny humorem, sarkasmem, vztekem, pochybnostmi ale také láskou. Už se těším na další setkání s Bridgertonovou rodinkou.

19.03.2021 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Tak tady musím vyzdvihnout autorčin styl, protože ten mi neskutečně sedl. I když mi postavy moc nesedli, nemohla jsem si pomoct a musela jsem číst dál. Kniha Vám odhalí život dvojčat před vraždou, události po ní až po odhalení vraha - jistě to odhalení nebylo překvapením, ale stejně jsem si to užila. Příběh ačkoliv se řadí mezi thrillery, tak to není žádná drasťárna.

13.03.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Série opět graduje. Vývoj Calaeny je pozoruhodný, šmrnc tomu dodává nová postava v podobě Jeřába. I další nová postava Manon slibuje zajímavou zápletku. Pořád u Maas žasnu nad tím, jak dokáže vytvořit tak propracovanou charakteristiku pocitů, nemluvě o obsáhlých, avšak poutavých popisech krajin, místností nebo věcí.

25.10.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Fotbal tu hraje jasnej prim, ale i ti kteří k fotbalu netíhnou by k němu mohli najít cestu přes tento román.
Musím ale říct, že do čtvrtiny knihy jsem nevěděla proč má tak kladné hodnocení, nějak jsem se nemohla začíst, ty zdlouhavé myšlenky Sal byly někdy až moc rušivé, ale naštěstí se to postupně zlepšovalo a jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla.
Budujíci vztah mezi hlavními postavami je krásně rozvinout. Sal a Kulti jsou jako rub a líc a to jejich špičkování prostě nemá chybu, nejde si je nezamilovat a k tomu je vše hezky zasazené do prostředí fotbalu. Vtipně zbarvených momentů v knize je dost a konec je jasná červená knihovna, prostě román se vším všudy.
Nicméně za to všudypřítomné "kadí" musela jedna hvězda dolů.

04.06.2020 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Na styl Amo Jones si člověk musí zvyknout a když si zvykne tak ho už bohužel nic nepřekvapí.
Popravdě první polovina knihy byla nuda, ale kdo má rád erotikou a spicy scénami protkané stránky knih, tak ten se bát nemusí, je tam toho až až právě na úkor tajemna, které mám u Jones tak moc ráda.

31.05.2023 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Čtivá kniha. Musím pochválit vytvořený svět a několik zajímavých myšlenek vyplývajících ze soužití obyčejných lidí a superhrdinů.
Celou knihou nás doprovází otázka: Jsou obyčejní lidé tak závislí na superhrdinech, že bez nich nedají ani ránu a čekají až za ně všechno vyřeší? Hlavní postava Nova by odpověděla ano, přesně na tom totiž staví základy své pomsty a s tím já mám tak trošku problém. Ale je to možná tím, že už nejsem cílovka a v nácti by mi tato pomsta dávala dokonalý smysl.

06.04.2021 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

V první části knihy je povídka nemastná neslaná. Velké seznámení s Jamiem se nekonalo, dokonce mne více zaujal Ian. Druhá část knihy je tvořena úvodem z Cizinky. Pro mne zklamání.

19.12.2020 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha mě zaujala díky anotaci, ale co z toho nakonec vzešlo jsem teda nečekala. Nečekala jsem, že budu tak rozpolcená... podle mě to byl i autoričin záměr?! Absurdnost, drsnost, zvrhlost a špetka originality tomuto dílu nechybí.
Co se týká hlavní postavy Madi tak ta se mi ze začátku líbila, vypadala jako člověk, který Vás zničí, když si s ní budete hrát, no opak je pravdou postupně se z ní stávala naivní blbka co si vše nechává líbit a chová se tak jak se chová, to co by ji mělo v hlavě spustit alarm ji nechává klidnou a na druhou stranu kde jakou maličkost až moc řeší.
I přesto, že děj knihy má své mouchy, je tam plno nevychytaných okamžiků, který matou a nedávají smysl mě svět elitního klubu králů zaujal, má hodně velký dějový potenciál i do dalších knih - takže ano, mám v plánu tuto sérii přečíst a už se nemohu dočkat čím mě autorka v dalších knihách překvapí a jaká tajemství odhalí nebo je ještě více prohloubí.

08.05.2020 4 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Nepatrné zlepšení autorského dua, děj se už tak moc nezadrhavá, ale i tak je tam spoustu vyplňovaných míst. Antisympatie ke Kat a Justinovi narůstají.

13.12.2020 2 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Má první kniha od Z. Šmída, kde humorně až sarkasticky vykresluje kruté a krvavé severské báje spolu se ságy vikingů.

12.11.2020 4 z 5

Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy František R. Kraus

Jsem ráda za vydaní knihy, tyto příběhy, povídky by neměly být zapomenuty.

07.11.2020 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tato kniha je takovým doplňkem k třem předešlým dílům i když si myslím, že kdyby to autorka přidala do třetího dílu bylo by to lepší, ale příznivce Dvoru neurazí.
V ději se opět ponořujume až do nitra vztahu Frye a Rhyse. U dějových linek vedlejších postav se nikam neposuneme a autorka neodhalí skoro nic z jejich pocitů... snad to naznačuje pokračování série a tato kniha je můstkem k pokračování.

17.10.2020 3 z 5

Souboj Souboj Nancy Lindsay Jones Holder

I nadále musím říct, že autorky si mne svým stylem psaní nenaklonily. Ve finálním dílu je mnoho akce, některé scény jsou jsou povedené, některé méně. Dle mého nejlepší díl série i proto, že je vše prozrazeno. Má podezření se potvrdila, tudíž jsem nebyla překvapena, navíc si to rozuzlení zasluhovalo více rozvinout. Závěr byl povedený.

13.12.2020 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Námět dobrý ale zpracování pokulhává. Hluchých míst v knize se najde více než akce. Děj zadrhavá. Nepodstatné věci jsou zmiňovany vícekrát, zatímco podstatné jednou nebo jsou pouze naznačeny. Na 2 autorky je slovní zásoba knihy slabá, ale předpokládám, že nactiletým kterým je tato kniha především určena to vadit nebude. Z postav si mé sympatie nejvíce získal děda Ed, pak snad Trick, taky mě zajímá co mezi sebou mají za tajemství. Již teď mám jasné podezření kdo Kat kousnul.

13.12.2020 2 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

No... to se moc nepovedlo. Jako Elitní klub králů jsem si oblíbila, poslední 2 knihy v sérii byly super a teď napíše Amo tohle? Přijde mi to jako prvotina, kterou vytáhla na svět v momentě, kdy přišel úspěch s první sérií. Ne vše se mi nelíbilo, tak cca polovina knihy byla čtivá pohodovka, ale i tak byl děj celkově strašně plochý a osekaný, k tomu ty časové linie na konci? To byl velký zmatek. Dalo se to napsat rozhodně lépe. Budu doufat v lepší sepsáné rozuzlení než v tomto 1.díle. Obálka opět nádherná.

04.12.2020 2 z 5