zandu zandu komentáře u knih

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Kniha je čtivá. Bavila mě.

05.06.2020 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Ufff... Příběh vás pohltí. Závěr je dle mého tak trochu uspěchaný, ale nevadí.

29.05.2020 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Nemá chybu. Baví dceru i mě. Perfektní

25.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, čtivá... Vše tu už bylo asi napsáno. Co dodat. Výborná kniha.

25.05.2020 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Bavilo mě to. Takový slabý odvar Živí mrtví. Ale super.

18.05.2020 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásný, milý příběh. Pobaví i dojme. Moc mě bavilo propojení pohádek a reálného života.

14.05.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tento díl mě nejprve nebavil tolik jako předchozí. I přes čtivost mě nedokázal tak úplně vtáhnout a myslela jsem, že to bude slabší díl. Velký omyl! To rozuzlení bylo šílené! Opět tedy musím nakonec hodnotit plným počtem.

06.05.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ufff... Těšila jsem se. Opravdu. Ale v půlce jsem to vzdala. Nechápu, co na tom všichni vidí. Pro mě to bylo totálně bezduché. Absolutně o ničem. Měla jsem komplet sérii, která šla okamžitě do světa. Jediné, co hodnotím kladně, jsou ty úžasné obálky - respektive ty šaty! Ale jinak.... Nechápu, kde tyto knihy vzaly tak skvělé hodnocení....

01.05.2020 odpad!

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak Cukrárna asi zatím nejslabší. Kavárna mě úplně dostala, Pekárna byla také skvělá. Vím, jde o odpočinkové čtení, nic náročného, bonusem jsou krásné popisy, ale Cukrárna mě prostě nedokázala vtáhnout natolik jako oba předchozí příběhy. Každopádně se těším na její další počin Pláž v Chorvatsku a doufám, že bude tak super, jak doufám :-)

01.05.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první "carterovka". Super. Sice nechápu, co nás - normální lidi - baví na takových šílenostech, ale očividně to má úspěch. Tak se těším na další :-)

28.04.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Zajímavá kniha. Opět jsem dala na doporučení a jsem za to ráda. Takové postapo scifi. Lidé přišli o zrak a průmyslové rostliny zmutovaly v monstra. A když si uvědomím, že to autor napsal před sedmdesáti lety...pane jo. Myslím, že v dnešní době není zas až tak nepředstavitelné, že by se něco takového opravdu stát mohlo. Určitě doporučuji.
"Připrav lidi o zrak a všechna naše převaha je tatam."
"Víš, nejotřesnější na tom je, když si uvědomíš, jak hladce jsme přišli o svět, který nám připadal tak bezpečný a zaručený."

24.04.2020 5 z 5

Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola kolektiv autorů

Graficky horší než modrá, ale pro změnu se lépe čte. Asi lepší překlad. Škoda že nejdou skloubit tyto dvě knihy dohromady. Ale opět - dceři se líbí.

21.04.2020 3 z 5

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Krásné kresby, překlad hrůza. Ale dceři se líbí. Pro mě utrpení číst, ale co člověk pro dítě neudělá.... Tři hvězdy jen za grafickou stránku, jinak bych musela hodnotit jako odpad.... Bohužel

21.04.2020 3 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Přesto, že jsem tento druhý díl nezhltla jako ten první, i tak musím dát plný počet hvězdiček. Opět velmi čtivé. A těším se na další.

21.04.2020 5 z 5

Kdyby šlo dát deset hvězd, tak je dám. Jsem nadšená. Přesto, že jsem o pár desítek let starší než je doporučená cílová skupina, příběh mě pohltil. Je to krásné a kouzelné. Hned se vrhám na Divomor a už teď lituji, že zatím není další díl (díly). A s HP vůbec srovnávat nebudu - HP je HP a Morrigan je Morrigan. Skvělé.

17.04.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Před pár týdny mi byla tato kniha doporučena. Teď se na ni dostalo a musím říct, že by mě ani nenapadlo, že mě bude bavit. A bavila. Moc. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a pořídila si ji. Určitě si ji jednou přečtu velmi ráda znovu.

14.04.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Za mě tak nějak zklamání. I ten styl, jakým je kniha napsána, mi moc nesedí. Přesto mě víc bavil příběh ze strany Leona. Tiffy mě strašně štvala..... Takže po velikém těšení se, jsem knihu jen zklamaně prolétla.... Nápad dobrý, bohužel špatně zpracovaný.

09.04.2020 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další díl za mnou. Musím říct, že tato série je asi to nejčtivější, co jsem kdy četla. Sotva začnu, přehoupnu se přes stou stránku a najednou je konec. A to je u každého dílu. Tohle se paní Marsonsové opravdu povedlo.

08.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Asi budu jedna z mála, ale mě kniha vůbec neoslovila. Tatéra jsem zhltla jedním dechem, ale tuhle jsem nedočetla. Asi jsem měla jiná očekávání, která nebyla naplněna. Prostě jsem se vůbec nedokázala začíst. Tím ale nechci vůbec dané téma zlehčovat....

05.04.2020 1 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Opět pecka, jako i předchozí díly. Jen mi stále tak nějak vadí to označení thriller. Ale že děj vtáhne a nepustí - naprostý souhlas.

02.04.2020 5 z 5