Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344510/bmid_neobycejna-dobrodruzstvi-deseti-pon-woi-344510.jpg 5 38 13

Copak vy jste se nikdy nepozastavili nad tím, proč a kam se ztrácejí ponožky, které jste hodili do pračky? Je nad slunce jasné, že někam mizet musejí, když dovnitř dáme dvě, a ven vytáhneme jenom jednu. Alespoň v domě malé Bé to tak chodí. A víte co? Ztracené ponožky se totiž vydávají do světa! Tam se pak proslaví jako filmová hvězda. Nebo se stanou detektivem, myší maminkou, zachráncem koťátek anebo jednoduše zalátají díru ve vraním hnízdě. Vtipná odpověď na otázku, kam při praní mizejí ponožky z páru, vyprávěná s radostí a pro radost. Roztomilá knížka přináší příběhy deseti ponožek, každá z nich zažívá své dobrodružství. Zavede vás do pohádky, na plavbu po moři i mezi bojující růže. A stejně jako je každý příběh jiný, tak je osobitá i každá ponožka: jedna je vlněná, druhá chlupatá, třetí hedvábná… Jakou asi mají povahu? Kam se vypraví? Jaký je čeká osud? Ideální na předčítání a vymýšlení vlastních příhod. Odteď vám ani ta nejsepranější ponožka nebude připadat nudná. A při čtení se budete cítit, jako byste na nohou měli měkoučké ponožky z prvotřídní angorské vlny.... celý text

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Host

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek , 2015

simca9342
26.02.2024 5 z 5

Asi nebudu sama, když napíšu, že při čtení jsem si vzpomněla na sérii Lichožrouti a také stejnojmenné filmové zpracování.
Čtení na dlouhé večery nebo víkendy... o spodním prádle! Nebojte , mám na mysli jen to, co si dáváme na chodidla. Řeč je o položkách, ale v tomhle příběhu se zatoulaly někam do neznáma. Lepší by asi bylo napsat , že se sebraly a utekly, protože už je nebavilo máchat se bezdůvodně v pračce. Jednotlivé příběhy o každé z nich jsou prokládané úvahami holky Báry domácky Bé a její mamky , kam se asi poděly.

Knihomolka506
30.12.2023 5 z 5

Tohle bylo na spravení chuti po předchozí knize to pravé :)
Osudy několika nespárovaných ponožek, po tom, co nechají svou sestru ledabyle polehávat v koši a vydají se na cestu do neznáma.
Konec a vše kolem skvělé aneb fantazii se meze nekladou a děti si ji mohou při čtení rozvíjet.

mončičák42
29.04.2023 5 z 5

Bezvadná veselá knížka pro děti rozvíjející fantazii, bavila nejen předškolního synka, ale i mě. Ilustrace text skvěle doplňují. Chcete-li se dozvědět, kam se nám ty ponožky zatoulávají, otevřete tuto knížku a začtěte se.

Damaj
04.05.2022 4 z 5

Veselé příhody 10 zatoulaných ponožek, které se vydávají do světa za dobrodružstvím a svou sestřičku ponožku nechávají v koši se špinavým prádlem.

muchomurka
18.09.2020 5 z 5

Nevím, co jsem čekala, ale dostala jsem skvělý příběh o lichých ponožkách. Úplně mě mrzelo, že jich bylo jenom deset, protože těch ponožek, co se ztratí, je mnohem mnohem více a docela ráda bych věděla, jaký měly osud. Jednoduché, nápadité, vtipné, čtivé. Ilustrace super. Nemám knížce co vytknout.

zandu
25.05.2020 5 z 5

Nemá chybu. Baví dceru i mě. Perfektní

edna084
09.03.2020 5 z 5

Chytré a velmi vtipné příběhy ponožek vydávajících se do světa za dobrodružstvím. Ideální jako knížka před spaním.

Bablu
10.04.2019 5 z 5

Roztomilé příhěhy ztracených ponožek, ideální čtení na dobrou noc. Šestiletá dcera knihu úplně hltala.

Mothermoth
20.03.2019 5 z 5

Tak konečně v tom máme jasno, jak to s těma ponožkama chodí! Vtipné, svižné, milé.

čika
16.06.2018 5 z 5

Bomba. Krasne vymyslene, napisane, zilustrovane a do cestiny prelozene. Uz davno mi nic tak nespravilo naladu

Svica
16.05.2018 5 z 5

Moc hezká kniha. Rychle se čte, je svižná a není složitá. Deset krátkých pohádek o různých ponožkách vás donutí se zamyslet kam ty potvůrky mizejí. :-D

evasamankova
11.02.2018 4 z 5

Netuctové a sympatické příběhy deseti rebelujících ponožek :))

Sobotikova
05.02.2018 5 z 5

Taková polská verze našich Lichožroutů :) Jednoduché úsměvné příběhy desíti ponožek, které se vydaly do světa. Doplněno pěknými ilustracemi.

ponožky

Autorovy knížky

Justyna Bednarek
polská, 1970
2017  92%Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)