wooloong wooloong komentáře u knih

Propletený život Propletený život Merlin Sheldrake

Fenomenální knížka o houbách od nadšeného a doslova zažraného mladého vědce, který navíc umí dobře psát. Pro mě velkolepý zážitek, který mě úplně změnil pohled nejen na houby, ale obecně na přírodu a svět, a budu z něj ještě dlouho čerpat a zpracovávat nabyté překvapivé a zajímavé informace.

06.01.2022 5 z 5

Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Antónia Mačingová

Vyzkoušela jsem na vlastní špeky i žaludek asi před deseti lety. Snídaně celkem ušla, i když jsem alergická na jablka. Oběd mi chutnal moc, ale chytnul mě z něj žlučník (poprvé a snad naposled v životě) a vařená červená řepa se sýrem k večeři (které jsem si navařila kotel na další dny), mě dostala úplně. Ve tři ráno jsem nejprve hodila do záchodu obsah žaludku (zvracím zcela výjimečně), a pak i obsah hrnce. Knížku jsem zasunula do hlubin knihovny a od té doby ji nevytáhla. Nic pro mě.

30.11.2021 1 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Další knížka, která se dobře četla. Děj hezky běží a postupně do sebe jednotlivé dějové linky zapadají až do dobře odvyprávěného a dovysvětleného finále. Jediné, co mi tam nesedělo, byla ta část týkající se nadpřirozena. Jakoby se táhla paralelně vedle hlavního příběhu a nikde do něj uspokojivě nezapadla.

30.11.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Další sériový geniální vrah, který dělá svým obětem hodně hnusné věci. Ty mi trochu vadily, ale jinak byl příběh velmi čtivý, napínavý a prakticky neodložitelný.

30.11.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Poněkud překombinované, dalo mi dost práce rozklíčovat, kdo, s kým a proč. Panoš Ota se překonává a nepochopila jsem, proč se řešilo, že Ludmila jela za Oldřichem, když z toho nakonec nic nevyplynulo.

23.11.2021 3 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Líbí se mi, že autor nechá lidi především mluvit, nikdy netlačí na pilu. Zajímavé příběhy svérázných lidí, krásné jsou i fotografie.

23.11.2021 5 z 5

Noc světlonoše Noc světlonoše Peter Tremayne (p)

Tentokrát s Fidelmou a Eadulfem řešíme nejen několik záhadných vražd v období Samhainu, ale také se dozvídáme o zakázané knize, ve které je Kristus vylíčen jako obyčejný rabín, o kacířském směru Nové víry a o střetu Nové víry a starého pohanského náboženství. Nechybí tajemný klášter se spoustou tajných chodeb a mnohá číhající nebezpečí.

14.11.2021 4 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Tentokrát žádní divocí Uí Fidgente ani tajemné kláštery. Detektivní příběh se odehrává na lodi, takže se dozvíme mnohé o lodích, moři, bouřích, námořnících, pirátech, zrádných útesech, nebezpečných úžinách, plachtění proti a po větru, ale také si připomeneme spoustu biblických citátů včetně Písně písní a dozvíme se bližší podrobnosti o Fidelmině mládí a její citovém vzplanutí.

Tentokrát jede Fidelma do Santiaga de Compostela (díky knize vím, co tento název znamená) a před cestou a během ní se stane několik vražd, které Fidelma samozřejmě nakonec zdárně vyřeší a najde pachatele. Tentokrát je na to sama bez Eadulfa a společnost jí dělá kromě proradného bývalého milence, šikovného plavčíka a zdatného námořního kapitána především úžasný kocourek Myšipán, který v celém příběhu nakonec sehraje veledůležitou úlohu.

Pro mě byla ta změna prostředí a protagonistů příjemná a příběh hodnotím jako jeden z těch lepších. Akorát jsem nikde nedohledala, jak se dnes jmenuje tehdejší Armorie.

05.11.2021 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Čtivé povídky z dětského oddělení propojené povedenou společnou linkou. Moc se povedly i ilustrace.

26.10.2021 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Teninká knížečka půjčená z dětského oddělení. Moc se mi líbily obrázky i povídky.

26.10.2021 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Armand Gamache a vesnička Three Pines opět v akci. Setkání se starými známými v novém prostředí policejní školy Sureté. Jen ta mapa mě zklamala, čekala jsem podle anotace víc.

23.10.2021 4 z 5

Fanfáry pro krále Fanfáry pro krále František Kožík

Eduard Vojan byl velký herec a František Kožík velký spisovatel. Mně se knížka líbila.

15.10.2021 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Další knížka z dětského oddělení a ani tahle nezklamala. Jak to bude s Ethanem, Káťou a Thackerayem se dalo celkem tušit, ale že až tak ... Všechny povídky byly dobré a dokážu si představit, jak si je vyprávíme jako děti u táboráku s očima navrch hlavy. Moji favorité jsou Opice, Šalamounek a Černá loď.

11.10.2021 4 z 5

Knížku jsem si zapůjčila v dětském oddělení písecké knihovny kvůli nadšeným komentářům zdejších uživatelů a nebyla zklamaná. Krátké hororové povídky spojuje postava strýce Montaguea jakožto vypravěče a malého Edgara, který dychtivě hltá každé jeho slovo. Nejvíc se mi líbila povídka Nelez tam a Nedveře a samozřejmě závěrečná pointa, i když se, díky všem těm náznakům, nabízela už od začátku.

09.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Pokračování životní pouti hrdinů z předchozího dílu, tentokrát zasazených do dramatických historických událostí období 1921 - 1945. Čtivé, zajímavé, poutavé, můžu jen doporučit.

06.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná knížka, velmi čtivá a zajímavá. Příběhy nejen jedné rodiny na pozadí historických událostí v letech 1894 - 1921. Tu tisícovku stránek (spolu s druhým dílem) jsem přelouskala za pár dní.

06.10.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Černé lekníny se mi líbily víc. Tušila jsem, o co půjde, ale přesto jsem čekala ještě něco dalšího, něco, co jsem neodhalila, a doufala jsem, že mi spadne čelist překvapením jako o Leknínů. Tohle mi na Bussiho přišlo trochu moc průhledné a přímočaré.

19.09.2021 4 z 5

Rady Čechům, jak se hravě přiučiti češtině Rady Čechům, jak se hravě přiučiti češtině Pavel Eisner

Další krásná kniha pana Eisnera o českém jazyce, ze které vyvěrá veliká láska a odbornost.

12.09.2021 5 z 5

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Nádherná kniha o nádherném jazyce. Děkuji, pane Eisnere.

12.09.2021 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Zajímavé čtení z doby, kdy lidé ještě jezdili kočáry taženými koňmi, komunikovali skrze dopisy, bavili se na kolonádách a na plesech, rodiny měly mnoho ratolestí, a pro mladou dámu bylo životně důležité najít si tu správnou odpovídající partii. Trochu mi při čtení vadily ty květnaté dlouhatánské dialogy, jelikož jsem se v nich trochu ztrácela. Hrdinka ve mně vzbudila zvědavost co se týče románu Záhady Udolfa, který právě četla a díky kterému neustále propadala romantickým představám.

11.09.2021 4 z 5