Noc světlonoše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý příběh, bohatý na nečekané zvraty a neznámé podrobnosti ze středověkého Irska. V předvečer pohanského svátku Samhain najdou Eadulf a válečník Aidan v hranici mrtvého. Muž je oblečený jako řeholník a kdosi na něm vykonal rituální „trojnou smrt“. Případu se ujímá Fidelma s Eadulfem a pátrání je zavádí do tajemného kláštera, o jehož existenci neměli ponětí, byť se nachází nedaleko Cashelu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471886/big_noc-svetlonose-nJb-471886.jpg 4.46
Série:

Sestra Fidelma 28.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Night of the Lightbringer, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Noc světlonoše

tygřík2
12. září

Standardní Fidelmino vyšetřování. Bohužel sáhodlouhé opakované popisy všeho možného nemožně zdržují děj. A, pane autore, věřte, že ve 28. pokračování už opravdu, ale opravdu, vím, co je to marsupium. :-)))

Trpaslici-zena1
23. srpna

Fidelma znovu nezklamala. Ani složitá jména mě neodradí a baví mě "luštit" tu hádanku spolu s hlavními hrdiny. Vždy znovu mě fascinuje vyspělost jejich právního řádu a možnosti skloubit ho s "novou" vírou. Jen to čekání na další příběh je nekonečné.


Ulala
31. července

Fidelma dořešila svůj další komplikovaný případ a já jsem si užila dva dny v roce 671. Dozvěděla jsem se další fakta z raného křesťanství a opět obdivovala právní řád starého Irska, ale i provázanost se "starou vírou" a zvyklostmi. Teď mi však nezbývá, než se těšit na další pokračování.

elizabeth_ba
14. července

Taková zcela standardní "tremaynovka". To znamená solidní detektivka s výbornými znalostmi doby. Bohužel, opět klášter s chodbami a neřádstvo způsobené vedlejšími klany a královstvími. Naštěstí s vůní levandule, tedy nardu. Pozitiva: opětovné se setkání s nomenklatorem jeho Svatosti Gelasiem v Římě, nastínění dalšího "kacířského" směru v nové víře, kvůli němuž proběhlo setkání učenců z několika klášterů Pěti království, a také kousek staré víry starého Irska. Nápověda k řešení kromě výše zmíněného viz kolegyňka kolacky. Pokusím se vrátit i k té zatím nedočtené "Smrti z milosti", ale nějak mě nebaví číst česky ty knihy bez Eadulfa, když už jsem je kdysi přečetla v angličtině. Mimochodem právě jsem o víkendu dočetla i tu úplně nejnovějsí (The house of Death), takže je se stále nač tešit. Líbí se mi i, jak si autor v předešlých dílech připraví půdu pro následující příběhy, i když si čtenář může myslet, že něco zapomněl vysvětlit... :-))

kolacky
13. července

Hamižnost světem vládla, vládne a bude vládnout... bohužel.