koupit eknihy

Peter Berresford Ellis

pseudonymy: Peter Tremayne, Peter MacAlan

anglická, 1943koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Rozhřešení vraždouHolubice smrtiTanec s démonyÚdolí stínuSymbol smrti

Autor

Peter Tremayne, vlastním jménem Peter Berresford Ellis, se narodil 10. března 1943 v anglickém Coventry ve Warwickshire, kde je možné doložit rodinu Ellisových až do roku 1228. Jeho matka pocházela ze staré sussexské rodiny saského původu. Není proto divu, že se vzhledem ke svým irským, skotským, vel... celý životopis(zdroj: www.legie.info)

Komentáře (4)

Přidat komentář
rossx
24. července

Skutečný znalec irských dějin. Ale na druhou stranu, styl má dost těžkopádný a Fidelma i Eadulf jsou tak schematičtí. Dozvíte se dost reálií, ale ta Gaeilge (irština). Každý bealach isteach brání dún nebo cashel, ani beoir vám nepomůže si to zapamatovat (vchod/hrad/pevnost/pivo). U Vondrušky sice naleznete chyby, ale jeho historické detektivky jsou o dost čtivější.

elizabeth_ba
28.01.2015

Jediný autor, který se s těch současných blíží ke geniálnímu Robertu van Gulikovi... Ano, takto se píšou historické detektivky... Úžasná znalost reálií i událostí tehdejšího světa. Zvláště v porovnání k českým autorům, panu Vondruškovi a Bauerovi, oba se od něj mají co učit, i když je oba mám (co se týče historických detektivek) ráda. Je vidět, že pán nepíše jen detektivky a historický bulvár. A co mě potěšilo v posledních dvou z rozsáhlé řady románů o irské právničce je, že se Fidelma (konečně) umoudřila ve vztahu vůči svému manželovi Eadulfovi a v pokračování jejich příběhů (zatím marně) doufám v další děti (třeba konečně v děvčátko)... ;-)

javirgo
13.11.2012

Pro čtenáře, kteří mají rádi knihy tohoto autora :
V pořadu Na Plovárně vysílala ČT2 rozhovor s tímto autorem. Možno vidět ze záznamu :
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/212522160100023-na-plovarne-s-peterem-tremaynem/

vincek1
16.11.2011

Knihy tohoto spisovatele mám rád protože zajímavě a poutavě popisují dějiny. Kdyby se podobně, samozřejmě ne doslova, vyučovaly tak si myslím, že by školáky více zajímaly.