Peter Berresford Ellis

Peter Tremayne · Peter MacAlan pseudonymy

anglická, 1943

Nahrávám...

Nová kniha

Smrt z milosti

Smrt z milosti - Peter Berresford Ellis

Detektivní příběhy o sestře Fidelmě přinesly historikovi a spisovateli Peteru Tremayneovi celosvětovou proslulost V oblíbené detektivce (vychází již 25. svazek) se čtená... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
slonvpokoji
11.10.2018

Poutavé detektivky a závoveň zajímavé čtení z historie. Je vidět zajímavý vývoj v postavení žen ve společnosti.

rossx
24.07.2017

Skutečný znalec irských dějin. Ale na druhou stranu, styl má dost těžkopádný a Fidelma i Eadulf jsou tak schematičtí. Dozvíte se dost reálií, ale ta Gaeilge (irština). Každý bealach isteach brání dún nebo cashel, ani beoir vám nepomůže si to zapamatovat (vchod/hrad/pevnost/pivo). U Vondrušky sice naleznete chyby, ale jeho historické detektivky jsou o dost čtivější.

elizabeth_ba
28.01.2015

Jediný autor, který se s těch současných blíží ke geniálnímu Robertu van Gulikovi... Ano, takto se píšou historické detektivky... Úžasná znalost reálií i událostí tehdejšího světa. Zvláště v porovnání k českým autorům, panu Vondruškovi a Bauerovi, oba se od něj mají co učit, i když je oba mám (co se týče historických detektivek) ráda. Je vidět, že pán nepíše jen detektivky a historický bulvár. A co mě potěšilo v posledních dvou z rozsáhlé řady románů o irské právničce je, že se Fidelma (konečně) umoudřila ve vztahu vůči svému manželovi Eadulfovi a v pokračování jejich příběhů (zatím marně) doufám v další děti (třeba konečně v děvčátko)... ;-)

javirgo
13.11.2012

Pro čtenáře, kteří mají rádi knihy tohoto autora :
V pořadu Na Plovárně vysílala ČT2 rozhovor s tímto autorem. Možno vidět ze záznamu :
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/212522160100023-na-plovarne-s-peterem-tremaynem/

vincek1
16.11.2011

Knihy tohoto spisovatele mám rád protože zajímavě a poutavě popisují dějiny. Kdyby se podobně, samozřejmě ne doslova, vyučovaly tak si myslím, že by školáky více zajímaly.