Smrt z milosti

Detektivní příběhy o sestře Fidelmě přinesly historikovi a spisovateli Peteru Tremayneovi celosvětovou proslulost V oblíbené detektivce (vychází již 25. svazek) se čtenář opět ocitá v Irsku 7. století a vydává se spolu s Fidelmou na pouť do Santiaga de Compostela. Hned první noci na lodi ale zmizí v bouři jeden z poutníků a vypadá to, že ho smetla vlna -- ovšem jen do chvíle, než se najde zakrvácený hábit. Stísněné prostory lodi se stávají místem plným nebezpečí, jež nezmizí, dokud Fidelma nezjistí, co se stalo a proč....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452122/smrt-z-milosti-ehA-452122.jpg 4.712

Sestra Fidelma 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad

Act of Mercy, 1999

Kniha Smrt z milosti

kolacky

Myšipán!

Vojslava

Někdy se vraždí v Orient Expresu, někdy na Divoké huse - cestovní detektivní příběhy jsou půvabné v tom, že zaplést příběh na omezeném prostoru s omezeným počtem lidí, ovšem s neomezenými motivy, skýtá poměrně dost možností. Motiv byl jasný v zásadě od začátku a vrah přibližně od poloviny; ale četbu jsem si užila opravdu až co konce!

iška

Fidelma byla, je a nadále zůstává mou srdcovkou. Jen mě trošinku mrzí, že u nás nevychází v následné řadě. Jednou bych si ji ráda přečetla pěkně popořádě, jenže netuším, zda se k tomu ještě někdy dostanu.

Chesterton

Trochu tápu v důvodech a smyslu proč Vyšehrad vydává tento díl až teď, ale budiž . . . . zopakuji si alespoň po delším čase Paní temnot :o)

Pro klasickou detektivku mimořádně povedená atmosféra lodi s poutníky do Santiaga de Compostela, v irském sedmém století, připravila Fidelmě zapeklitý oříšek.
Zavzpomíná na mládí, leccos přehodnotí, asi i trochu dozraje a úspěšně prosvítí temné spodní proudy myšlenek, lidských vášní i falešných motivů k řeholnímu životu u většiny zúčastněných.

Četla jsem nedávno v komentáři názor "co nového se dozvím o historii církve" a touto optikou jsem zkusila číst . . . a nic. Historické kulisy fajn, ale pohled na církev hodně strohý až oploštělý na pouhou morálku - děj by mohl posloužit zastáncům i odpůrcům celibátu například . . .
Autor, který v následujícím díle cituje Petrarcu, asi tyto ambice ani nemá. Na druhou stranu jsou i díly, kde se přece jen něco dozvědět dá. Trochu větší respekt mám k autorovým znalostem irského práva, ostatně proto je Fidelma zejména dálaigh.
Přesto za mě spokojenost nejvyšší, ostatně jako vždy ❤️
P.S. Těším se na koment Elizabeth_ba :o)

Egertová
14.11.2020

Jeden z těch lepších dílů.