wildXchos wildXchos komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Kniha umožňuje nahlédnout do mysli dítěte, který je celý život zavřené v jediném pokoji. Bylo to zajímavé, jen občas byla slovní zásoba trošku omezená a člověk musí pochopit, o čem se vlastně mluví, ale to je u pětiletého dítěte normální

06.10.2018 3 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Nějak mě příběh vůbec nebavil. Juliette byla dost nudná a ostatní postavy takové obyčejné. Nápad byl hezký ale dal by se zpracovat mnohem lépe.

25.09.2018 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Celá kniha byla nádherná, ale ten konec byl prostě dokonalý. Jen nechápu jak se mezi nimi vlastně objevila ta láska. Nejdřív mezi nimi nic nebylo a potom se najednou milovali. Hodně se mi líbilo Eadlynino sebevědomí a odhodlání.

17.09.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Sice je hezké dozvědět se něco navíc o postavách ze Selekce, ale většinu událostí z této knihy už jsme znali z jiných knih, a navíc mi připadalo, že se jednotlivé dívky povahou skoro neodlišují. Třeba Amberly se svým způsobem chovala vlastně stejně jako America.

15.09.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Na Eadlyn se mi hodně líbilo, že narozdíl od Americy veděla, co chce, byla ale až moc chladná. Horší ale byli kluci. Většina z nich se skoro neprojevila a neměli tak propracovaný charakter jako dívky v předchozích dílech Selekce. Maxon s Americou navíc působili trošku strojeně.

10.09.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Rozhodně lepší než druhý díl. Postavy jsou skvěle propracované, děj se dobře posunuje, ale občas mi připadá, že se autorka opakuje.

04.09.2018 4 z 5

Asi jsem se zamiloval do Ariho... povahou mi připomíná mě. Jejich láska je nádherná. Ta záchrana byla tak sladká....

29.08.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Zatím nejlepší díl, překonal dokonce i ten první. Konec byl vážně dojemný, i já jsem se skoro rozbrečel. Maxon je úžasný, a Aspen ukázal, že není až tak hrozný. Vážně jsem si tuhle sérii zamiloval.

22.08.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tahle kniha dává možnost pochopit Celaenu a její minulost. Bavilo mě to snad ještě víc než ostatní knihy, asi proto, že příběh ubíhá rychleji, nejsou tam žádná místa, kdy by se nic nedělo.

21.08.2018 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Po prvních pár stránkách mě kniha nijak nechytla. I tak jsem se dál snažil proniknout do tohoto světa. Po příjezdu Baze začínalo všechno nabírat směr. Stejně jako ve všech knihách Rainbow Rowellové mají všechny postavy jedinečné a dokonale promyšlené charaktery. Do příběhu jsem se zamiloval a nemohl jsem se odtrhnout až do poslední stránky. Baz a Simon mi budou opravdu chybět.

13.08.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Po prvním dílu jsem čekal něco trošku víc... America není schopná se rozhodnout co vlastně chce, i přes to, že je tak sebevědomá. Maxon na tom není o moc líp, nejradši by svou lásku nahradil jinou. Oba jsou tvrdohlaví a všechno si zatajují. Děj se skoro nikam neposouvá, v Selekci vypadne jen jedna dívka.

09.08.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle je úžasné. Ten nápad, že si princ musí vybrat z dívek tímhle způsobem je skvělý. Příběh mě hodně bavil, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Všechny dívky mají svou vlastní povahu. Jen se pořád nemůžu rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem.

06.08.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Poslední díl byl nejlepší. Už jsem si hodně oblíbil hlavní postavy, a překvapivě se mi nejvíc líbil Magnus. Bylo mi ho líto, že nedostal možnost najít skutečnou lásku. Snad nejkrásnější byl epilog, kde i po smrti své lásky mohla Tessa znovu milovat.

30.07.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Druhý díl je o něco lepší než první. V prvním bylo občas těžké pochopit, co se vlastně děje a ve druhém už je vše srozumitelné. Willovo chování začíná konečně dávat smysl, škoda jen, že si Tessa zrovna všimla, že existují i jiní muži. Jenom mi tu trošku chybí Agatha a Thomas, ale nové postavy jsou taky dobré.

25.07.2018 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Moc se mi líbí nápad s lovci stínů a autorka píše skvěle. Pořád se něco děje takže se u knihy čtenář nenudí a některé zvraty jsou velmi překvapivé. Jenom nechápu, co Tessa vlastně vidí na Willovi. Chová se k ní hrozně, a jsou tam i normální muži, Jem a Thomas.

21.07.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čekal jsem od toho něco trošku víc. Byl to vlastně jen smutný romantický příběh lidí, kteří věděli, že můžou kdykoliv umřít. Nejvíc z postav se mi asi líbil Izák, ale to nebyl účel. Připadalo mi, že to ani nebyla skutečná láska, jen prostě neměli nikoho jiného blízkého. Vlastně jsem nepochopil kdy se do sebe zamilovali, nebylo to moc poznat.

12.07.2018 3 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Velmi zajímavý a drsný příběh o trošku jiné skupině lidí. Všechno bylo tak výborně popsané a hlavní hrdina se opravdu hodně změnil. Bylo to ale takové hodně uspěchané. Kniha měla málo stránek, a kdyby se to víc rozepsalo, bylo by to lepší. Takhle se některé dost důležité části i přeskakovaly.

09.07.2018 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Příběh mohl být lépe promyšlený, a i postavy byly takové nijaké. Nikdo nedostal možnost se pořádně projevit. Autorka má velmi osobitý styl psaní, který se hodí k sérii Šepotání, ale k tomuhle už tolik ne. Nápad je ale hodně dobrý a některé části mě hodně bavily.

08.07.2018 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tohle je úplná dokonalost, zamiloval jsem se do stylu psaní autorky i do samotné knihy. Obě hlavní postavy jsou skvělé, hlavně Park, je skvělé, že je nějaká kniha o Asiatovi. Nejsou stejní jako postavy v ostatních YA a to se mi na nich líbí, odlišují se jak to jenom jde. Jenom je škoda, že je už vlastně na začátku naznačené, jak to dopadne.

05.07.2018 5 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Povídky od tohohle autora jsou ještě lepší než samotné knihy. K jeho stylu psaní se to prostě hodí víc. Příběhy skvěle doplňují knihy o Atticovi.

04.07.2018 5 z 5