wesulle wesulle komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Do půlky nebyla kniha nijak zajímavá. Po půlce se však začalo všechno rozehrávat a kniha mě opravdu dostala. Člověk se od ní nemůže odtrhnout a má hodně skličující pocit, že to přece nemůže být všechno pravda. Ale nakonec přijde smíření a on si pak jen řekne: "Wau!".

22.09.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Při četbě této knížky si uvědomíte, že můžete být rádi za to, co máte! Já jsem za to vděčná :)

25.08.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ač nejsem příznivce tohoto druhu literatury, tak musím uznat, že mě kniha dost překvapila. Byla svižná, čtivá a zábavná. Až na pár klišé, která zahrnují dokonalá těla, six packy a dlouhé nohy, je kniha hodně zdařilá :)

27.06.2014 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Kniha se čte hodně dobře, ale je lepší, když si ji nejdříve přečtete než vidíte film. Já přišla o závěr a už od začátku věděla, kdo je vrah ;)

16.03.2014 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Zvláštně pojatá kniha. Z příběhu mrazí, ale kniha jako celek mi přijde spíš jako vydání několika novinových článků. Na knize je opravdu vidět, že autor je novinář. Mně tento styl moc nesedl.

10.03.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Rozhodně doporučuji k přečtení. Knihy jsem četla v pořadí vydání a tenhle díl se mi líbil asi ze všeho nejvíc. Hodně napínavé a vyústění nečekané, i když jméno vraha lze odtušit od 3/4 knihy. Mně to ani moc nevadilo, protože příběh okolo toho byl zajímavý.

03.03.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Zprvu mě moc nezaujalo téma pašování zbraní, ale od půlky knihy se vše otočilo a kniha začala být hodně zajímavá. Konec jsem přečetla jedním dechem a byla samozřejmě hodně překvapená. Moc se mi líbí tenhle styl psaní :)

03.03.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zprvu mi kniha přišla hodně nudná, ale od poloviny knihy děj dostal grády. Dočetla jsem jedním dechem.

12.02.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Už dlouho se mi nestalo, že bych odmítla jít spát, dokud nedočtu knihu. Suzanne Collins se to povedlo. Kniha mě doslova pohltila a nenechala mě na pokoji. Musela jsem vědět, jak celý příběh skončí! Ano, nebyl v ní využit všechen potenciál, ale to by ta kniha mohla být také nekonečná, že? Konec byl tak trochu překvapením. Dal se očekávat i typický americký happyend, který celkový dojem z knihy trochu kazí. Budiž autorce odpuštěno :)

08.01.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hodně čtivé, svižné a zajímavé. Pokud si odmyslíme to, oč tam vlastně šlo. O vraždění lidí mezi sebou pro potěchu těch vyvolených. Můj názor je asi stejný jako má hlavní hrdinka. Už se těším na další díly, až se dozvím, jak to s tím Kapitolem vlastně dopadne :) Doporučení ode mě, nejdříve čtěte knihu a pak koukejte na film. Nepřipravíte se tak o to napínavé čtení ;)

Jen mi to trochu přidá jako kopčení filmu Battle Royale od režiséra Kindžiho Fukasaky, který natořil film s úplně stejným námětem v roce 2000 (podle stejnojmenné novely od Koushuna Takamiho). Tato kniha je pouze zasazená do jakési postapokalyptické doby, ale námět zůstává naprosto stejný.

20.12.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosto fenomenální kniha. Nejdříve mi vadilo, že se často střídají postavy a jejich příběhy, ale vcelku rychle jsem si na to zvykla. Je velmi čtivá a napínavá, což se mi líbí. Pokud se tedy rozhodujete mezi seriálem nebo knihou, rozhodně doporučuji knihu!

10.09.2013 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Poutavý a velmi smutný příběh ze života.Některé filozofické odstavce jsem i přeskakovala, protože mě strašně nudily. Ke konci už mě kniha moc nebavila, ale i tak ji všem doporučuji přečíst :)

16.07.2013 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha se četla velmi snadno. Líbil se mi i styl psaní (každý příběh byl psán jiným: deník, dopisy, záznamník, apod.) Ráda bych si třeba přečetla samostatnou knihu o Robertu Frobisherovi, jehož příběh jsem si oblíbila.

Moc se mi líbí myšlenka knihy, která není ani tak o převtělování duší jako o postávách, které mají každá svůj příběh a tím tvoří děj celé knihy.

Opravdu vřele doporučuji k přečtení.

10.05.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Knihu jsem četla na střední škole. Nějak jsem se nemohla zakousnout. Knihu jsem přečetla jen proto, protože jsem musela, jelikož to byla jedna z knih z povinné četby. V některých fázích mě dost nudila, protože se jedná o dílo popisné. A to doslova a do písmene. Ale za přečtení rozhodně stojí.

15.04.2013

Právě jsem knihu dočetla a to skoro jedním dechem nebýt spánku. Napoprvé mě zaujala hlavně obálka a neočekávala jsem toho moc. Ale opak byl pravdou. Moc se mi líbil příběh prokládaný fotkami a dopisy. Děj byl poutavý a celkem i nepředvídatelný. Vždycky jsem se těšila, až budu moc knihu zase otevřít a vždy mě něčím novým překvapila. Opravdu doufám, že bude nějaké pokračování.

13.04.2013 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Velmi podařená kniha, která si na nic nehraje. Četla se jedním dechem.

13.04.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak jsem konečně dočetla celou trilogii. A zdůrazňuji to slovo KONEČNĚ! První díl byl celkem slibný (ne jazykově, ale příběhově), druhý díl hezky navazoval na předchozí a byl ještě o krapet zajímavější, ale tenhle třetí díl??? Jedním slovem katastrofa. Nevím, co mají všichni s tím happyendem. Mně lezlo krkem, že to bylo všechno příšerně přeslazené. Všechno bylo předvídatelné, nic nepřekvapilo. 3/4 knížky bylo jen plkání o ničem, až v poslední 1/4 se začalo něco dít. Podezřívám autorku z toho, že po přečtení první části knihy si uvědomila, že je o ničem, tak na závěr přidala trochu akčních scén, které jakoby se do knihy vůbec nehodily. Jen aby kniha byla alespoň o něčem. Ke konci jsem už přeskakovala celé odstavce, jen abych se konečně dobrala k tomu "přesladkému" konci. Nevím proč, ale při čtení jsem se chvilí cítila jako kdybych četla Lanczovou, kterou jsem měla ráda, když mi bylo 13 let. Každý, ať si udělá závěr sám, ale za mě je to rozhodně velký palec hodně hluboko dolů!
PS: Svůj komentář bych zakončila oblíbenými slovy naší češtinářka na gymplu: "Ona je to taková pokleslá plážová četba. Ono je totiž úplně jedno, jestli se vám jedna půlka knihy omáchá.... "

09.04.2013 odpad!

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No mnohem lepší než první díl. Ale ten jazyk... Prosila bych změnit překladatele/lku. Po literární stránce žádná sláva. Na oddech na zahradě jako dělané.

06.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha byla celkem ucházející, až na to, že se občas opakovaly některé pasáže a já začínám být trochu alergická na slůvku "zavrněl".

01.03.2013 2 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Nádherný a chytlavý příběh "nešťastné" lásky. Jedna z mých oblíbených knih.

21.02.2013 5 z 5