Warronika Warronika komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

No....páááni!!! Upřímě, knihu jsem dlouho odkládala a když už jsem se na ní konečně vrhla, věděla jsem jen, že je to dobře hodnocená kniha. Chvilinku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak se to rozjelo. Úplně mě to dostalo. Ještě teď jsem uplně mimo. A dokonce i slza ukápla, a to se mi hóóódně dlouho nestalo!

13.08.2013 5 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

No, někdy jsem myslela, že knihu nedočtu a musela jsem se někdy nutit, abych vůbec četla dál. Nelíbil se mi vulgární styl některých kapitol a také některé kapitoly všeobecně jsem považovala za zbytečné, o ničem. Tři hvězdičky dávám za občasný spontální výbuch smíchu, který ve mě v některých kapitolách autorka vzbudila. Někdy jsem se 10 stránek nudila a pak narazila na větu, dvě a chechtala jsem se jak blázen.

19.05.2014 3 z 5

Hipster s andělskou hlavou Hipster s andělskou hlavou Jack Kerouac

Kniha se dobře četla, vlastně jsem ji měla přečtenou za dva dny. Spousta fotografií doplňovala příjemný zážitek z četby knihy o jednom z nejzajímavějším lidí ve světě literatury - tedy alespoň pro mě.

28.07.2013 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné!!!! Vůbec jsem nečekala, že mě to tak dostane....

28.05.2013 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Navzdory komentářů o zamotanosti děje a ztrácení se v postavách, jsem si knihu přečetla. Za sebe musím napsat, že jsem neměla problém s orientací. Dokonce mě kniha bavila a ráda jsem se k ní vracela. Můj jediný a samozřejmě osobní problém je ten, že já bych s jednotlivými postavami pobyla déle. Za mě knihu mohu doporučit.

29.12.2017 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Bruno Traven

Někdy čtu knihu, kdy pocity z ní jsou jak na houpačce. V jedné části poutavé/zajímavé/dojemné - v druhé mám co dělat, abych udržela pozornost a vůbec knihu dočetla - pak přichází část, kdy se absolutně nemůžu odtrhnou.....Takové pocity jsem měla během čtení této knihy. Teď po přečtení celého příběhu a možnosti podívat se na knihu jako na celek můžu říct, že méně zajímavých pasáží tam bylo poskrovnu. Kvalitní příběh, který chytne za srdce.

27.05.2015 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Opět se klaním před dílem karálovny detektivek! Opravdu skvěle vymyšlený příběh. Kniha Vás vtáhne do děje a nepustí. Na konci jsem tradičně čuměla jak chleba z tašky..... Tleskám a doporučuji!

11.06.2014

Ze začátku jsem byla absolutně nadšená. Nikdy jsem nic podobného nečetla a fascinovalo mě to. Nápad to byl skvělý a já četla a četla a pořád se divila a byla unešená. Ale, asi tak mírně za půlkou knihy, kdy už jsem poznala všechny "příšerky" a jejich schopnosti a poodhalila o co vlastně v příběhu jde, pro mě kniha zhasla, ztratila kouzlo a já najednou neměla chuť číst dál. Už to byla jen pohádka o podivných dětech. Bohužel, knihu jsem nedočetla, ale nelituji.

26.12.2013 3 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Velmi milé překvapení! Tuto knihu vnímám jako knihy dvě. První půlku jsem protrpěla společně s Humpem - jeho nevyhnutelnou "proměnu" i to co musel vidět a zažít. Nesčetněkrát jsem se pozastavila jak nad myšlenkou Vlka Larsna, tak i nad myšlenkami Humphreye.
Druhá polovina pak začíná od příchodu Maud. Ačkoli se kniha stáčí od surovosti k příjemnější poleze - tedy té romantické, vůbec mi to nevadilo. Ba naopak. Maud mi byla sympatická a chvilkama jsem ji i záviděla...:-)
Sečteno, podtrženo - jsem nad míru spokojená a vřele doporučuji!!!!

28.05.2013 5 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Nádhera... Když jsem jsem si knihu pořizovala, čekala jsem, že se mi bude líbit. Ovšem pocit, který z knihy mám, předčil mé očekávání! Nádherný příběh. Vřele doporučuji všem, kteří se občas a rádi - stejně jako já, zapomenou v dobách minulých. "CARITAS EXTIRPAT HOSTES"

25.04.2013 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Kniha od začátku tak nějak plyne..Nenudí to ne, ale je to takové příjemné čtení k zamyšlení. No a pak se blížíte ke konci a vše se změní. Konec byl pro mě obrovský šok!!! Čekala jsem cokoliv, ale tohle ne! Ačkoli posledních cca 30 stran bylo pro mě dosti stresující, knihu vřele DOPORUČUJI!

02.04.2014 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Brrrrrr.....No co na to říct. Moc se mi to líbilo! Ostatně jako zatím vše od K. Čapka.

28.02.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Absolutně nechápu jak jsem to mohla takhle rychle přečíst. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí. Výtečná detektivka! Doporučuju!

10.04.2013 5 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Jsem překvapená a okouzlená! Koukám na ní už nějaký ten rok ve své knihovně - ne a ne si jí přečíst. Proč??? Nádherná, čtivá záležitost. Všem vřele doporučuji ;)

05.06.2015 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Nadčasový román, aktuální téma. Nemůžu říct, že by ve mě Georges Duroy vzbuzoval odpor - naopak, docela mě fascinoval. Žasla jsem nad tím, že na to měl žaludek a že mu to všechno vycházelo. Když opomenu způsob jakým to dělal, je obdivuhodné jak si šel za svým a jak mu to pálilo. Hmmmm, bylo a je to stejné - svině se mají vždycky nejlíp! Čtivá kniha, doporučuji.

15.01.2014

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Dlouho jsem se knize vyhýbala. Proč???? Absolutně 1*! Jo a Bílá nemoc má hvězdičky dvě!

26.12.2013 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Byla jsem opět mile překvapená! Miluju Agathu a tuto knihu doporučuji! Nevím jak ostatní, ale já měla každých 20 stránek jiný tip na vraha!

16.10.2013 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Velmi smutná, bolavá a citlivá kniha. Moc se mi líbila , jsem ráda, že jsem jí přečetla, nicméně už jí číst nebudu. I když mi dala spoustu krásných životních pravd, tak mě také po celou dobu čtení "vysávala". Každopádně knihu doporučuji!

13.09.2013 5 z 5

Verlaine Verlaine Pierre Petitfils

Tato kniha se mi nečetla tak rychle a tak dobře jak jsem doufala. Někdy jsem se v knize ztrácela a taky jsem měla co dělat, abych udržela pozornost. I přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Kniha velmi zajímavě popisuje P.V. - jaký byl a co tu po sobě zanechal. Za velkou výhodu považuji rozbory některých básní, jelikož díky tomu je pro mě snadnější básně pochopit a také si je přiřadit k určité situace či jedinci. I když to nebylo - pro mě - nejjednodušší čtení, jsem spokojená a knihu doporučuji nejen fandům prokletých básníků.

23.07.2013 4 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Moc moc milé a pěkné čtení. Pár pasáží mi ale přišlo nezáživných, možná že nepochopených, nevim...každopádně jsem chvilkama vůbec nevěděla co si myslet. Nejdůležitější je pocit z knihy a ten mám pěknej, jo a chci do Holandska!

27.06.2013 4 z 5