Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc

Souhrné vydání tří divadelních her.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83356/dramata-loupeznik-rur-bila-nemoc-83356.jpg 4.4134

Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Charlie

Četla/poslouchala jsem jen R.U.R. a to jen k maturitě. I s poslechem jsem měla problém a musela u toho sledovat text v knížce. Vím, že Čapek patří k těm, co by měl každý přečíst a znát, ale mě to prostě nebavilo.

simonit

Parádní dramata. Líbila se mi všechna. Asi nemohu úplně určit, které bylo nejlepší, protože na každém bylo něco jiného a originálního. Loupežník je více taková komedie než Bílá nemoc a R.U.R....:) Ale každopádně se četlo suprově!

bakjo95
20.01.2017

Super vydání pro milovníky Čapka. Četl jsem tedy jen tžy dvě legendární - R.U.R. a Bílou nemoc, ale i tak oceňuji vydání v jednom svazku, jelikož knihy jsou samy o sobě krátké. Doporučuji - 100%

reader4ever
25.09.2015

tento autor se mi dostává pod kůži, zatím žádná jeho kniha mě nezklamala

Amiran
14.02.2015

Celkově jsme očekávala něco velkolepého, ale dostavila se směsice pocitů a ne všechny jsou si podobné... Loupežník vypadal ze začátku opravdu dobře. Děj sice nebyl nijak moc vtipný, ale rýsovala se tam nějaká zápletka. Pak to začalo být na jedno brdo. Ani konec se mi nelíbil. Myslím, že ta hra mohla dopadnout lépe, ale čest panu Čapkovi, já bych to tak nikdy nedokázala. :)
R.U.R. mě bavila nejvíce. Děj mě bavil skoro po celou dobu a ten nápad nebyl vůbec špatný. Myslím, že i z dnešní doby by se z toho lidi mohli učit. Vlastně je tenhle příběh jakýmsi upozorněním, aby lidstvo nezašlo až moc daleko.
No a Bílá nemoc je dílo. Nebo spíše Dílo. Pokud se někdo zajímá o historii a má nějaký vztah k naší zemi vůbec, tak určitě silně pocítil, že do ní dal Čapek velký kus sebe. V té době to byl trhák, ale ne kvůli zábavě, ale kvůli tomu, že byl jeden z mála lidí, který se nebál pravdy a dokázal si odvodit, co se může stát, když někomu rupne v hlavě...

Myslím, že pan Čapek byl a je umělec. Je pro mě hodně inspirativním člověkem. Čtěme jej stále a často, z jeho knih jde načerpat hodně životních rad. :)

IvcaSammet
04.02.2015

Sbírka se špatně namíchanými hrami. Za Bílou nemoc jednoznačně pět hvězdiček. Za R.U.R. už jen čtyři, protože mi hra přišla až příliš zdlouhavá a za Loupežníka pouze dvě hvězdičky. Hra se mi nelíbila, nepřišla mi vtipná, i když námět zprvu nevypadal vůbec zle. Dohromady mi to dává obyčejný průměr.

Habana
06.10.2014

Proč jsem se třeba knize vyhýbala já? Protože je to český autor a dle mého úsudku, nemůže český autor napsat nic co by upoutalo moji pozornost.
Ale může. Čapkovu R.U.R jsem dala na posezení a byla z toho nadšená. A možná trochu zmatená, ale to donutí člověka číst znova.
Proto se nedivím, že to sklidilo světový ohlas. A trochu mě to posunulo do toho, abych zabrousila do českých autorů o něco hlouběji.

Warronika
26.12.2013

Dlouho jsem se knize vyhýbala. Proč???? Absolutně 1*! Jo a Bílá nemoc má hvězdičky dvě!

Kateriska
27.05.2013

Čapkovy hry jsou úžasná díla, která stojí za přečtení. Komedie Loupežník se mi za všech tří děl líbila asi nejméně, ale to nic nemění na tom, že to je hezké dílo. Prostě mi nejméně sedla. Ale co se týče R.U.R a Bílé nemoci - Jsou výborně napsané s úžasně promyšleným dějem a u Bílé nemoci ten konec....

Drakenovec
07.04.2013

Pěkné divadelní hry, které poukazují na to, kam lidstvo spěje. Nejvíc se mi líbila R.U.R, která je taková klasika, že by si ji měl přečíst opravdu každý.

Luxiee Axony
30.03.2013

Nádherné hry, které vypovídají i o dnešní době. Jakoby byly na naši dobu psané...

Haninkaa
26.03.2013

Karel Čapek věděl přesně na co má v příbězích poukazovat,a se vším měl pravdu.Moc se mi líbí jak poukazuje na svět,který "se žene do zkázy" a na chování lidí...Kniha je báječná,velice doporučuji Bílou nemoc. :-)

čuřil
20.03.2013

Přečetl jsem jí celou. Z loupežníka jsem byl v celku zklamaný. Ale RUR bylo velmi povedené.
No a Bílá nemoc mě vyloženě dostala. Vřele doporučuji.

Charlie
19.08.2012

Četla jsem jenom RUR kvůli povinné četbě.

Zuzaňák
23.06.2012

Velice pěkná kniha. Nejvíce mne uchvátilo RUR, které se hezky četlo. Doporučuji :-)