Obrázky z Holandska

Koupit

Cestopisná kniha z Čapkových cest po Holandsku plná zajímavých postřehů a fejetonů, doplněná jednoduchými a výstižnými kresbami tamní krajiny a lidí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/685/obrazky-z-holandska-685.jpg 4.3113
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, František Borový

Kniha Obrázky z Holandska

Melcrovka

Poetické a pravdivé. Teď je to půl roku, co žiju v Holandsku. A postřehy učiněné autorem v 30. letech 20. století jsou stále platné, trefné a úsměvné i v roce 2019. A ten krásný starý český jazyk je příjemnou třešničkou na tomto zákusku.

princesse

Skvělé, odpočinkové, vtipné čtení. Jako většina z nás cestopisy běžně nečtu, ale v rámci Čtenářské výzvy 2019 jsem sáhla po Obrázcích z Holandska a nemohu si než vynachválit. Moc hezky a procítěně napsané. Od pana Čapka si přečtu i další. Čeká na mě Výlet do Španěl a Anglické listy.

Ainyska

Cestopisy a cestování mě neba, ale........

Nikdy jsem nebyla v Holandsku a nikdy jsem tam neplánovala vyrazit. Po přečtení knihy mě to ovšem velice láká. Hezké kresby, pěkně popsaný kraj, tu svobodu a čistotu bych chtěla někdy vidět na vlastní oči (za předpokladu, že tomu tak dnes je :D). Já, nejspíš i mnoho ostatních, si pod názvem této země představí tulipány a velmi často skloňovanou marušku. Ovšem kniha ukazuje úplně jiný pohled na tuto zemi. Pokud se mi pod ruku dostanou podobně skvěle napsané cestopisy, nejspíš mě doma dlouho neuvidí... doporučuji

VeruRomanská

Prostě Čapek. Nevím, jestli by dílo ocenil i ten, kdo v Holandsku nebyl, každopádně já si po pár řádcích úplně vybavila přesně, jak to tam vypadalo a jak tato země na mě působila. Navíc je kniha doplněna krasnými ilustracemi samotného autora, což mé rozpomínání na Holandsko ještě umocnilo. Na závěr jeste politicke zamyšlení ale tak to u Čapka chodí :)

Aliii

Čapkovy cestopisy (a nejen je) mám moc ráda, nedívá se totiž jen očima, ale také srdcem a vše popíše tak milým způsobem, že hladí po duši. Do krátké knížečky vměstnal to nejcharakterističtější pro Holandsko a kresby byly příjemným bonusem.

kap66

"Ačkoliv se mne na to v tuto chvíli nikdo neptá, přiznávám se, že nerad jezdím na cesty...".
Tak to dopadá, když si pecivál vybírá cestopis ke čtení: ne aby si vybral pravého cestovatele a jeho knihu využil jako zdroj informací, kdepak. Pecivál si vybere spisovatele, kterého miluje (a se kterým ještě k tomu souzní v tom, že je pro něho cestování obtížné), a je mu celkem jedno, kam cestoval a kdy se to odehrálo, protože ví, že jakmile knížku otevře, zachumlá se do těch krásných slov a myšlenek - mj. o holandském národním typu, holandském světle, holandských "malých mistrech" malujících vsedě a holandských cyklistech - a jen tady se pecivál na autora, nemajícího cyklisty příliš rád, mračí, ale zase mu to hned odpouští, už jen pro ty kouzelné malinkaté obrázky a vlastně pro Čapka celého, se vším všudy (i s tou antikolařskou jízlivostí), protože i on, pecivál anticestovatel, má díky němu milo v duši.

Stanas513

Karla Čapka jsem četla ráda, ale je to už hodně let. Tato útlá knížečka se mi dostala do ruky v rámci výzvy 2019. Popisy Holandska jsou samozřejmě zastaralé, ale i tak si člověk docela dobře představí tamější kraj.

surikata246
26.10.2018

Moc pěkné vyprávění a tak sugestivní jakoby se tam čtenář procházel s Panem Čapkem.

Holandsko Karel Čapek fejetony

Karel Čapek