vorenus vorenus komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Král už dávno není jen králem hororu.S každou novou knihou to výborně dokazuje!A detektivka v podání mistra je opravdu mistrovským dílem.A ten závěr mě úžasně dostal do kolen.Těším se na to s čím Steven přijde příště.Jeho fantazie a tempo s jakým chrlí jednu knihu za druhou je přímo k neuvěření.

22.12.2014 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Pokud se ještě nikdo s Králem nesetkal, tak bych mu tuto knihu ani nedoporučoval.Je to hodně těžké čtení, protože King si opravdu hraje se slovy a do detailu popisuje i ty nejmenší drobnosti, jako je třeba jen pití kávy.A i když někomu by stačilo na popsání pár slov, tak Král to popíše na jednom listu.I když jsem se na další výpravu do Derry moc těšil, tak jsem byl spíše zklamán.A všem radím, ať si udělájí raději výlet po stránkách kultu TO s klaunem Pennywiseom.Nespavost je spíše román o stáří a umírání.Prostě horor ze života podle S.K.

01.12.2014 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jak už tu bylo zmíněno, tak začátek se opravdu pomalu rozjíždí, ale potom ta jízda stojí za to.I když vyloženě kladného hrdinu by tu člověk asi hledal marně.

28.11.2014 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

I když je tam pár kousků slabších, tak ten zbytek to dostatečně vynahradí.Král není mrtev, ať žije King!

28.11.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Některé pasáže úplně skvostné, ale to zbytečné natahování děje se skoro nedalo vydržet.Půlka knihy tedy skvostná a další polovina k nevydržení.

28.11.2014 3 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Výborná kniha pro všechny příznivce běhu.A i když běhá žena, tak se to skvěle čte i když jste muž.Pokaždé, když knihu čtu, tak mám chuť si obout boty a vyběhnout.

17.11.2014 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo je král severské krimi! Jeho knihy prostě musí zbožňovat každý!! I když pár momentů v knize je přehnaných, ale i tak je to prostě strašně čtivé. Harryho musíte buď milovat a nebo nenávidět. Nic jiného mezitím není.

12.11.2014 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Určitě je dvojka lepší, než první díl.Budu doufat, že trojka bude luxusní a důstojné zakončení!A hrozně krásně májí autoři propracované ty psychologické části.A včera jsem měl tu čest pány vidět naživo při autogramiádě a oba jsou velcí sympaťáci a žádné namyšlené hvězdy.Prostě chlápci od vedle.Udělali na mě velký dojem svou bezprostředností a nenuceným chováním.

07.11.2014 4 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Nemohl jsem si pomoct, ale prostě jsem se od této knihy nemohl odtrhnout!Předchozí komentář nechápu!Paní, má pocit, že ji pan Kmenta houpe?Ale, že kolem Krejčíře padají lidé jako hrušky, tak na tom asi něco bude!!!A to, že si možná jeho pravá ruka možná něco přikreslila.A co má být???Z mého pohledu nevšední pohled přímo do lůna mafie.Už se nemohu dočkat dalšího dílu!!Děkuji pane Kmento!!!

26.10.2014 5 z 5

Dívej se, jak umírají Dívej se, jak umírají Ed McBain

Měl jsem pocit jako bych se ocitl přímo v amerických ulicích.A nasával jsem atmosféru s každou další stránkou.Jednou jsem se cítil jako policajt a jindy zase jako chlapec z ulice a nebo gangu.Prostě skvěle napsaný příběh!!!

02.10.2014 4 z 5

Louis de Funés Louis de Funés Jiří Žák

Jsou knihy, které se otevřou a už po pár stránkách se nedají odložit, protože vás nutí obracet jednu stráku za druhou.A tohle je přesně tento případ.Velice poutavě napsatý životopis.Obzvláště začátky tohoto filmového velikána jsou neuvěřitelně zajímavé.Čím vším si tento génius musel projít v dětsví a i později.A kam až se potom dostal, to je přímo neuvěřitelné.Můj druhý životopis od stejného autora a určitě né poslední!Výborně napsáno!!!

28.09.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Označit tuto knihu jako světový bestseller???Tak to bych si tedy netroufl!!Další průměrné čtení, které láká na nálepku a příslib něčeho vyjímečného, ale knihy které se čtou samy tohle označení opravdu nepotřebují.Prostě nic moc!Spíš nic než moc.

23.09.2014 3 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Tak jako ve většině knihách tu není žádný neznámý pachatel a i přesto je to závislost s každou další stránkou.Chlapci prostě umí!A určitě sáhnu po jejich dalším kousku. A ten konec mi doslova vyrazil dech!

18.09.2014 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Nikdo neumí psát tak poutavě ze soudních síní jako pan G.A miluji jeho konce u jeho ranné tvorby.Snad moc neprozradím, když napíšu, že u něho si člověk nemůže být jistý ani na poslední stránce, protože vždy může přijít překvapení z nečekaného rozuzlení.

16.08.2014 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nechápu předchozí komentář!!!!TYNAKALI už čte třetí knihu od Nesba, ale ani jedna ji nenadchla.Na to stačí snad jedna kniha a autora vypustím ze svého hledáčku.A ještě přeskakuje pasáže v knize!!!!Větší barbarství snad neexistuje!!!!!A jedna rada na závěr!!!Tak to nečtíííííí!!!!!!!!

21.07.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nesbo a Larsson otevřeli dveře k severské literatuře.A i když kniha láká na označení, že se jedná o bestseller a jen pro silné povahy, tak bych si dovolil s tím nesouhlasit.Už jsem četl určitě drsnější příběh.Podle mne se jedná jen o kalkul, aby se kniha dobře prodávala.Jedná se o průměrnou knihu a zajímavé téma zůstává zatím nevyužito.Možná překvapí druhý nebo třetí díl, ale upřímně nevím, jestli se do četby vůbec pustím.

21.07.2014 3 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Opravdu nevšední pohled do života žijící legendy tenisu.Tohle si může přečíst i ten, kdo o tenisu nic neví.Někdy jsem si připadal, jako bych si četl vlastní myšlenky.A opravdu šokující je, že A.A. skoro celou knihu opakuje, že nenávidí tenis.

17.07.2014 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Opravdu nevšední pohled do hlavy muže, co zabíjel pro mafii.Byl schopen zabít kohokoliv a kdekoliv.Pro peníze a nebo i za sebemenší maličkost.Tohle se čte opravdu jedním dechem!!

08.07.2014 4 z 5

Skvělá záležitost i pro ty, kdo tohohle pána z Rakouska nemusejí.Čte se to úplně samo!Opravdu se dá jen smeknout a obdivovat, kam až to A.S. dotáhl.

23.06.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Hodně netradiční Nesbo, ale i tak to člověk musí spolknout jako malinu!!!Na tomhle chlápkovi si prostě každý musí vytvořit závislost!!

15.04.2014 4 z 5