vorenus vorenus komentáře u knih

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Má to grády!Má to koule!!!Kotleta je prostě pochutnání pro každého gurmána.Opět byl vtipnej, akční a přímo božsky čtivej!!!Už se těším na až se pustím do další Frantovy flákoty.

12.05.2015 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Kinga mám rád, ale tohle je snad to nejslabší, co jsem od něj četl.Děj se strašně vleče a konec musel předpokládat každý čtenář.Prostě mě mistr tentokrát zklamal.Ale i tak mu patří velký dík.Za ty skvělé knihy, kterýma mě už roky oblažuje.

28.04.2015 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Tak tahle věc měla opravdu koule.Netušil jsem, že v našich končinách se vyskytují i tak výborní autoři.Hlavní hrdina, který vlastně hrdinou být nechce a podle toho se taky skoro celou knihu chová mi přirostl k srdci.A kniha mi byla skvěle zasazená do temného středověku a připomínala mi Hru o trůny.Prostě jsem to spolknul, jako malinu.

21.04.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jak hodnotit Policii? Těžko! Pokud bych nečetl předchozích deset knih od Nesba, tak bych byl nepochybně nadšen. A kritizovat jednoho ze svých nejoblíbenějších autorů nemohu a ani nechci, ale přesto si dovolím jednu drobnou poznámku. V Policii mi chybí asi detailnější popisky a rozebírání vražd. A nějaká ta tajemná a brutální zbraň, jako v předchozích svazcích. Ovšem hru se slovy si tentokrát Jo vychutnal, jako nikdy dřív. A i když je Nesbo neskutečně čtivej a skvělej, jako ostatně vždy. Tak asi můj nejmilejší díl to nebude.

21.04.2015 4 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Od pana J.G. mám načtenou už skoro celou tvorbu.A proto, když vyjde jeho novinka, tak mé srdce zaplesá a mé úspory zapláčou.Samozřejmě vždy s velkou radostí.A novinková Platanová alej?Nejsem v žádném případě četbou zklamán, ale těm, kdo autora neznají bych doporučil jiný svazek.J.G. psát umí a to je bez debat cítit s každé otočené stránky, ale na zadek mě tentokrát neposadil.

13.04.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Z knihy by určitě bylo výborné pokračování filmu Obecná škola.Takhle psát v našich končinách umí málokdo, protože popsat zajímavě třeba jen bouřku a dát do ní příběh, to umí opravdu jen pan S. Jen jednu malou chybičku kniha má , že je tak strašně kráááátká.

02.04.2015 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tohle nemá chybu!Je to vtipný a na české poměry skvěle akční.Člověk se s každou stránkou baví víc a víc.Nejspíš jsem našel svého dalšího oblíbeného autora.

01.04.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tak tohle mne bavilo.Je jen škoda, že u každého příběhu nebylo víc stran.Přišlo mi, že konec přišel pokaždé z nenadání a strašně rychle.

24.03.2015 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Škoda, že se paní autorka více nerozepsala.Pár stran navíc by knize jen prospělo.Děj knihy byl víc než zajímavý a jestli je příběh ze života, tak z těch slov doslova mrazí.

18.03.2015 3 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Můj třetí výlet po stránkách tohoto skvělého PANA AUTORA.Příběh hnihy a skvělá čtivost je tak silná, že člověk prostě nemůže přestat číst a musí pokračovat až do svítání.Těším se až si přečtu další kousek z dílny tohoto mistra psaného projevu.

18.03.2015 5 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Čekal jsem, že se to nebude dát číst, ale zase taková katastrofa se nekonala.Prostě sbírka úplně normálních fejetonů.Nic víc a ani nic míň.

09.03.2015 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

To se snad slovy ani nedá popsat. To se prostě musí přečíst. Moje druhá kniha od PANA autora a určitě nebude poslední. Tak mistrně napsaná kniha z vězeňského prostředí, že se to jen tak nevidí. Naposledy jsem takový skvost četl od pana Kinga.I když se příběh neodehrává jen za mřížemi. To bych autora urazil, protože tahle kniha by klidně vydala na několik příběhů. Prostě lahůdka pro každého milovníka úžasných knih.

08.03.2015 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Detektivka z pera člověka více než povolaného.A jeho pohled do nitra kriminálky a jejich nesnadné práce.A to, co si autor dovolil na poslední stránce mě poslalo přímo do čtenářského nebe.Tohle umí opravdu jen pár vyvolených autorů.Nezbývá mi, než se pustit do dalšího kousku tohoto autora.

06.03.2015 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Výborná anotace naláká na četbu této knihy.A oba autoři pak trestuhodně nevyužijí potencionál daného tématu.Prvních sto stran se hodně pomalu táhne a až po jejich přečtení to začne být trošku zajímavé.Bohužel napínavého a vzrušujícího konce se čtenář nedočká.Opět nálepka světového bestselleru, které zůstává pouze průměrným čtením.

27.02.2015 3 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Pohodové stránky plné moudra i když Ze mě byla o něco lepší. A mám tu čest, že mám výtisk i s autogramem. Na autogramiádě byl pan Dušek neuvěřitelně vstřícný a pohodový chlapík. Hýřil úsměvy a rozdával podpisy na všechny strany i se rád nechal vyfotit. Taky jsem se s ním nechal zvěčnit.

24.02.2015 4 z 5

Jste na mizině? Vaše chyba Jste na mizině? Vaše chyba Larry Winget

Autor nabízí základní body, jak vyjít s penězi.Kniha je čtivá, ale rady jsou v ní spíše pro lidi, co málo používají mozek.Většinu rad už dávno sám používám a to i bez přečtení této publikace.Víc se mi líbila autorova kniha, že lidi jsou idioti.Ale i přesto se mi kniha dobře četla i když publikace má žalostně málo stran a pár navíc by neškodilo.

22.02.2015 3 z 5

Kniha plyne příjemně jako tekoucí řeka.A vyprávění je to rozhodně více než zajímavé.Osoba pana Duška má určitě spoustu zážitků, které umí skvěle vyprávět.A opravdu je to zajímavý pohled na jeho tok myšlenek a pohled do jeho nitra.

21.02.2015 5 z 5

Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Larry Winget

Svižně napsaná kniha.Ze začátku je napsaná s humorem a určitě si v ní každý najde situaci ze svého života.Posléze autor přidává své postřehy a rady, jak lépe šetřit nebo zlepšit práci nebo celkový pohled na žití.Prostě pohodové i poučné čtení!

04.02.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Božský pokrm pro každého příznivce žánru ze světa tajných agentů.I když je to jen román, tak autor mistrně vystihl nebezpečí, které číhá na východu.Takže i přesto, že je to fikce, tak si její obsah můžeme vyložit jako memento.

16.01.2015 5 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

Po průměrném začátku se kniha s každou stránkou stává lepší a lepší.Někdy od poloviny se stává lahůdkou na knižním trhu.A v samotném závěru skvěle graduje.Děj prostě nenudí do samotného konce.Jen jsem nedržel palce policii, ale čtyřem hlavním hrdinům.Určitě se vrhnu i do druhého kousku pana autora.

16.01.2015 4 z 5