vorenus vorenus komentáře u knih

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Dennis Lehane

Naprosto uchvacující záležitost! Neskutečná závislost s každou otočenou stránkou a neschopnost přestat číst.

31.03.2016 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Kdo měl rád Vraní dívku, tak si určitě zamiluje i další ponurý výlet s touhle povedenou dvojicí. Jejich témata jsou opravdu nevšední a hodně temná. I když já sám osobně jsem čekal trošku víc. Celkové hodnocení 70%, ale určitě je to kniha, kterou stojí za to přečíst.

10.03.2016 3 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Tenhle tajemný chlápek mě dostává čím dál víc a víc. Po dočtení jedné jeho knihy mám hroznou chuť na další. Příběhy z nitra téhle skvělé mordparty jsou neskutečně návykové, ale tentokrát jsem měl strach, že to asi opravdu nebude fikce, i když to autor na začátku knihy vždy zdůrazní.

10.03.2016 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Na panu Dánovi se pomalu stávám závislým.

07.02.2016 4 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Geniální pokračování od geniálního autora. Hrůzy druhé světové války zasazené do skvělého románu. S žádnou knihou od pana Kariky jsem ještě nešlápl vedle. Je tak skvělý, že mě to donutil číst ve slovenštině. Bohužel naši nakladatelé spí a nebo nerozpoznali skvělého autora. Velká škoda pro české čtenáře!!

27.11.2015 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Možná kdybych nečetl Kotletu a Žambocha, tak bych byl možná trošku spokojen. Ale takhle to pro mne bylo velké zklamání. Moje první kniha od autora a nevím, jestli nebude i poslední. Těžko říct, jestli jsem sáhl po nejslabším titulu a nebo jestli je autorova tvorba celá taková.
Celkové hodnocení 50%.

25.09.2015 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Mediálně nafouknutá bublina. Obrovská propagace knihy a příměr ke Kingovi. To vše určitě skvěle prodává, ale obsahově je kniha spíše průměr.

04.09.2015 3 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Mistr napětí Karika mě ani potřetí nezklamal. Tenhle slovenský génius by si zasloužil uvést na český trh. Jinak zůstanou čeští čtenáři ochuzení o knižní klenoty tohoto mladého autora a to by byla velká škoda.

02.09.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

I přes to, co se chystá hlavní hrdina udělat, tak si mé sympatie získával s každou otočenou stránkou. A dle mého názoru vůbec nebyl divný, ale spíše hodně přemýšlivý člověk. Příjemně se to četlo, ale na konci mě osobně čekalo zklamání.

Celkové hodnocení 70%

02.09.2015 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro tischa8409. Nechápu, proč máš potřebu číst už pátou knihu od Kinga, aby jsi to vždy ohodnotila odpadem a nebo jednou hvězdou? Dám Ti radu zdarma. Zkus jiného autora!!

27.08.2015 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Kdo nečetl Kotletu, jako by ani nežil!Já prostě tohohle chlapíka můžu.Jeho vtip je ostřejší, než nejostřejší břitva.S každou knihou mě dostává víc a víc.

30.07.2015 4 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

VAROVÁNÍ!!!Nedoporučuji číst komentář pode mnou!!!!!!Obsahuje prozrazení konce knihy a myslím, že o to tu před přečtením knihy opravdu nikdo nestojí!!!Někteří uživatelé by si na tohle opravdu měli dávat pozor a nebo tam dát aspoň slovo spoiler.

Děkuji Darekovi za úpravu a už číst můžete.

14.07.2015 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Čerstvý vítr ze severu opět zavál.Absolutně nekompromisní záležitost.Pro toho, kdo má rád pohled do prostředí podsvětí, policie a v neposlední řadě do vysoké politiky, tak rozhodně nebude zklamán.A kdo jiný by nám to mohl zprostředkovat lépe než autor, který sám v tomto prostředí pracoval, jako policista.

02.07.2015 5 z 5

CestoSpisy CestoSpisy Petr Horký

Na cestách se pan Horký opravdu nenudí.A své prožitky se mu podařilo zdařile převést i do této publikace.Kniha je psána ve formě velice krátkých kapitol, což je asi jediný zápor knihy.Snesl bych publikaci o daleko více stranách a rád bych se s panem autorem toulal po celém světě.Ale i tak jsem byl spokojen, protože kvalitních cestopisů není nikdy dost.

15.06.2015 5 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Už předchozí kniha autora stála za to a ve druhém kousku Owen svůj psací um jen potvrdil.V první knize to jsou únosy a teď přepadávání bank.Jsem zvědav, co na nás autor nachystá ve svých dalších dvou knihách.A budu doufat, že mu poměrně vysoko nasazená laťka vydrží i do budoucna.Nebo ji snad i překoná??

06.06.2015 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Nečekal jsem od knihy žádné zázraky.A o to víc jsem byl při četbě mile překvapen.I když hodnocení tady také není moc povzbudivé.A myslím si, že určitě neprávem.Já se nenudil ani minutu a vzhledem k počtu stran jsem byl s četbou za chvilku hotov.Není to samozřejmě knižní klenot, ale pobaví a neurazí.

03.06.2015

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Nehodnotil bych to jako knihu, ale spíše jako takový deník.V některých pasážích se tento počin čte až nezvykle skvěle, ale bohužel tam jsou i slabší místa.Ve výsledku je to z mého pohledu, tak na 60%.Veronika si určitě prošla nelehkými chvílemi a nevím, jestli já sám bych dokázal takovým rodičům odpustit.Autorka má můj obdiv za to, že se jí to podařilo.

02.06.2015 3 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Těžko se mi čte a hodnotí kniha, kterou jsem viděl skvěle převedenou na filmové plátno.Při jejím čtení jsem měl takový lehký pocit deja vu.I když je kniha maličko odlišná, ale opravdu jen v maličkostech, tak ji určitě mohu doporučit všem, kdo mají rádi její filmovou podobu.

28.05.2015 4 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Vyloženě nenáročná a oddechová četba.Knihu jsem otevřel, protože mě zajímalo soukromí pana Formana a kdo jiný by ho mohl popsat lépe, než jeho žena. Škoda jen, že v knize svému muži nevěnovala větší prostor. Ty části kde se objevuje patří bezesporu k tomu nejlepšímu v celé knize. Příhoda s olympiádou mě úplně rozsekala.

28.05.2015 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Osobně nejsem velký fanda pana spisovatele, ale tahle jeho kniha se četla velice svižně.I když bych to spíše označil za deník, než za knihu.A musím před autorem smeknout, že nás nechal nahlédnout až do svého hlubokého nitra nebo by se spíš dalo napsat až na samé dno.A opravdu odkryl hodně intimní zážitky ze svého soukromí.Sám bych nejspíš tak upřímný nebyl a za tu odvahu mu patří velké plus.

14.05.2015 3 z 5