vorenus vorenus komentáře u knih

Obchodník Obchodník John Grisham

Famózní úvod jako z akčního filmu. Později výlet do světa knih. Tuto knihu by neměl žádný fanoušek knih nechat bez povšimnutí. J. G. jsem propadl už před lety a zůstane to tak do doby, co mu vydrží chuť psát.

31.03.2018 4 z 5

Čierny rok: Vojna mafie Čierny rok: Vojna mafie Jozef Karika

Karika opět neztratil nic ze svého skvělého vypravečského umu. Přijde mi, že se v prostředí mafie a korupce musel snad narodit. Možná mohl pár stránek ubrat, ale i tak se jedná v našich krajinách o výjimečného a geniální autora.

09.03.2018 4 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Nechápu, jak je možné, že J. G. píše už skoro 30.let knihy z právnického prostředí a pořád má co vyprávět. Pokaždé přijde s něčím novým a tento příběh byl doslova lahůdka.

09.03.2018 5 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl. Vhodná jen na podpal do krbu. Nuda je oproti této knize adrenalinový zážitek.

26.01.2018 1 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Tak tohle fakt nebrat a to jsem skalní fanoušek Kinga už skoro třicet let. Nejlepší z celé knihy byl Králův doslov. Ten je za pět hvězdiček. To, že to nemá konec by ani tak nevadilo, když by ten příběh měl nějaké napětí, ale tohle bylo čirý peklo a to nemyslím hrůzu. Ale je fakt, že při Kingově neuvěřitelné plodnosti to prostě někdy neklapne.

27.12.2017 1 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Obrovská odvaha, že pan Kmenta knihu vůbec napsal. Cítím hrdost, že existují v této zemi ješte takový lidé a hluboce s úctou k autorovi poklekam. A zároveň mu za ty řádky a jeho práci moc děkuji. Místy hodně brutální čtení a pomalu se člověku nechce ani věřit kam až se Béčko dostal a kolik lidí mu to žere.

15.12.2017 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Neskutečná záležitost o jednom neskutečném člověku. Konečně vyšla kniha, která je jako ten nejvybroušenější diamant. O takových lidech by se mělo psát a pak by se nám čechům zase mohlo hrdě stát.

04.12.2017 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Na tuhle knihu jsem čekal toužebně roky. A když to konečně přišlo, tak jsem hodně zklamaný. Belmondo popisuje věci, které už jeho fanoušek dávno zná a nebo se vrací k filmům že svých začátků. Chybí zmínka o peckach, jako bylo Zvíře, Lovec hlav, Bezva finta a spoustu dalších. Je to škoda a tak bych čtenářům raději doporučil jeho životopisy od Duranta nebo Žáka.

18.11.2017 3 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Formanová mě vždy bavila, ale povídky s otevřeným koncem bych neskousl od žádného autora.

23.10.2017 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Už jsem četl spoustu lepších fejetonů a úvah o životě. Pár jich od autorky bylo dobrých, ale většina vyznívá v niveč. Ke konci už to byla čirá nuda, ale její sestra ilustrovala nádherně.

14.10.2017 2 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Poutavé i poučné čtení. Konečně autorka, která píše o něčem, co má smysl. Jediná chyba byla v tom, že má kniha, tak málo stránek.

12.10.2017 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tohle by si měl povinně přečíst každý! A po přečtení tohoto díla, by se žádný rozumný člověk nikdy do žádné války nepustil.

18.09.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Jednoznačně nejslabší díl z celé série. Začátek byl neskutečnej, ale konec už se dal hodně brzo předpokládat a napětí se tím pádem z knihy úplně vytratilo. I mistr má prostě někdy tu svou slabší hodinku.

11.04.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

U této dvojice už ani nečtu anotaci, protože vím, že ať napíšou cokoliv, tak to bude jízda od prvního řádku až po ten poslední.

12.03.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Píšu to nerad, ale tohle je nejslabší Král za posledních asi deset let.

27.10.2016 3 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Člověk by si měl občas přečíst i špatnou knihu, aby potom mohl ocenit tu dobrou.

27.10.2016 2 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Nemyslím si, že by se jednalo o nějaké slabší dílo autora. Nejslabší z knihy je jen ANOTACE. Já být autor, tak se hoooodně, ale opravdu k..... nase..!!! Ten člověk by si zasloužil opravdu něco ošklivého. Mučení lebky zvané budík by nebylo na škodu, ale úplně nejlepší by bylo, když už by v životě žádnou anotaci nenapsal. A všem čtenářům poradím, aby se jí obloukem vyhnuli a zbytečně se neochudili o ten krásný moment překvapení!!

15.08.2016 4 z 5

Geniální úvahy o životě. Někdy jsem měl pocit, že se dívám do své vlastní hlavy.

22.06.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Bestsellerová nálepka se pomalu stává spíše symbolem průměrnosti.

19.06.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Další bestsellerová nálepka, co má přitáhnout čtenáře? Předchozí autorova díla neznám, tak nemohu srovnávat, jestli je tohle jeho vrchol a nebo slabší kus. Anotace byla hodně lákavá, ale rozhodně jsem od knihy čekal daleko víc. Autor celou knihu natahuje pointu, která mě osobně rozhodně dech nevyrazila, ale spíše zklamala.

10.06.2016 3 z 5