vorenus vorenus komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

I když je to samozřejmě drsná kniha, tak se v ní skrývá i milostný a romantický příběh.Mám pocit, že až už táta nebude moci psát, tak tu má svého velice obstojného nástupce.Tahle kniha má prostě neskutečnou sílu!!

02.05.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Po této knize se ze mne stává fanda sci-fi.Už se nemohu dočkat až sáhnu po nějaké další knize autora.Bavilo mě to od začátku až do konce.I po 60.letech to má sílu.A tak se asi pozná klasika!!

23.04.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jak hodnotit autorovu prvotinu?Těžko!!Protože, když už má člověk za sebou jeho pozdější tvorbu, tak v porovnání s ní je NETOPÝR maličko slabší.Nesbo si prostě připravoval půdu a s každou další knihou je lepší a lepší.

10.03.2013 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Původně jsem tuhle knihu nechtěl číst, protože je zjevné od prvního okamžiku, že půjde o smutný příběh.Ale pak jsem ji v knihkupectví popadl a během jednoho dne stačil přečíst.Je to hodně moc, moc, moc smutné, ale nejspíš i hodně poučné.Člověk si uvědomí, že se vlastně zaobírá malichernostma a měl by si užívat každý okamžik, co je mu na světě dán!!

10.03.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Steve zraje jako víno!Čím starší, tím lepší!A v jeho podání platí pravidlo, že čím má kniha víc stran, tak tím je úchvatnější.

28.02.2013 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Asi nejslabší Nesbo, kterého jsem četl.Na jiné autory by to byl trhák, ale od J.N. jsem zvyklej na větší pecky.Kniha má nejméně stránek, ale trvalo mě ji přečíst déle, než všechny knihy o H.H.Něco mi tu prostě chybělo.

10.02.2013 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Určitě zajímavé čtení i když jsem čekal, že to bude o něco brutálnější.Stačil jsem ji polknout za dva dny a i když název hrozí, tak bych se odvážil říct, že to je oddychové čtení i když člověk žasne, co někdo může za život prožít.

13.01.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo je prostě génius!!Každá kniha tohoto autora je prostě skvost!

07.11.2012 5 z 5

Bratrstvo Bratrstvo John Grisham

Moje úplně první Grishamovka.A od té doby jsem mu propadl a netrpělivě vyhlížím každou jeho novou knihu.

04.11.2012 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Už první povídka je tak brutální, že jsem ji ani nemohl dočíst a na několik týdnů jsem knihu odložil.Ale stálo za to se k ní znovu vrátit!Děsivost povídek je strašná v tom, že by jakýkoliv příběh mohl zažít každý z nás ve svém reálném životě!!

01.11.2012 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jako první jsem viděl filmovou verzi motýlka a jelikož jsem z ní byl nadšený, tak jsem se pustil i do její psané předlohy.A musím napsat, že tohle je ještě milionkrát lepší, než ten skvělej snímek.Prostě nejlepší příběhy píše život.

21.09.2012 5 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Neuvěřitelné, že tohle napsal slovenský autor a to poměrně mladý.Něco, tak drsného a brutálního jsem snad nečetl od dob kmotra.Z některých pasáží mi běhal mráz po zádech a dělalo se mi nevolno, ale i přes to jsem se od knihy nemohl odtrhnout.Doufám, že se brzo do češtiny přeloží i další knihy.

20.09.2012 5 z 5

Cuba Libre Cuba Libre Petr Horký

Nemyslím si, že by v čechách byla lepší cestovatelská dvojice.Každá jejich kniha se čte velice dobře a zkušeností mají pánové také dost.Tak nechápu, proč takové zpola negativní komentáře.Já ji mohu doporučit všem jako ostatně všechny jejich cestopisy!!

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Tuhle knížku jsem koupil kvůli legendě českého cestopisu panu Zikmundovi.Ale zjistil jsem, že i Horký s Náplavou jsou velice čtivou dvojicí.A po tom, co už netvoří dvojici Z a H, tak jsou velice kvalitní novou krví H a N.Každý jejich nový cestopis je zárukou kvalitního čtení a já se s nimi velice rád nořím do tajů a kouzel dálek.A dychtivě čekám na každý jejich nový cestopis.Chlapci mě nikdy nezklamou!!

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Už od první knihy od tohoto autora jsem jeho velký fanda a ani tady mě opět nezklamal. Skvělé!! Napínavé!! Brilantní!!! Vzrušující!!! Zamotané a brutální!!! Čekám toužebně na Sněhuláka!