Bratrstvo

Trumble je federální vězení s minimální ostrahou, kam zavírají relativně neškodné zločince. Jsou mezi nimi i tři bývalí soudci, kteří si říkají Bratrstvo. Den co den se scházejí v právnické knihovně a sepisují tu stížnosti, zastupují ostatní trestance v jejich oficiálních přích, někdy i rozsuzují spory mezi vězni. A také celé hodiny píšou vyděračské dopisy. Ty jim po čase konečně začnou přinášet ovoce a peníze se jim do vězení jen hrnou. Jenže pak se jejich rafinovaný plán pořádně zkomplikuje. Do jejich sítí se chytí velká ryba, mocný člověk s mnoha nebezpečnými přáteli – a Bratrstvo musí najednou hrát vabank…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/5583/bratrstvo-5583.jpg 3.9121

The Brethren (2000)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub, Knižní klub

Kniha Bratrstvo

pipetion
30.07.2018

Pohodové a odpočinkové čtení bez vyloženě kladné postavy. Zajímalo mě, jak příběh skončí a pointa mě nezklamala.

madem
20.05.2018

Ukázka, jak lehce může vyhrát volby, koho to do nedávna ani nenapadlo. Zbrojařský průmysl potřebuje svého muže ve vedení státu,a by byly peníze a zakázky. Tak dlouho hledají, až najdou dokonalého kandidáta, několikrát ho prověří.
Nějak však přehlédnou, že po smrti manželky preferuje mladší muže. Začíná si s jedním dopisovat a hrozí velký skandál těsně před volbami.
Pomalejší rozjezd, ale pak vše nabere spád.

vojaksvejk
01.05.2018

Jednoducho dokonalé!

1amu
09.04.2018

Byť je v době psaní tohoto komentáře modrý čtverec, konstatuji, že se mi kniha líbila. Nepatří (u mne) k TOP knihám J.G. ale je dobrá. Také vtipná a co hlavní - čte se v pohodě a lehce. Ono mi bylo úplně jedno, jak to skončí, takže spokojen.

denib
29.09.2017

Tohle je nádherná ukázka toho, jak lze manipulovat s davem i jednotlivci. Nemohla jsem si u toho nevzpomenout na film Vrtěti psem :-) Grisham je mým oblíbeným spisovatelem a i tato kniha se mu povedla. Nejen, že umí psát, ale ať se rozhodne psát o čemkoli, je vidět, že se s daným tématem dobře seznámí. Navíc mě příjemně ohromilo, že jsem vůbec nevěděla, komu mám fandit - ona tam vlastně nebyla žádná větší kladná postava. Rozhodně knihu doporučuji. I když paranoidním jedincům se může lehce zhoršit jejich psychický stav :-)

Veeris
26.04.2017

Tak tohle bylo velké zklamání, už od prvních stránek jsem se rozhodovala, jestli to hned odložit nebo číst dál. Zvolila jsem druhou možnost a to proto, že to je John Grisham a ten mě ještě dosud nikdy nezklamal. Doporučila bych mu však držet se právnických námětů, neboť politické mu zjevně moc nejdou. Ani jediná postava nebyla sympatická. V průběhu čtení jsem si říkala, že tomu dám 3 hvězdičky, ale ten absolutně useknutý konec mě přesvědčil o dvou. Opět se mi potvrdilo, že knížky pod 300 stránek nemají moc lákavý děj a konec stojí za h****. Do knihy pod 300 stran už nejdu. Jen pak tu knížku čtu, abych věděla jak to dopadne, a ono je to pak stejně jako by tam ještě dobrých 20 stran někdo vytrhl.

zd0981
11.02.2016

Ten začátek o Rusku docela prognostický. Celkově dobré.

pkweb.eu
05.11.2014

Možná jsem udělal chybu, když jsem si přečetl stručný náznak děje. - SPOILER - Fakt, že jsem se v jedné recenzi dočetl, že příběh pojednává o třech zavřených soudcích, kteří pomocí inzerátu v gay časopise vydírají bohatší homosexuály, kteří svou orientaci tají až chytnou velkou rybu – výrazného kandidáta na prezidanta USA, mi nejspíše celé pokazil (a Vám teď taky). S tímto náznakem děje jsem si totiž vystačil prakticky celou knihu. Sice to bylo barvitěji popsáno a rozvedeno a to i s bližší charakteristikou postav, ale dějově se nic více neděje. Když si zpětně přečtu, že v popisu knihy je napsáno, že se jedná příběh z federálního vězení plný překvapení, musím to dementovat. Za sebe mohu říci, že po celou dobu knihy se žádné překvapení nekoná.

TomasV.
18.05.2014

Jedna z mála knih, ke které jsem se vrátil a dočetl až napodruhé. Začátek vlažnější, nechytlo mne to tak, jak jsem u Grishama zvyklý. Ale v druhé polovině knihy se to docela rozjede a na konci příběhu čtenář řeší, komu vlastně fandí. Podaří se padouchům v hlavní roli získat i přes své jistě zavrženíhodné jednání čtenářovy sympatie natolik, že si vlastně přeje, aby jim jejich riskantní hra vyšla?

BeruškaB
12.11.2013

přečetla jsem za dva večery,napínavé má to spád není co dodat.

Jack Bauer
10.09.2013

Mistrovsky napsané dílo. Do poslední stránky nebylo sebemenší hluché místo.

evasamankova
04.09.2013

Výborný a čtivý politický thriller promyšlen do nejmenší podrobnosti.

čef
19.06.2013

Vynikající, neotřelý a rafinovaný politický thriller. Mistr Grisham u mne znovu překročil svůj stín a to jsem toho od něj přečetl hodně. Autor si se čtenářem pohrává jak kočka s myší. Kdo je vlastně hrdina, komu držet palce? Nakonec jsou jakoby téměř všechna přání vyslyšena, ale radost nepřichází. Zůstává jen blbá nálada?

vorenus
04.11.2012

Moje úplně první Grishamovka.A od té doby jsem mu propadl a netrpělivě vyhlížím každou jeho novou knihu.