Voliarty Voliarty komentáře u knih

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Deadpool cestuje so sexi kráľovnou nemŕtvych, hláškuje, oháňa sa katanamy, hláškuje, strieľa, bojuje s panteónom rôznych postáv (súboj s Bladeom bol kúl), hláškuje a baví čitateľov.

06.06.2017 4 z 5

Proměny Proměny Gregg Hurwitz

Najprv sa Batman, v pre moje oko nie moc lahodiacej kresbe, postaví proti Clayfaceovi. Čaká nás aj kratučký origin tohto zlosyna. Keby som to mal porovnať s predchádzajúcim Mad Hatterom, tak ide o slabší počin.

K druhému príbehu môžem napísať asi toľko, koľko je v ňom. Teda okrem citosloviec nič. Ide o bežný príbeh, v ktorom Batman stojí proti pašerákom ľudí. Aj vďaka tomu, že to nemá slová, tak to rýchlo odsýpa.

Posledný príbeh s kapitalistickým Man-Batom mi prišiel asi najzaujímavejší i keď zo sporu Langstroma so svojím otcom šlo vytrieskať viacej. Nevadí...

Finálne zhodnotenie: Nie je to zlé, i keď som mal možnosť čítať i lepších Batmanov. A áno, aj v tejto sérií.

01.04.2017 3 z 5

The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových Stan Lee

Tak som sa konečne dostal k najslávnejšiemu príbehu o Spider-Manovi. Škoda, že som to nečítal ako malý, kedy som nemal až taký prístup k internetu a nemal to celé vyspoilerované (i keď pravda, stačilo čítať iné komiksy, ktoré česky vyšli a v ktorých sa na túto udalosť odkazuje). No, nebolo to zlé, síce som čakal viac, ale som celkom spokojný. Zošit 121 pekne ukázal Normana upadajúceho do šialenstva a 122. zošit nám zase naservíroval Petra slepo nasledujúceho pomstu (i napriek tomu, že jeho zdrogovaný kamarát ho potrebuje).

K zošitom 88-92 sa vyjadrujem tiež pozitívne, čítal som to ešte keď to vyšlo u Netopejra.
A tu by som sa zastavil, pri smrti Georga vidíme i čo sa dialo potom, reagovať na to postavy, zatiaľ čo reakcie okolia na Gweninu smrť sa moc nedočkáme, čo je trošku škoda. Chcelo by to zahrnúť nejaké ďalšie zošity, aspoň ten s číslom 123.

Inač som ale s bookom spokojný, môžem si odškrtnúť položku na zozname ,,Najslávnejšie príbehy Spider-Mana, ktoré by som si ako jeho fanúšik mal prečítať".

03.03.2017 4 z 5

Scooby-Doo!: Týmovka Scooby-Doo!: Týmovka Sholly Fisch

Už len to, že toto vyšlo ma prekvapuje. Ďalším prekvapením, asi je, že prepojenie niečoho na čom som vyrastal (Scooby) s príbehmi, na ktorých vyrastám teraz (DC Comics) funguje dobre. Humor je strašne detinský, ale nepadá do trápnosti, kedy sa obzeráte všade naokolo, aby ste sa presvedčili, že vás nikto nenachytá pri tomto čítaní. Inač, tá jednotka vo mne zapaľuje plamienok nádeje v pokračovanie, takže sa teším, haf.

23.02.2017 4 z 5

Únos dračího rytíře Únos dračího rytíře Thomas Brezina

Chýbala mi tu záporná postava (a vzhľadom k minulým dielom ešte je tu pár neporazených zloduchov). Inač som bol celkom aj spokojný. Kniha je rýchlo a ľahko čitateľná, tak ako každá Brezinovka.

05.02.2017 3 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Tak prečítať túto knihu mi zabralo dosť veľa času. Neviem, prišla mi miestami nudná, nezáživná.
Čo ma na tejto knihe ale zase veľmi bavilo, tak to sú vykreslenia postáv.
A to hlavne hlavného hrdinu Alexa Crossa, ktorý mi prirástol k srdiečku spolu so svojou rodinou.
A druhá skvelo vykreslená postava je Garry Soneji/Murphy, ktorý je dôkazom, že Patterson vie tvoriť zvrátených a geniálnych psychopatov. Vlastne, sympatický hlavný hrdina a schopnosť vykresliť psychopatických záporákov sú to jediné, čo ma motivuje v prečítaní ďalšej nejakej Crossovky (asi niekde zoženiem Kočku a myš, vzhľadom k tomu, že Garry sa tam vracia opäť na scénu)

29.01.2017 2 z 5

Astonishing X-Men: Nadaní Astonishing X-Men: Nadaní Joss Whedon

Vy-ni-ka-jú-ce. (Síce som si ja, milovník silver age kresby, musel trošku na túto modernú zvykať, ale inak vynikajúce). V príbehu je síce zase to isté téma, ako v každom X-komikse, a to, že príde padouch a chce zničiť mutantov. Tento niekoľkokrát použitý scenár však Whedon spracoval vynikajúco (nechce sa mi rátať koľko krát som toto slovo použil a koľko krát ho ešte použijem), dodal tam civilné prvky a predstavil slávnych mutantov inač...predstavil ich (dúfam, že oceníte iróniu) ľudsky, ak sa to tak dá povedať. Sú sympatický, či ide o drsného Wolverinea, na nádej v lieku hľadiaceho Beasta, vodcu Cyclopsa, o ktorého má síce sexi stále sporo odetá Emma Frost záujem, on ale myslí na Jean. A samozrejme Kitty Pryde alias Shadowcat alias Sprite (keď budem hrdina, chcem sa volať Fanta, nie Franta, ale Fanta) alias Ariel.

07.11.2016 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Uživateľ pejty úplne vystihol môj názor na túto knižku. Prvá časť, kedy sa pán Bondy zoznamuje s mlokmy vtiahla do deja a bola zábavná a ja som rozmýšľal, že ide o jednu z najlepších knižiek, aká sa mi kedy dostala do rúk. Potom však prišla druhá časť, zapodievajúca sa začleňovaním mlokov do spoločnosti. Táto časť bola najdlhšia a ,bohužiaľ, aj najnudnejšia a dosť mi skazila chuť, takže ani tá tretia časť ma už tak nenadchla. Musím ale vyzdvihnúť poslednú kapitolu. Dovolím si tvrdiť, že ide o najoriginálnejší záver (nie len) knižného sci-fi. A aj vďaka nemu budem mať na Válku s mloky aj pekné spomienky. Bohužiaľ, tu budú aj tie na tú prostrednú časť :-(

07.11.2016 2 z 5

Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny Dušan Taragel

Ako komiksovému fanúšikovi, mi to odporúčal kamarát, že vraj to má peknú kresbu. A to musím uznať! Nepamätám si, že by som niekedy vychvaľoval u komiksu kresbu, tu by to však bola chyba! Je pekná, devušky sú kreslené naozaj, vážne SEXI a nájde sa v nej aj pár vtipných detailov (Jánošík s.r.o.).
Čo sa týka príbehu, ide o poviedočky, ktoré sú krátke, zábavné a ich jedinou nevýhodou je, že je ich len pár, čo tvorí asi jediné mínus knihy - krátkosť. Tých 32 strán utečie rýchlejšie ako Jánošík pandúrom :(

29.08.2016 5 z 5

The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf Stan Lee

Mne to prišlo z doterajších Iron Manov v UKK (až na Démon v lahvi, ktorý sa mi nedostal do rúk) ako najlepší kúsok.

Samozrejme scenár je zrážaní neustálym opakovaním Iron Manovým vybíjaním zbroje. Následne nasledujú jeho myšlienky o tom, ako je odpísaný, ale aj napriek tomu musí pozbierať zbytky energie aby porazil toho či onakého záporáka. Ďalšia scenár zrážajúca vec je komentovanie toho, čo sa deje (teraz otočím tlačítkom a aktivujem tamtoto, potiahnem páku aby som zase použil hentoto).

Spomenul som záporákov. Nick Fury a aj Captain America zvládali vo svojích zbierkach porážať len jednu organizáciu (Fury Hydru a Captain Utajenú ríšu). Iron Man je však iný borec, preto zvládne hneď dve organizácie - mafiu parodujúcu Maggiu a techno-teroristov A.I.M. Ale to nie je všetko. Ďalej tu máme géniov, komunistov, besného robota a aj béčkových zlosynov s menami po bájnych bytostiach, akými sú jednorožce.

Celkovo komiks dobre hodnotím, aj napriek tým dvom, vyššie spomenutým veciam a trošku za vlasy pritiahnutému deju, ale to je dobou a pôvodným zameraním na mladšie publikum.

P.S. V popise je napísané ,,vzdoruje útokom zločincov ako Mandarin, Half-Face či Titanium Mana´´. Mandarin je síce spomínaný, ale v komikse sa nevyskytuje, takže všetci, ktorí boli rovnako ako ja, natešení na orientálneho super zlosyna, majú smolu. :(

15.07.2016 3 z 5

Imperátor Penguin Imperátor Penguin John Layman

Ja som sa nesmierne bavil (narozdiel od dielu predošlého - Zastrašovací taktiky).

Oswald Cobblepot, doteraz v komiksoch zastávajúci vedľajšiu rolu, rozbieha vlastné diabolské plány na získanie popularity u občanov Gothamu. Ale nič nejde ako po masle.

Batman sa musí vysporiadať nie len s ekoteroristkou Poison Ivy a jej , až po končeky hlinených uši, zamilovaným Clayfaceom ale aj s následkami eventu Smrť rodiny, počas ktorého to v Gothame vyzerá ako vo filme The Purge - Očista . A na pozadí týchto príbehov sledujeme pád Pengiuna a vzostup mazanejšieho, smrteľnejšieho a nebezpečnejšieho Emperor Pengiuna.

Avšak, ako sa vraví, v najlepšom treba prestať, a preto sa dokončenia príbehu dočkáme v ďalšom, v poradí štvrtom booku, s názvom Batman Detective Comics 4: Trest.

15.07.2016 5 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

Prvá kniha od Cusslera, ktorá sa mi dostala do rúk.

Je to, aspoň podľa mňa, klasický béčkovy dobrodružný román bez nejakej hlbšej psychológie postáv. Hrdinovia sú zosobnením všetkých dobrých vlastností aké existujú, bez nejakého problému sa obetúvavajú za iných a poriadia si s každým problémom. A zloduchovia sú proste zlí, na ničom inom ako na svetovláde im nezáleží, dokonca ani na najbližšej rodine.

Čakal som niečo ako Indiana Jones, že budeme sledovať súboj Dirka a toho Mongola o to, kto ako prvý nájde Džingischánov hrob. Namiesto toho sa to s tím hrobom vyriešilo ináč a pre mňa dosť šokujúco lebo SPOILER som nečakal, že ten hrob bude mať záporák priamo na dvorku a že z jeho pokladom bude financovať svoj plán ovládnuť svet pomocou manipulácií s ropným trhom.

Nejako ma kniha neupútala, mala síce pár dobrých nápadov, ale nič, z čoho by som mal HYPE na ďalšie autorove knihy. Ale ktovie, možno raz, keď nebude čo čítať, alebo niekde v antikvariáte nájdem za dobrú cenu, dám ešte Cusslerovej famílii šancu.

09.07.2016 3 z 5

Tristanova zrada Tristanova zrada Robert Ludlum

Dej sa odohráva v dvoch dejových líniach.
V prvej sa Stephen Metcalfe snaží v Rusku zastaviť tajomného Dirigenta a zabrániť prevratu a následne jadrovej vojne.
V druhej , flashbackovej, sledujem ako sa Stephen snaží zvrátiť dejiny a poraziť nezastaviteľnú nacistickú mašinériu. V pätách má pri tom nacistu s čuchom lepším ako komisár Rex a so záľubou v škrtení obetí husľovo strunou.
Obe linky sú dobre zvládnute, nerušia jedna druhú, obe dokážu držať v napätí a smerujú do jedného prekapivého a trošku smutného finále.

SPOILER: No hold, za všetko sa platí. A za mier vo svete sa platia ceny najvyššie.

28.06.2016 5 z 5

Batman & Robin: Batman znovuzrozený Batman & Robin: Batman znovuzrozený Grant Morrison

Oproti R.I.P. ide o príbeh, alebo skôr príbehy (kniha obsahuje dva, každý po troch zošitoch) jednoduchšie, ale to neuberá na ich zábavnosti. I keď prvý príbeh o tom, ako sa nové ,,Dynamic Duo" musí vysporiadať s psychopatickým Profesorom Pygom mi prišiel omnoho zaujímavejší, ako návrat Red Hooda.
Konflikt vzťahu Dick Grayson/Damian Wayne nebol zbytočne naťahovaný (i keď niekto môže povedať, že bol úplne odstrčený do úzadia).

Kresba normálka, zvykať si nebolo treba. :)

Celkovo som spokojný, že sa k nám dostal aj takýto ,,odľahčený´´ kúsok, bez potreby ponárať sa do Batmanovej psychiky. Koniec navnadil na pokračovanie, ktorého sa bohviekedy dočkáme :(

12.06.2016 4 z 5

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Môže obsahovať SPOILERy a vyzradiť dej tejto skvelej detektívky.

Priznám sa, keď som si po rôznych trileroch, kedy sledujeme dej z pohľadu ako detektíva, tak aj vraha, dal odbočku ku kráľovnej detektívneho žánru, pripadal som si ako pri nejakej hre. Je vám predkladaný problém, rôzne možnosti a vy sa snažíte odhaliť páchateľa. Celý dej som teda nevnímal ako knihu ale skôr ako rébus (a tom som sa snažil :( ).

Potom prišiel čas na zdvihnutie opony, odhalenie páchateľa a zistenie či sme sa v našich tipoch trafili. A ja som ostal v šoku, lebo odhalenie a záver je nielen skvelý ale aj dojímavý a vrhajúci nový pohľad na Hercule Poirota. A hlavne, nie je to ten typ záveru, že dočítam, knihu odložím do poličky a ide sa na ďalšiu, ale ten, nad ktorým budete rozmýšľať aj dlho po tom, čo knihu odložíte do už spomínanej poličky :) .

02.06.2016 5 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Ľúbilo sa mi, že Juve nebol ako v trilógií s Funesom, namyslený a neschopný komisár, ale celkom zdatný a geniálny vyšetrovateľ. Postava novinára Fandora prekvapila. Fantomas je klasická záporná postava ,,brakových krvákov´´ (takto býva táto séria označovaná). Je geniálny, nepolapiteľný a úplne ľahostajný k ľuďom, ktorých zbavuje peňazí, ale aj životov, a to nie vždy tím najkrajším spôsobom.

A ten koniec...tak ten je fakt mrazivý.

12.05.2016 4 z 5

Batman: Ticho (limitovaná edice) Batman: Ticho (limitovaná edice) Jeph Loeb

Pre mňa najlepší Batkomiks, ktorí som mal to potešenie čítať.

V príbehu je nám predstavené veľké množstvo postáv. Zo zloduchov napríklad Killer Croc, ktorý by si rád pochutil na Batmanovom mäse, zvodná Poison Ivy alebo Joker vykrikujúci o Batmanovi, že sa zbláznil :) . Z hrdinov tu zase máme Catwoman a Huntress (na obe je radosť sa dívať), Supermana (ktorý si priniesol aj svojho psa Krypta) a Batmana (to by sme nečakali v Batmanovom komikse, že?). Všetky postavy sú figúrkami v hre, ktorú rozpútal tajomný Hush, ktorého motivácia je šokujúca a vyrazí vám dych.

Kresba je pekne ostrá a detailná v súčastnosti a nádherne sivá a pochmúrna v záberoch do minulosti a umocňuje dobrý pocit z príbehu.

Myslím, že sa netreba rozpisovať viacej, za mňa plný počet, päť hviezd, sto percent.

03.05.2016 5 z 5

Záhadné lovkyně Záhadné lovkyně Jean-Pierre Garen (p)

Z domorodca Tora, ktorý začínal ako ľahká korisť sa bez problémov stal vesmírny „ultra borec" a poriadne to tím vesmírnym amazonkám natrel. Ide o také „brakové" sci-fi, ktoré bavilo. A to je dôležité.

18.04.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Áno, ako tu niekto písal predo mnou, nezabudnuteľný zážitok. Aj keď, u mňa to platí skôr v tom negatívnom zmysle slova.

14.04.2016 odpad!

Záhadný Spider-Man #04 Záhadný Spider-Man #04 Dennis O'Neil

Aj keď ten posledný (a jediný) súboj medzi Hydromanom a Spidermanom ma trošku sklamal, tak som z komiksu celkom spokojný. Hydromanov ,,origin,, je klasický komiksovo naivný (spadneme do vody, kde sa testuje generátor a ejha, máme superschopnosti) a našlo sa tu aj pár vtipných hlášok.

14.04.2016 4 z 5