Voliarty Voliarty komentáře u knih

Impuls Impuls Jonathan Kellerman

Tak ja som bol z knihy celkom sklamaný. Jediné, čo mi na nej prišlo zaujímavé bol vzťah medzi Alexom Delawareom a jeho ženou a cynický Milo Sturgis . Plus ešte vrah bol celkom slušný blázon. A to je tak všetko, dej ma nebavil, nebojím sa napísať, že ma priam nudil.

07.04.2016 1 z 5

Batman: Kameňák a další příběhy Batman: Kameňák a další příběhy Alan Moore

Prvé stretnutie Batmana s klauním princom zločinu pod taktovkou Ed Brubakera si moju pozornosť nedokázalo udržať do konca, čo je dosť škoda. Joker sa zjaví, rozpúta kolo vraždenia a Batman sa mu v tom (márne) snaží zabrániť. Ku koncu to ale pre mňa nejak stráca dych a to, ako Batman zistí Jokerov finálny plán, je vážne divné.

Posledný príbeh zameraný na toho chlapa, ktorý chce spraviť niečo vážne zlé, je zaujímavý ale chcelo by to viac rozpracovať. Proste mi tomu chýbal nejaký hlbší koniec, alebo aspoň nejaký koniec.

A potom je tu Kameňák, ťahák tejto zbierky, ktorí ma bavil najviac. A to aj vďaka pohľadu na Jokera. Nenávidíte ho za tie zverstvá čo robí, na druhej strane vám jeho ,,origin´´ zahrá na citlivú nôtu, až vám je toho psychopata ľúto. Plus ešte tá kresba vyzerá úžasne, hlavne keď prší je to nádherne spravené.

Celkovo tento komiks hodnotím dobre a odporúčam každému fanúšikovi Batmana (i keď ho asi už každý správny batfanda má :-) ).

03.04.2016 4 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Poznáte to, keď všetci hovoria, ako moc ich tá kniha pohltila, že ju až nevedeli pustiť dokiaľ ju nemali celú prečítanú? Mne sa to stalo len raz pri jednej knihe a tou je práve Harry Potter a kameň mudrcov.

Keď som začal čítať túto knihu, mal som za sebou už filmové spracovanie prvej, druhej a aj tretej časti, ale povedal som si, že skúsim aj knižnú podobu. Začal som teda logicky s prvým dielom (je to normálne, že keď chcete čítať sériu začnete prvým dielom). A ten nesklamal. Už od prvého riadku prvej kapitoly som sa od tej knihy nevedel odlepiť.

Bolo jedno, či sme šli s rodičmi na návštevu, Harryho Pottera som mal stále so sebou a čítal som ho. A keď som ho nemohol čítať, tak som si prial ho čítať. Hltal som vetu za vetou, slovo za slovo, písmenko za písmenko. Nemyslel som na nič iné (čo sa mi dnes pri čítaní stáva dosť často, že myslím na niečo iné, hold ma kniha nedokáže na 100 percent upútať.)

Po skončení a odložení knihy som sa hneď vrhol na Tajomnú komnatu. Myslím, že som nedošiel ani do štvrtiny lebo tá kniha ma nebavila. Oproti jednotke to bolo ako od inej autorky. Ten vynikajúci pocit, ktorí som mal pri čítaní jednotky sa bohužiaľ neopakoval. Ani pri dvojke a ani pri žiadnej inej knihe. Aj keď niektoré sa k tomu dosť tesne priblížili.

26.03.2016 5 z 5

Avengers: Rozpad Avengers: Rozpad Brian Michael Bendis

Áno, k úplnej blaženosti a vychutnaniu si príbehu je treba mať čo to načítané. Avšak, ja osobne som si aj bez nejakých predchádzajúcich znalostí ten to komiks vychutnal.

Postav je neurékom, niektoré sú neznáme, iné pozná každý, hlavne Spider-Mana, ktorí si dokáže pre seba v tejto spleti rôznych postáv kúsoček uchmatnúť. A je to fakt komikcký kúsoček :D .

Rozuzlenie príbehu je zaujímavé a trošku aj prekvapivé. Potom nasleduje finálny zošit, v ktorom Avengeri spomínajú na niektoré svoje dobrodružstva.

Za mňa plná spokojnosť.

21.03.2016 5 z 5

Captain America a Falcon: Utajená říše Captain America a Falcon: Utajená říše Steve Englehart

Captain America tu na mňa pôsobí ako dieťa, proti ktorému sa spikli spolužiaci v škole a rodičia to nechápu. Potáca sa a snaží sa vymaniť z pavučiny klamstva, ktorú na neho uplietla Utajená ríša. A je to zaujímavé. Príbeh pôsobí trošku ako politický triler (samozrejme to nejde porovnať s Winter Soldierom, ale treba si uvedomiť obdobie, aké tie to dva príbehy delilo). A to, že je tu kopa textu je tiež obdobím, v ktorom komiks vznikol.

A P.S.: Nenechajte sa pomýliť anotáciou, Black Panther sa v komikse zjaví, ale pomáha Falconovi získať krídla. Proti Utajenej ríši nehne ani prstom.

17.03.2016 3 z 5

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Úžasne podaný už niekoľkokrát premielaný zrod jedného z najväčších komiksových hrdinov. Aj napriek znalosti Batmanovho ,,originu´´ sa nájdu situácie ktoré prekvapia.

16.03.2016 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Všetko, čo sa mi na tom to komikse páčilo už bolo napísané. Joker je geniálny psychopat, jeho pohľad na vzťah k Batmanovi je správne zvrátený.

Má to však nejaké tie chybičky. Na niektorých miestach mi vadilo, že ako keby Joker rátal so všetkými možnými problémami a bol proti nim pripravený. Vždy keď Batman niečo spravil, Joker je na to pripravený a spraví protiťah. Potom príde k ďalšej konfrontácií a zase sa situácia zopakuje. Trošku to zamrzí, lebo predsa Batman je nositeľom titulu ,,najväčší detektív sveta,, takže by ste predpokládali, že to naopak on bude na všetko pripravený a nie, že padne do každej pasce.

Aj napriek tejto chyb(ičk)e som si komiks náramne užil. Má skvelú atmosféru a aj dlho po prečítaní vo mne ostával pocit ,,mrazenia´´. Už sa teším až Crew vydá ďalší duel smrti medzi Batmanom a Jokerom od Snydera, v angličine pod názvom Endgame.

16.03.2016 5 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

To, že Cotton Malone je klasicky, nezničiteľný, správny americký hrdina, ktorí má málokedy s niečím problém a randí so sexi kočkou, by mi ani tak nevadilo.

Táto kniha ma sklamáva, čo sa týka záporných postáv. Prečo je tu písané, že Spoločenstvo má štyroch ,,tých hlavných vodcov´´ keď všetok priestor si pre seba zaberá Quentin Hale? Tí ostatný tu vôbec nemuseli byť, prišli mi ako také krovie. Mohla sa vynechať tá Carbonellová, alebo ako presne sa volala tá ženská (ktorá mi mimochodom riadne sala krv) a jej priestor sa mohol venovať tím ostatným kapitánom.

Ale to nie je jediné prečo len 2 hviezdičky. Mám rád historickú tematiku a naháňanie po niečom z minulosti (v tom to prípade dokument dávajúci Spoločenstvu nejakí druh diplomatickej imunity) ale táto kniha nejako nedokázala udržať moju pozornosť. Škoda, lebo námet znel zaujímavo.

16.03.2016 2 z 5

Thor: Znovuzrození Thor: Znovuzrození Joseph Michael Straczynski

Tak ako v Iron Man: Extremis aj tu sa mi ľúbili dosť oba súboje, prvý s Iron Manom a druhý s Destroyerom. Ale na rozdiel od Iron Mana, kde ma bavili len tie súboje, u Thora ma držal aj príbeh, ktorí je skvelý, zábavný a miestami vtipný. Tú jedinú nevýhodu, že príbeh po skončení knihy nekončí a pokračovania príbehu sa (v češtine) nedočkáme sa už písalo v komentároch predo mnou.

14.03.2016 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Ian Fleming

Skvelé ukončenie duelu medzi tajným agentom Jamesom Bondom a géniom zločinu Ernstom Stavrom Blofeldom, ktorí začal v Thunderballe.

13.03.2016 5 z 5

Iron Man: Extremis Iron Man: Extremis Warren Ellis

Tak pre mňa za polovicu (áno 2 nie je polovica z 5, ale pol body tu dávať nejde). Z úplného sklamania to zachraňujú tie dva súboje. Prvý na diaľnici a posledný vo Washingtone. Kresba sa mi zo začiatku nepáčila ale po niekoľkých stranách som si zvykol.

13.03.2016 2 z 5

Goldfinger Goldfinger Ian Fleming

Goldfinger nie je len podľa mňa najlepší bondovský film, najlepší bondovský záporák, ale aj najlepšia bondovská kniha, ktorú som zlupol za štyri dni.

11.03.2016 5 z 5

Doktor No Doktor No Ian Fleming

Kniha ma nejako nedokázala vtiahnuť do deja, ako sa to podarilo napríklad Goldfingerovi. Doktor No je rovnako ako ostatní bondovský záporáci zaujímavá postava + preklad mena Honey Rider na Zlatka Riderová vo mne dlho vyvolávalo záchvaty smiechu. :-D

11.03.2016 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Veľa zvratov, zaujímavý záporák a obľúbený Lincoln Rhyme.

11.03.2016 5 z 5

Šílený Šílený Gregg Hurwitz

Origin Mad Hattera mi prišiel zaujímavejší, než origin Scarecrowa v predchádzajúcej knihe. K tomu ešte vtipné komentáre postáv k Batmanovskej ,,klasike" , akou je preskakovanie okna alebo miznutie, keď sa nikto nedíva. A Mad Hatter je fakt psycho (však to má aj v mene) a som zvedavý, či sa nám ešte dostanú do rúk nejaké príbehy s ním.

11.03.2016 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Už len za ten záver si to zaslúži plný počet hviezdičiek. Plus Norman Bates je skvelé vymyslený šialený charakter.

08.03.2016 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Síce mal Hodinár viac zvratov a bol prekvapivejší, Zberateľ kostí ma zo všetkých ,,Rhymoviek´´ bavil najviac a považujem ho za najlepší diel. Film bol tiež fajn, ale oproti knihe je to slabý odvar. Odporúčam všetkými desiatimi (či skôr piatimi :) )

07.03.2016 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

Po zhliadnutí upútavky na film Cross a dozvedení sa, že je natočený podľa knihy, zohnal som si ju. Je to dobrý thriller, v ktorom okrem hlavej postavy, detektíva-psychológa Alexa Crossa, ktorí sa snaží žiť ,,bezpečnejší život" kvôli rodine, sledujeme aj záporáka, ktorým je zaujímavo vykreslený psychopat, ktorí okrem, v popise spomenutého, znásilňovania žien aj vraždí pre mafiu.

05.03.2016 4 z 5

X-Men (kniha 04) X-Men (kniha 04) Chris Claremont

Aj keď je príbeh Dark Phoenix hlavným ťahákom tohto komiksu, tak musím priznať, že prvý príbeh s všemocným Proteusom ma bavil viacej. Bolo fajn zase sa vrátiť k X-menom prostredníctvom Comicsových legiend.

25.02.2016 4 z 5