Goldfinger

Známý románový hrdina podstupuje nerovný, ale vítězný zápas se záhadným cizincem, který útočí na anglický zlatý poklad.
V tomto příběhu podstupuje hrdina nerovný, ale vítězný zápas se záhadným cizincem, který se rozhodl zaútočit na anglický zlatý poklad.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1771/goldfinger-1771.jpg 4.176

James Bond - agent 007 (7.)

Goldfinger (1959)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Pragma

Kniha Goldfinger

Kuža007

Goldfinger asi zatím vede ze všech Flemingových bondovek, které jsem četl. Klasický záporák toužící po zlatě. Skvělý James Bond, ale bohužel narozdíl od filmu málo zmiňovaná bond girl. Přesto stejně jako film Goldfinger nejlepší bondovka.

MC87
26.08.2018

Zlatý prst je velmi nebezpečný padouch, který si věří natolik, že se dopustí klasické padouší chyby, že prozrazuje veškeré své plány...

Velmi čtivá kniha v Playboy stylu, špionážní pasáži nelze nic vytknout, Bond si vede opravdu precizně na to, že je většinu doby pod vlivem alkoholu (nebo právě díky tomu?) a při popisu automobilových projížděk a honiček jsem měl pocit,jako bych to sám prožíval.

laepus
28.10.2016

Je vidět, že už Fleming to píše s velkou lehkostí a notnou dávkou sebeironie. Kdo to tedy bere moc vážně (stejně tak i filmy), tak bude zklamán. Jen sednout, číst, usmívat se a nechat s unášet spoustou skrytých reklam různých značek, absurdních zápletek a napínavých rozuzlení.

Voliarty
11.03.2016

Goldfinger nie je len podľa mňa najlepší bondovský film, najlepší bondovský záporák, ale aj najlepšia bondovská kniha, ktorú som zlupol za štyri dni.

woodward
17.08.2015

Nechci vypadat jako šťoura, ale Goldfinger útočí na Fort Knox ve Spojených státech, kde je (pochopitelně) uložen americký, nikoliv anglický zlatý poklad...

J.Connor
30.08.2014

Bondovky jsou klasické odpočinkové čtení pro pány se všemi ingrediencemi, které dané publikum požaduje. Zde Bond např. zajde v milostném dobrodružství tak daleko, že přeučí i šéfku lesbického gangu. Od jiné spotřební zábavy Bonda dělí právě ona zmiňovaná omáčka, detailní popisy exotických lokací, podrobnosti o dobové technice, politice, sportu, bontonu, oblékání, stravování atd. - již jen ta asi desetistránková partie golfu s Goldfingerem! Právě tato omáčka dle mého názoru tahá Bonda z vod průměrného "rodokapsu".

mgeisselreiter
16.07.2014

Moje první kniha od Fleminga. Četla se dobře, ale dějově je to celkem prázdné, tedy nic moc akce a hodně omáčky. 70% a tentokrát 3*, 16.7.2014.
25.1.2015 jsem poprvé shlédl filmové zpracování a musím říct, že to bylo podstatně lepší než kniha.

ondrash77
07.04.2014

Pro někoho to bude zklamáním, ale oproti filmové podobě "papírový" Goldfinger nabízí mnohem méně strhující zážitek. Na rozdíl od filmu tady akce není to nejdůležitější, přesto se kniha čte rychle a děj příjemně odsýpá. Celou recenzi najdete tady: http://www.kniznistrepy.cz/2014/04/07/goldfinger/

Niki
27.05.2013

Klasická bondovka, lehké čtení, ale úplně můj šálek kávy to není.

Lazy
11.01.2013

První bondovka, kterou jsem četl, zároveň při sledování jeho filmových akcí. A nejsem vůbec zklamaný, četlo se to moc příjemně a navíc oproti filmu je tam pár odlišností.

nightlybird
27.01.2011

Opět jedna z "vlakovek", které mi pomáhaly zkrátit čtyřhodinové noční cesty rychlíkem. Klasická bondovka, pro paperbackové vydání v Magnetu zkrácená překladatelem. Jiné vydání jsem nečetl a tak neposoudím, nakolik na překlad a úpravu Bond doplatil. Každopádně je celkem zajímavý doslov Ivo Štuky "007 a jeho otec aneb jak se dělá pohádkový hrdina". Knížka je oživena fotografiemi z filmu a několika Flemingovými.
Pokud by si to někdo chtěl přečíst, je to na www.james-bond.cz/knihy/cz/Goldfinger.doc, takže pokud budete mít dlouhou chvíli a tento druh literatury neuráží příliš vaše estetické cítění, můžete číst.

James Bond, agent 007 thrillery

Ian Fleming