Voliarty Voliarty komentáře u knih

Goldfinger Goldfinger Ian Fleming

Goldfinger nie je len podľa mňa najlepší bondovský film, najlepší bondovský záporák, ale aj najlepšia bondovská kniha, ktorú som zlupol za štyri dni.

11.03.2016 5 z 5

Doktor No Doktor No Ian Fleming

Kniha ma nejako nedokázala vtiahnuť do deja, ako sa to podarilo napríklad Goldfingerovi. Doktor No je rovnako ako ostatní bondovský záporáci zaujímavá postava + preklad mena Honey Rider na Zlatka Riderová vo mne dlho vyvolávalo záchvaty smiechu. :-D

11.03.2016 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Veľa zvratov, zaujímavý záporák a obľúbený Lincoln Rhyme.

11.03.2016 5 z 5

Šílený Šílený Gregg Hurwitz

Origin Mad Hattera mi prišiel zaujímavejší, než origin Scarecrowa v predchádzajúcej knihe. K tomu ešte vtipné komentáre postáv k Batmanovskej ,,klasike" , akou je preskakovanie okna alebo miznutie, keď sa nikto nedíva. A Mad Hatter je fakt psycho (však to má aj v mene) a som zvedavý, či sa nám ešte dostanú do rúk nejaké príbehy s ním.

11.03.2016 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Už len za ten záver si to zaslúži plný počet hviezdičiek. Plus Norman Bates je skvelé vymyslený šialený charakter.

08.03.2016 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Síce mal Hodinár viac zvratov a bol prekvapivejší, Zberateľ kostí ma zo všetkých ,,Rhymoviek´´ bavil najviac a považujem ho za najlepší diel. Film bol tiež fajn, ale oproti knihe je to slabý odvar. Odporúčam všetkými desiatimi (či skôr piatimi :) )

07.03.2016 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

Po zhliadnutí upútavky na film Cross a dozvedení sa, že je natočený podľa knihy, zohnal som si ju. Je to dobrý thriller, v ktorom okrem hlavej postavy, detektíva-psychológa Alexa Crossa, ktorí sa snaží žiť ,,bezpečnejší život" kvôli rodine, sledujeme aj záporáka, ktorým je zaujímavo vykreslený psychopat, ktorí okrem, v popise spomenutého, znásilňovania žien aj vraždí pre mafiu.

05.03.2016 4 z 5

X-Men (kniha 04) X-Men (kniha 04) Chris Claremont

Aj keď je príbeh Dark Phoenix hlavným ťahákom tohto komiksu, tak musím priznať, že prvý príbeh s všemocným Proteusom ma bavil viacej. Bolo fajn zase sa vrátiť k X-menom prostredníctvom Comicsových legiend.

25.02.2016 4 z 5