Záhadný Spider-Man #04

Záhadný Spider-Man #04 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7461/zahadny-spider-man-7461.jpg 4 8 3

Ivan Kučera
09.10.2018 4 z 5

Ako zaznie (vtipne?) hneď na začiatku, od konca minulého dobrodružstva uplynulo presne 14 hodín, 23 minút a 8 sekúnd. To je vec, na ktorú treba dôrazne poukázať, pretože prvé tri čísla Záhadného Spider-Mana zrovna nadväznosťou na predchádzajúce čísla príliš (vlastne vôbec) nevynikali. Číslo 4 každopádne skutočne začína plus mínus tam, kde končilo č. 3 so Submarinerom, takže Spajdy je stále na lodi Bulldog, kde súboj s princom Namorom prebiehal. Vzhľadom na rovnaké prostredie som si myslel, že sa nespokojný a nepokojný Submariner vráti a znova sa začne peklo, ale nie, tentokrát sa stávame svedkami zrodu nového Sieťomilovho soka a to legendárneho Hydromana. Ten sa stane z bežného námorníka Morrieho Bencha, ktorý spadne do mora v najnevhodnejší okamih, čo už je síce dosť ohraté, tak ale čo by sme chceli, drvivú väčšinu marveláckych superhrdinov stvorila s prepáčením blbá náhoda (resp. nehoda resp. kombinácia náhody a nehody). Z Morrieho večnej "mokrosti" som mal ako malý slušné nočné traumy a nebolo mi všetko jedno. Celkovo je linka s Hydromanom riadne naturalistická, vrátane záporákovho (samozrejme dočasného) finálneho "vyparenia", čo je slušne mrazivé a znepokojivé. Príbeh tvorí väčšinu č. 4. Záverečným bonusom je príbeh, ktorý (prekvapivo) pokračoval hneď v č. 5 a to vyslobodenie záhadného muža z extrémne ponurého (hlboká novembrová noc plná bičujúceho dažďa a silného vetra) väzenia z Rykerovho ostrova. Táto časť je zatiaľ asi "najfantastickejšia" zo všetkých dovtedy vydaných Stenolezových semic-slovarťáckych komiksov, keďže okrem iného uvidíme aj gigantický mix veľryba a chobotnice.

Voliarty
14.04.2016 4 z 5

Aj keď ten posledný (a jediný) súboj medzi Hydromanom a Spidermanom ma trošku sklamal, tak som z komiksu celkom spokojný. Hydromanov ,,origin,, je klasický komiksovo naivný (spadneme do vody, kde sa testuje generátor a ejha, máme superschopnosti) a našlo sa tu aj pár vtipných hlášok.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.