Batman a syn

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra's al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328579/big_batman-a-syn-SgR-328579.jpg 3.2126

DC komiksový komplet 4.

20.11.2020

Dobrý komiks

mirec88
03.06.2020

No dalo sa to prežiť, hoci Batman má oveľa lepšie komiksy, ale ako jednohubka fajn. Ale mám s tým zásadný problém a to, že to je useknutý príbeh, ktorý sa ani poriadne nezačal a čo bude ďalej sa asi nedozviem nikdy. Retro potešilo.

1972Sixo
04.11.2019

Škoda neukončeného deja! Ináč - nie zlé.

AuroN
29.03.2019

Komiksu Batman a syn jsem se děsil už dlouho. Od chvíle, co jsem se dozvěděl, že Batman má syna (a je to někdo jiný než Terry McGinnis), bylo mi jasné, že půjde o průser. Dlouho jsem váhal mezi tím, zda si nejdříve přečíst toto dílko, nebo se podívat na animovanou verzi, která by přeci jen mohla být o chlup stravitelnější. No, můžu s klidem říct, že je to úplně jedno. Tento díl DCKK se prostě nepovedl (a s tím filmem to nedopadlo o nic lépe). Příběh je... plytký, ani nemá téměř žádnou hloubku, ničím nechytá a hlavně, NENÍ USPOKOJIVĚ UKONČEN! Damian je otravný, nezajímavý a čtenář si k němu nemá šanci vypěstovat jakékoli sympatie, či jej alespoň z části pochopit. Mám-li být upřímný, ani kresba se neřadí k nejlepším, ale furt se to dá. Z části to zachraňuje závěr, jenž je však sprostě useknut, takže ve chvíli kdy dočtete, listujete knihou jak zběsilí, abyste našli zbývající stránky. Bohužel tam nejsou. Sem tam se najdou i světlé chvilky, které celou knihu jen tak tak drží nad vodou, ale na celkovém dojmu to nijak příliš nepřidá. Závěrem tedy asi takto: přečtěte, zapomeňte na to a vložte hluboko a daleko na poličku za ostatní knihy. Dvě hvězdy, za víc to nestojí.

Placi
12.10.2017

Musím přiznat, že se mi to nečetlo tak lehce jako například Dlouhý Halloween nebo Ticho, když to tedy mohu porovnat s jinými příběhy Temného rytíře z DC UKK. Některé věci mi v příběhu prostě neseděly. Vím, že Damian byl k Brucovi nasazen za určitým účelem, ale přesto mi to přišlo jaksi kostrbaté. Těším se na další díly, snad budu opět nadšen jako u předchozích čísel.

Loxias
25.09.2017

Nebylo to uplne spatny, ale dost tomu chybel nejaky koncept. Obe casti (zvlaste ta druha) zanechali neprijemny dojem otevreneho konce a tak je slo brat spise jako jakousi ochutnavku. Paradoxne me daleko vic uspokojila retro cast s prvnim uvedenim Talie.

IvankaM
06.08.2017

Úžasné.
Kresba nádherná a scénář také nezklamal. Akce sice bylo méně, ale to mi upřímně nevadilo. Líbilo se mi také vidět trochu Bruce a ne jen Batmana :)

Ivan Kučera
09.06.2017

„Dnes som bojoval so zločinom. Zločin prehral.“ Ten úvod je geniálny: Batman strelí Jokera do tváre, Joker zabíja Batmana a Gordon sa zblázni a skočí zo strechy. To všetko bez toho, aby šlo o sen/nočnú moru. Paráda. Bohužiaľ, inak je kniha Batman a syn plná rozporov. Na jednej strane veselo skotačiaci Robin a Damian „vtipne“ zamykajúci Alfreda do skrine... a oproti tomu dieťa režúce ľudské hlavy a finále s prostitútkami, pripomínajúce čosi medzi 8 MM a Predátorom 2, ehm! Rozporuplnosť sa prejavuje aj na kresbe, ktorá je síce miestami úchvatná a krásna (ninja Man-Bati), ale občas príde záber, na ktorom je predsa len poznať, že vznikol v dávnom roku 2006 resp. 2007. Príbeh je plný nečakaných prekvapení a zbesilo upaľuje dopredu (len čo vás prestane baviť Talia, príde návšteva Anglicka a následne Gibraltáru), ale jedným dychom musím dodať, že aj pri druhom prečítaní som mal problém niektoré veci pochopiť (napr. práve finále s „Batman-Baneom", ktoré s predchádzajúcim dejom – ak nerátam prvé stránky – nijako nesúviselo a napriek tomu mu bol venovaný veľký priestor). Najhoršie však je, že príbeh s názvom Batman a syn vlastne o Batmanovi a synovi príliš nie je. Batman zoberie informáciu o biologickom synovi štýlom „no dobre teda, čo už“. V deji syn nemá veľké opodstatnenie a keby tu nebol, nič zlé by sa nestalo. Keď už tvorcovia tak hrozne chceli použiť Damiana, mali preňho vymyslieť lepší príbeh. Samozrejme príbeh je otvorený dokorán, čo tiež nepoteší; chcelo to troška „poriadnejší“ záver. Napriek tomu, že podľa mňa nejde o natoľko dôležitý príbeh z Batmanovho univerza, aby vyšiel ako samostatná kniha, „musím“ to ako celok hodnotiť 70%. Do úvahy totiž musím brať aj „veci naokolo“. Musím sa priznať, že ma proste strašne baví DC komiksový komplet. Vyzerá úžasne, krásne vonia, papier je mimoriadne kvalitný a potešia rôzne bonusy. V tomto prípade sme sa dočkali aj retro komiksu o Temnom rytierovi, v ktorom sa čitatelia historicky prvý raz (v roku 1971) stretli s postavou Talie a na rozdiel od retro komiksov z Ticha I a Ticha II sa tento dá čítať; zub času na ňom síce je poznať, ale nie až tak, ako na retro komiksoch z prvých dvoch zošitov DC kompletu. Kebyže to nevyjde v rámci kompletu, asi by som dal 60%, ale desiatimi percentami navyše musím oceniť aj omáčku naokolo.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova