Tristanova zrada

Tristanova zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103778/bmid_tristanova-zrada-103778.jpg 4 47 6

Je podzim roku 1940 a nacisté se nacházejí na vrcholu moci. Francie je obsazená, Británie čelí hrozbě invaze, Spojené státy zatím zachovávají neutralitu a Rusko uzavřelo podivné spojenectví s Německem. V této ponuré době žije v Paříži syn významného amerického podnikatele Stephen Metcalfe. Je všeobecně znám jako lev salonů, ale pravý důvod jeho pobytu je trochu jiný: působí jako americký špion v Evropě. Náhodný zvrat osudu z něj učiní jediného člověka, který může uskutečnit tajný plán, jehož cílem je záchrana zbytku svobodného světa. Metcalfe musí okamžitě odjet do válečné Moskvy, aby tam vyhledal – a možná i zradil – svou bývalou lásku, primabalerínu Velkého divadla, která se mezitím stala milenkou německého diplomata. Povinnost Metcalfovi velí splnit zadaný úkol i za tu cenu, že ztratí vše, na čem mu ještě záleží. Jeho nesnadná mise totiž ovlivní směr, kterým se budou ubírat dějiny, a selhání je proto nemyslitelné. 2. vydání... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Tristan Betrayal , 2003

Luigi1
27.01.2023 4 z 5

Pan Ludlum opět nezklamal

Jardík50
22.10.2018 4 z 5

Ludlum nikdy nezklame. Ale tohle se mi fakt líbilo , protože se to odehrává v Moskvě za Stalina a doslova to na vás tou chmurnou atmosférou předválečného Svazu pohltí. Když to vezmu za sebe , tak právě díky prostředí jsem tuhle knihu přečetl asi s největším mimonapěťovým zájmem.

danny_21
25.03.2018 3 z 5

Tristanova zrada je dalším ze špionážních románů Ludluma, který opět probíhá podle zavedeného scénáře. Tentokrát jsme v Rusku v období 2 sv. války, americký špión vs čichově nadaný německý příslušník SS se zálibou ve vraždění strunou, politické hrátky mocných a opět nesmí chybět cukrová romance hlavního protagonisty vůči lepé baletce Světlaně. Moc nerozumím tomu vysokému hodnocení, no od špionáže čekám víc ve smyslu neústupnosti, krvavosti a dynamické akce - u Ludluma jsem to s výjimkou prvního Bournea stále nenašel - 50 %

Voliarty
28.06.2016 5 z 5

Dej sa odohráva v dvoch dejových líniach.
V prvej sa Stephen Metcalfe snaží v Rusku zastaviť tajomného Dirigenta a zabrániť prevratu a následne jadrovej vojne.
V druhej , flashbackovej, sledujem ako sa Stephen snaží zvrátiť dejiny a poraziť nezastaviteľnú nacistickú mašinériu. V pätách má pri tom nacistu s čuchom lepším ako komisár Rex a so záľubou v škrtení obetí husľovo strunou.
Obe linky sú dobre zvládnute, nerušia jedna druhú, obe dokážu držať v napätí a smerujú do jedného prekapivého a trošku smutného finále.

SPOILER: No hold, za všetko sa platí. A za mier vo svete sa platia ceny najvyššie.

Patapuf
22.05.2015 3 z 5

Je fakt, že sem od pana Ludluma čekal lepší parádu.... není to úplně nejhorší čtení, ale očekával sem prostě něco lepšího...

Corehead
16.04.2012 4 z 5

Musím nechtě přiznat,že dle mého soudu se jedná a nejslabší knihu od Ludluma z těch, které jsem četl.Děj i příběh jsou atraktivní,počátek války,intriky v tajných službách Německa i spojenců,život v Moskvě po stalinistických čistkách...ano,to je atraktivní dost a dost,ale jedna věc mně tam moc vadila a chvílemi působila i až směšně a nevěrohodně.Naprostá "dokonalost" hlavního hrdiny,který připomínal svou téměř nezranitelností a nesmrtelností Jamese Bonda....
Jinak nadprůměr,4 hvězdičky.